گیلانیان
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 1 April , 2023
آگوست 28, 2014 کد خبر : 29301 خبر ها

رییس بهره برداری شرکت گاز گیلان

منابع مالی گازرسانی به روستاهای بالای۲۰خانوار گیلان فراهم شده است

منابع مالی گازرسانی به روستاهای بالای۲۰خانوار گیلان فراهم شده است

گیلانیان : رییس بهره برداری گاز شهرستان های شرکت گاز گیلان در بخش کلاچای رودسر گفت: زمینه منابع مالی گازرسانی به روستاهای بالای۲۰خانوار استان طی مدت سه سال آینده فراهم شده است.

محمد رسول فلکیان ، عصر چهارشنبه به مناسبت چهارمین روز از هفته دولت در جریان افتتاح و بهره برداری از طرح گازرسانی به سه روستای بخش کلاچای رودسر افزود: هم اکنون ۵/۹۹درصد خانوارهای شهری و ۶۷درصد خانوارهای روستایی گیلان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

وی در ادامه گفت: در سطح شهرستان رودسر از مجموع ۳۸۴روستا با بیش از ۲۴هزار خانوار در زمان حاضر ۱۶۵روستا با ۱۸هزار و ۱۱۴خانوار از مزایای گاز طبیعی بهره مند هستند.

فلکیان، درصد برخورداری از گاز طبیعی در روستاهای این شهرستان را ۷۵درصد و از شاخص استان بیشتر دانست.

وی در ادامه از گاز رسانی به ۱۷روستای شهرستان رودسر با یک هزارو دو خانوار در سالجاری خبر داد و اظهار کرد: هم اکنون سه روستای سیاهلات ،کلجار و بیجارگاه علیا از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند.

فلکیان اضافه کرد: با گاز رسانی به این ۱۷روستا چهار و نیم درصد بر شاخص برخورداری گاز شهرستان رودسر اضافه و به ۲/۷۹درصد افزایش خواهد یافت.

به گفته وی ،برای انجام پروژه های گاز رسانی به سه روستای بیجارگاه علیا ،کلجار و سیاهلات که ۸هزارو ۲۶۰متر شبکه توزیع و انتقال اجرا شده ۱۱۹خانوار این روستا از مزایای گاز طبیعی برخوردار شدند.

وی حجم سرمایه گذاری برای گاز رسانی به این سه روستا را ۷۷۰میلیون تومان اعلام کرد.

رییس بهره برداری گاز رسانی شهرستانهای استان گیلان همچنین از اجرای طراحی گاز رسانی به ۲۸روستای دیگر شهرستان رودسر با یک هزارو ۲۸۱خانوار خبر داد و گفت: این طراحی هم اکنون در دستور کار قرار دارد و ۴۴هزار میلیارد ریال اعتبار برای انجام آن پیش بینی شده است.

بخش کلاچای از توابع شهرستان رودسر در شرق مرکز استان گیلان قرار دارد./منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی