گیلانیان
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ Sunday, 26 March , 2023
آگوست 18, 2011 کد خبر : 2401 دسته‌بندی نشده

سوال اینجاست :

منزل این قافله کجاست و کجاوه نشین آخرش کیست ؟!

منزل این قافله کجاست و کجاوه نشین آخرش کیست ؟!

رئیس روابط عمومی و امور بین الملل استانداری گیلان  در مراسمی رسمی ای که تاکنون سابقه نداشت برای هیچ کدام از همتایان پیشینش در استانداری  گرفته باشند با حضور روسای روابط عمومی دستگاههای اجرایی و فرمانداری ها خیلی محترمانه و با عزت و احترام تودیع شد. البته چند روز پیش و در همایش تجلیل از خبرنگاران بدون اینکه از قبل به علی پورحسن اطلاع داده باشند در حضور بیش از  ۴۰۰ خبرنگار از وی قدردانی کردند  و در همان جا به همگان گفتند که از امروز فردین مهرابیان رئیس جدید روابط عمومی است .

جای گله ای هم نیست ؛ این شاعر خوش قریحه گیلان که نام ” عاشق ناشی ” را برای وبلاگش انتخاب کرده  خود بهتر می دانست ؛ همان روزها که به عنوان دبیر شورای اطلاع رسانی استان و مشاور رسانه ای  استاندار اسبق در دفاع از ” روح الله قهرمانی چابک ” بی اعتناء  به سخنان منتقدان به ” جبارکوچکی نژاد ” پاسخ داد که:

«روح متعالی اصولگرایی در گیلان حاکم بوده و استاندار این استان مردی ارزش مدار است…. امیدواریم حرف ها و انتقادهایی از این دست که برایش پایه و اساس درستی متصور نیست به دلیل روابط دوستانه و فامیلی نباشد که در قیامت باید پاسخگوی رفتار و گفتار مان  باشیم »

 باید انتظار رفتن را می کشید . البته درهمان مراسم همایش روز خبرنگار جبار کوچکی نژاد در حال روبوسی به طعنه به او گفته بود:

می بینی که ما اصولگرا ها چگونه تقدیر می کنیم؟

از اتهامات دیگر او این بود که بنا به وظیفه ذاتی هر رئیس روابط عمومی  ، بارها  از تهدیدات مختلفی مانند بارش سنگین برف ،خشکسالی و انتقادات فروان افرادی انگشت شمار  به عنوان  فرصتهایی برای محبوبیت بیشتر ” قهرمانی چابک ” استفاده کرده و بدتر از همه در چنین ایامی در سال گذشته با به راه انداختن جریانی رسانه ای تغییر قهرمانی را چندین ماه به عقب انداخته بود . چرا که قهرمانی اگر در نظر مردم فرشته بود در نظر مخالفانش  نقش دیو سپید  شاهنامه  را داشت  که در هیبتی زیبا اما فریبکار و بی رحم ، گیلان را به عقب رانده بود !

. علی پورحسن :

به عنوان  کسی که همواره سایه به سایه قهرمانی چابک حرکت میکرد باید قدردان استاندار فعلی گیلان باشد که بی اعتنا به توصیه های برخی ،  نزدیک به ۶ماه با او کار کرد. چون اگر به خواست مخالفان به اصطلاح  اصولگرای  نماینده  عالی  سابق دولت اصولگرای احمدی نژاد در استان  بود؛ متهم ردیف اول تیم رسانه ای استاندار متهم به غرب گرایی  و تکنوکراتی  دولت ارزشی دکتر محمود احمدی نژاد ؟!! باید همان فردای رفتن وی ، برکنار می شد.

این تغییرات و جابجایی ها البته  دیگر برای قهرمانی چابک نیز جای سوال و تعجب ندارد زیرا وی در همان روزهایی که اساسیه منزل سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت را با سلیقه خانواده خود می چید خبر برکناری مشاور ارشد و بازگشت کسانی را که عزلشان کرده بود ، شنیده بود.

. علیرضا رئوفی :

 مرد شماره یک رایزنی های پشت پرده قهرمانی با اصولگرایان ، هم او که گفته می شود نامه اعمال برخی از خواص عافیت طلب فراموشکار را زیر بغل زده دارد ، این روزها فرصت بیشتری دارد تا در باغ پدری اش در دهستان چهارده به تیمار درختان میوه  مشغول باشد چون مسولیت  ریاست گروه مشاوران استاندار را به فرد مورد غضب قهرمانی که از معاونت پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری گیلان برکنار شده بود سپرده است. معلوم نیست وی چه در سر دارد و دلیل غیبت صغرایش در محافل و مجامع پنهان و پیدا ولی تاثیرگذار استان چیست ؟

احتمالا در همان روزهای اولی که روح الله قهرمانی چابک دیگر استاندار نبود و تازه سفیر شده بود و دور از وطنش به یاد روزهای خوشی که در گیلان در اوج محبوبیت بین مردم با یاران و اصحاب رسانه بی اعتنا به انتقادات برخی از نمایندگان داشت می افتاد با حضرت لسان الغیب خلوت کرده و این شعر حافظ را از بر میخواند که :

روز وصل دوستداران یاد باد                        یادباد آن روزگاران یاد باد

محمد رضا قاسمی

یکی دیگر از یاران راستین  وی ، کسی که با همکاری فریدونی  شهردار در آستانه استیضاح کلانشهر رشت به عنوان مجری  طرح ساخت تقاطع های غیر هم سطح و تغییر چهره  رشت ، خوراک تبلیغاتی خوبی برای رسانه ها مبنی بر پرکاری استاندار سابق فراهم کرده بود نیز  امروز دیگر نه رئیس شورای اسلامی شهر رشت است نه سرپرست هیئت فوتبال  گیلان که شاهد حضور مهدی سعادتی در شورای شهر و کمک دویست میلیون تومانی به هیئت فوتبال و گل زدنش به تیم مقابل به کاپیتانی محمدی اصل مدیرکل تربیت بدنی و دریافت کننده کمک ( که اگر ما هم ۲۰۰ میلیون تومان می گرفتیم بیشتر گل می خوردیم ) در  ورزشگاه شهید عضدی رشت باشد

. مهدی لطفی

معاون سابق روابط عمومی و امور بین الملل استانداری نیز که یکی از حلقه های واسط  قهرمانی با مردم و  صدا و سیما و بیت نماینده ولی فقیه با عنوان مشاور رسانه ای دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت بود یک ماه و نیم  پیشتر از رئیس روابط عمومی ، به دستور سرپرست مازنی حوزه دفتر استاندار گیلان علی رغم خواست و دستور استاندار اسبق مبنی بر ادامه فعالیتش در استانداری ، استانداری را ترک کرد و این باعث شد تا او را بیشتر از گذشته  در برنامه های شبکه باران و در این ایام بر سر سفره افطار گیلانیان با برنامه ” ضیافت ” ببینیم.اگرچه خاطره گفتگوی زنده تلویزیونی اش با ریاست محترم جمهور دکتر محمود احمدی نژاد از یاد گیلانیان نخواهد رفت.

 شاید در  یکی از همین روزها مهدی لطفی در برنامه “ضیافت” همچون سال پیش که استاندار سابق به همراه  همسرش  از شبکه باران بر سفره افطاری گیلانی ها حاضر شد رو در روی  خانواده مهدی سعادتی بنشیند و گفتگوی صمیمانه و گرمی با آنان  داشته باشد . آیا وی در پشت دوربین ها ، به دور از چشم مردم و همکارانش از سعادتی خواهد پرسید چرا  دیگر در استانداری گیلان خدمت نمی کند؟

البته علی پورحسن ، علیرضا رئوفی ، محمد رضا قاسمی و مهدی لطفی تنها کسانی نبودند که تاوان همکاری با قهرمانی چابک را پس دادند به این لیست بیافزایید مدیرکل حوزه دفتر استاندار ، مدیرکل فناوری اطلاعات ، مدیرکل حراست ، مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایات استانداری ، بیش از ۱۰ مشاور استاندار اسبق و …

 و تا یادم نرفته ، سردبیر سابق خبرگزاری ایسنا را  که خارج از دایره حلقه اول تیم رسانه ای قهرمانی بود ! او نیز ظاهرا باید خیلی محترمانه تودیع می شد تا بفهمد وظیفه اطلاع رسانی رسانه ها به این معنی نیست  که هر خبری را از استاندار سابق  انعکاس دهد بویژه آنکه در روز تودیع اش بنویسد :

باران گیلان ، بدرقه راه قهرمانی چابک

قهرمانی چابک در شکوه بدرقه مردم گیلان به کویت رفت.

این روزها شاهدیم که خبرهای استاندار جدید نه تنها کمتر از قهرمانی چابک که در برخی از مواقع بیشتر از او پخش میشود و گویا معدود مخالفان و نمایندگان محترم دیگر آن حساسیت و ملاحظات زمان استاندار پیشین را ندارند که به مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان گله و شکایت کنند ؟!

حال که علی الظاهر تغییرات این حلقه از یاران قهرمانی پایان یافته ، شاید دیگر نوبت تیم اجرایی ، مدیران و فرمانداران همراه او باشد که به حکم وظیفه ذاتی تا روزهای آخر همراه والی استان بودند و در برابر برخی از نمایندگان که افکار عمومی عالم به نیات انشاء الله خیرشان است ! موضع گیری می کردند .

 سوال اینجاست به استناد جمله ” کاروان تغییرات در راه است ” استاندار محترم گیلان ، منزل این قافله کجاست و کجاوه نشین آخرش کیست ؟!

به نظر می رسد اگر انتخابات مجلس نهم در پیش نبود و قهرمانی چابک نیز به این اندازه بین مردم گیلان اعتبار و  آبرو نداشت و برخی احساس خطر نمی کردند ، حلقه یاران قهرمانی که در بین مردم همانند او جایگاه و اعتباری دارند حتی بعد از رفتن او از ایران در فهرست اول تغییرات قرار نمی گرفتند .

سوال دیگر این است : آیا این افراد که هر کدامشان به تنهایی برای مدیریت یک ستاد انتخاباتی ، وزنه ای تاثیرگذار خواهند بود با ورود احتمالی قهرمانی به کار زار رقابت برای راه یافتن به خانه ملت؛ گرد او جمع خواهند شد تا در روز واقعه با کمک رای اعتماد گیلانیان از مسببان برکناری بدون دلیل و به دور از انصافشان بازخواست کنند ؟

یا اینکه سر در لاک خویش فرو برده با خود می گویند:

 مجو درستی عهد از جهان سست نهاد               که این عجوز عروس هزار داماد است.

اخبار مرتبط

نظرات

 • … واقعا چه کسی به فکر گیلان است ؟ .
  ( … ) دنیا همین است و هر روز به کام یکی است ، البته گاهی هم مدت بالانشینی بعضی ها بیشتر و مال برخی ها قدری کمتر است !

 • شما هم که اهل خودخواهی و سانسور نظرات دیگران هستید ! . بهتر است که اظهارات خوانندگان مطالب خود را صادقانه و با رعایت امانت منتشر کنید نه آن چیزی که دل تان می خواهد . تنها در این صورت می توانید مورد توجه مراجعین ، قرار گیرید .

 • جناب نادر و بازدیدکنندگان محترم
  انتشار نظرات شما مایه افتخار ماست ماییلیم ادبیات در خور شاَن گیلانیان در این فضای مجازی حاکم باشد بنابراین دنبال سانسور نظرات نیستیم اما نظراتی را که به نوعی حاوی کلمات تحقیر و توهین آمیز و یا نسبت های نارواست برای حفظ حرمت انسانی افراد منتشر نمی کنیم
  با این امید که شما نیز با ارائه نظرات کارشناسانه و مفید حال گیلانیان ما را یاری رسانید
  انشاء الله

 • گیلان دوباره با گیلانیان عزیزی زنده خواهد شد که دلشان برای قهرمانی ها می طپد و سیاهی عده ای قد کوتاه که سایه هایشان را بلند می بینند به زغال … خواهیم دیدن روز سربلندی گیلان نزدیک است

 • دور نیست
  دور نیست
  طرح ها ایدها فرا صنعتی فرا گردشگری نخبگان مخترعان ونوابغ گیلان بزودی حتی بدون کمکهای دولتی اجرایی خواهد شد .

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی