گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
می 27, 2022 کد خبر : 83488 جدیدترین های صفحه اول خبر ها مقالات سایت

حسین لطفی - مدیر مسئول

جفا در حق بزرگان استان به کدامین گناه !؟

جفا در حق بزرگان استان به کدامین گناه !؟

اختصاصی گیلانیان : مدتی در این فکرم چرا بعضی از متولیان گیلان برخلاف آموزه دینی (وقر کبارکم) به جای بزرگداشت بزرگان و سرمایه های علمی و سیاسی استان آنان را تحقیر و تبعید می کنند ؟

به نظر می رسد عمل برخی از بزرگان استان مصداق  (توبه فرمان چرا خود توبه کمتر می کنند) باشد زیرا به مکافات عمل اعتقادی ندارند و در عمل مصداق واقعی (واعظ غیر متعظ) هستند و خود (کمتر توبه می کنند)!

بعنوان مثال وقتی مهندس روح اله قهرمانی چابک بر اریکه قدرت بود تلاش های فراوانی صورت گرفت تا از قدرت پایین کشیده شود که شد و بعدها هم از ترس محبوبیت و شهرت وی از هیچ اقدامی برای به محاق بردن وی بسنده نکردند تا اینکه به رحمت خدا رفت اما منتقدان وی باورشان نشد که قهرمان خاک شده است از این رو همین منتقذان در صف اول مجلس ترحیمش حضور یافتند تا مطمئن شوند که دیگر بر نمی گردد!

بار دیگر تاریخ تکرار شد و یکی دیگر از شخصیت های شناخته گیلانی که در ایران و مجامع علمی تقریبا دنیا شناخته شده است و آثار علمی و رشحات قلمی نه بی نظیر، بل کم نظیر وی مرزها را در نوردید و به زبان های مالایی و انگلیسی و عربی ترجمه شده و در بسیاری از حوزه ها و دانشگاهها جزء کتاب های درسی در آمده و در روزگار قبل از انقلاب بسبب مبارزات سیاسی زندانی و ممنوع المنبر و محرومیت ها کشید و بعد از انقلاب تا سال ۹۷ تصدی پست های طراز اول استانی داشته و به اعتراف دوست و دشمن از مروجان بلامنازع نظام است امروز در استان خودش مثل (مصدق) به جای تبعید در احمد آباد در شهر عروس شهرهای گیلان غریبانه در گوشه عزلت خزیده و به جای یونجه کاری مشغول تحقیق ، مطالعه و نشر مضامین بکر و مفاهیم اسلام است!

وی که در ردیف اعاظم دینی و سیاسی کشوری و مبارزان انقلاب است و با آنان حشر و نشر داشته و در راه پیروزی انقلاب مجاهدت های فراوانی داشته بگونه ای که در مرکز اسناد انقلاب اسلامی حد اقل بیش از ۱۵۰ برگ سند مبارزات انقلابی وی موجود است آیا مستحق این جفا هست ؟

چگونه است تا چندی قبل آستانه اش قبله حاجات برخی از همین مدیرانی بود که امروز او را در غربت نشاندن که باید چشم به در بدوزد بلکه برخی از دوستداران وی به دور از چشم برخی ها (۱) به دیدارش بیایند تا به قولش (توانسی) داشته باشد و گاهی از سر درد این بیت حافظ را زمزمه کند :

رفیقان چنان عهد صحبت شکستند           که گویی نبوده ا‌ست خود آشنایی

طی ۵ سال گذشته علیرغم اینکه در جلسات متعدد کشوری و رهبری و مجلس خبرگان رهبری دعوت می شود معلوم نیست چرا در استان خودش غریب و مهجور و ممنوع التصویر است ؟! آیا گیلان قوانین خاصی دارد که با قوانین کشور تفاوت دارد یا رشک حسودان و کوته نظران سبب مهجوریت وی است؟

تا کنون کسی حاضر نشد دلیل ممنوع التصویری ایشان را اعلام نماید تا مردم را یکدله کنند که ایشان ضد نظام و اسلام است! اگر چنین است چگونه کتاب آیین مملکت داری وی به اشاره حضرت آیت الله العظمی سیستانی به عربی ترجمه و چاپ شد؛ اگر ضد انقلاب و از اصحاب فتنه است چرا چندی قبل کتاب (ولایت فقیه) وی در قم بعنوان کتاب سال انتخاب و با حضور علما و محقیقین و پژوهشگران و ریاست دفتر رهبری از وی تجلیل شد ؟! و خیلی از (آیا) های دیگر!

آقایان بزرگان گیلان! علی (ع) فرمود: از گذشتگان پند گیرید، “قبل از اینکه آیندگان از شما پند گیرند”. بنابراین شما که مبلغ و مروج شعار (وقر کبارکم) هستید چرا (واعظ غیر متعظ) هستید و (مکافات عمل) را باور ندارید؟!

بیا تا قدر یکدیگر بدانیم                                      که تا ناگه ز یکدیگر نمانیم

چو برگورم بخواهی بوسه دادن                       رخم را بوسه ده کاکنون همانیم

اخبار مرتبط

نظرات

  • جزاک الله خیرا حاجی
    واقعا عده ایی کوچک بین و کوته نظر بقای خود و اطرافیان را در به عزلت کشاندن فقهای بزرگی همانند حضرت آیه الله قربانی بودند و هستند .
    از زمان زعامت و امامت حضرت ایشان در مصلی رشت پست فطرتان و دون مایه گانی که چشم کوته بین شان قدرت دید واقعیت و حقیقت جامعه را نداشتند سنگ اندازی ها و چوب لای چرخ حرکت مردمی را گرفتند و بعد از دو دهه در نهایت به هلهله و شادی پرداختند.
    سلامتی و شفای عاجل آن حضرت را از خدای سبحان و امام عصر عجل اله مسئلت داریم .

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی