گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
ژوئن 27, 2014 کد خبر : 28028 خبر ها

رئیس دفتر رهبر انقلاب :

منشأ جریان تکفیری داعش، رژیم صهیونیستی است

منشأ جریان تکفیری داعش، رژیم صهیونیستی است

گیلانیان : رییس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: سرمنشأ جریان تکفیری داعش، رژیم صهیونیستی و آمریکا هستند.

آیت الله محمد محمدی گلپایگانی روز پنجشنبه در همایش بزرگ علما، روحانیون و طلاب استان گیلان در مصلی امام خمینی(ره) رشت اظهار داشت : عده ای فتنه گر، جلاد، خونخوار و وحشی در عراق، مسلمانان شیعه و سنی را مورد تعرض قرار داده و به مال و ناموس مردم حمله می کنند.

وی جریان تکفیری داعش را افرادی جدای از مسلمانان و برادران اهل سنت ذکر و بیان کرد: سرنخ اصلی این گروه، دست رژیم صهیونیستی و آمریکاست و بعثیون طرفدار صدام معدوم، اساس فتنه داعش هستند.

رییس دفتر رهبر معظم انقلاب با اشاره به ادعای باطل این گروه تکفیری و تندرو مبنی بر تخریب حرم های مطهر اهل بیت در نجف اشرف و سامرا خاطرنشان کرد: کور خوانده اند و باید بدانند که فرزندان امیرالمومنین و امام حسین (ع) دیگر اجازه نخواهند داد که صدای غربت سیدالشهدا بلند شود و پای فرزندان عمر سعد و شمر به سامرا و کربلا برسد.

وی ادامه داد: امروز جمعیت حزب الله در لبنان ، عراق و ایران بسیار زیاد است و با صدور فتاوای علما ، آماده جهاد با این گروه فتنه گر و عامل دست بیگانه هستند.

به گفته آیت الله محمدی گلپایگانی؛ بر اساس اطلاعات دریافت شده، تاکنون افزون بر دو میلیون نفر در عراق برای پیوستن به ارتش این کشور به منظور مبارزه و نابودی داعش، اعلام آمادگی کرده اند.

وی با یادآوری پیدایش گروه افراطی طالبان در افغانستان و جنایات زیادی که در این کشور رخ داد ، گفت: بازماندگان این گروه افراطی، انگشتان رأی دهندگان در انتخابات افغانستان را بریده اند، حال اینکه چنین رفتارهای ناپسندی از مسلمان بر نمی آید.

رییس دفتر رهبر معظم انقلاب با اشاره به برآمدن نظام جمهوری اسلامی با رأی مردم افزود: این نظام صددرصد با رای مردم استوار شده و هیچ جریان یا حزبی حق ندارد در مقابل قدرت مشروع و مردم سالار نظام ایران بایستد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به بیانات روشنگرانه و دوراندیشانه رهبر فرزانه انقلاب در سالروز ارتحال امام راحل عظیم الشأن در حرم مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اشاره و اضافه کرد: پس از گذشت ۲۵ سال از هجران خمینی کبیر، هنوز جمعیت عظیمی در حرم امام(ره) گرد هم می آیند که این امر، بی نظیر است.

آیت الله محمدی گلپایگانی افزود: رهبری گرانقدر نیز همه ساله به عنوان سخنران این مراسم، بیانات روشنگرانه ای ایراد می کنند و ما به وجود چنین رهبر آگاهی با سجایای برجسته اخلاقی، علمی و دینی افتخار می کنیم.

همایش بزرگ علما، روحانیون و طلاب استان گیلان روز پنجشنبه در آستانه حلول ماه مبارک رمضان با حضور آیت الله محمدی گلپایگانی رییس دفتر رهبر معظم انقلاب با حضور مبلغان دینی در مصلی امام خمینی(ره) رشت برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی