گیلانیان
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ Monday, 27 March , 2023
می 3, 2014 کد خبر : 26829 خبر ها

مواد مخدر و سرقت در ردیف نخست جرایم گیلان

مواد مخدر و سرقت در ردیف نخست جرایم گیلان

گیلانیان : رئیس دادگستری گیلان ارتقای سطح فهم مردم از قانون را مورد تأکید قرار داد و گفت: مواد مخدر،سرقت، درگیری فیزیکی، تصادفات، چک بلا محل و تخریب و تجاوز به اراضی دولتی و خصوصی در ردیف نخست جرایم گیلان قراردارند.

احمد سیاوش‌پور ظهر امروز در نشست با خبرنگاران باعنوان رسانه مطبوعات و آگاهی حقوقی، با بیان اینکه انعکاس عملکردها ،دیدگاه‌ها و سبک زندگی از طریق رسانه‌ها می‌تواند به دستگاه قضایی گیلان کمک کند، اظهار کرد:با توجه به پیشرفت‌های علمی، فناوری، سیاسی و اجتماعی در جهان متأسفانه جامعه ما در بخش اجتماعی و روش‌های زندگی دارای ایراداتی است.

وی نظم پذیری، قانون پذیری، تکریم دیگران و رعایت حقوق شهروندان را از مواردی دانست که جامعه در آن با مشکل رو به رو است.

رئیس دادگستری گیلان گفت: تعداد پرونده‌های قضایی که در محاکم دادگستری کشور است با کشوری با جمعیت میلیاردی هم خوانی دارد.

سیاوش‌پور با تأکید بر اینکه دستگاه قضایی،سیاسیون، مذهبیون و خبرنگاران باید آگاه باشند،افزود:جامعه ما در رفتارهای اجتماعی دارای نقص‌هایی است که باید به آن اعتراف کنیم.

وی رونق بی‌صداقتی و ریاکاری در جامعه را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: یکی از نتایج به دست آمده از این صفات افزایش جرم و جنایت است.

فراخوان بسیج عمومی در واکسینه‌کردن جامعه از وقوع جرم

رئیس دادگستری گیلان با تأکید بر پیشگیری از وقوع جرم ، خاطرنشان کرد: فراخوان برای بسیج عمومی در راستای واکسینه‌کردن جامعه از وقوع جرم باید فرهنگ‌سازی شود.

سیاوش‌پور با بیان اینکه مدارس و دانشگاه‌ها باید احساس مسئولیت کنند، تصریح کرد: این نهادها باید در همه آحاد جامعه حساسیت ایجاد کنند که پیشگیری راه حل اصلی معضلات و مشکلات در جامعه است.

وی پیشگیری را یک امر عقلانی و کم هزینه عنوان کرد و گفت:اجتماع و اتفاق نظر کارشناسا ن بر این است که پیشگیری جامعه را از آلودگی مصون می‌دارد.

رئیس دادگستری گیلان با اشاره به راهکارهای جلوگیری از وقوع جرم افزود: تبیین راهکارهای درست و ایجاد کارگروه‌هایی برای بررسی علل و عوامل بزه می‌تواند راهگشا باشد.

سیاوش‌پور با اشاره به فضاسازی برای اثرگذاری امر به معروف و نهی از منکر، خاطرنشان کرد: امر به معرف و نهی از منکر بدون موقعیت سنجی و انجام در زمان و مکان درست اثری ندارد و گاهی هم مضر است.

ترویج اخلاق اسلامی یکی از راه‌های کاهش وقوع جرم در جامعه است

وی با بیان اینکه باید مساجد اخلاق محور باشند،تصریح کرد: ترویج اخلاق اسلامی یکی از راه‌های کاهش جرم در جامعه است.

رئیس دادگستری گیلان، دومین راه پیشگیری را شناخت قانون عنوان کرد و افزود: باید فرهنگ بهره‌گیری از مشاور اهل فن در زندگی مردم ترویج یابد و این خود به کاهش جرم کمک می‌کند.

مواد مخدر و سرقت در ردیف نخست جرایم گیلان قرار دارد

سیاوش‌پور ارتقای سطح فهم مردم از قانون را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: مواد مخدر،سرقت، درگیری فیزیکی، تصادفات، چک بلا محل و تخریب و تجاوز به اراضی دولتی و خصوصی در ردیف نخست جرایم گیلان قراردارند.

وی با تأکید بر اینکه در پیشگیری از وقوع جرم باید بر روی اعتقادات مردم کار شود،گفت:پیشگیری وضعی یعنی مراقبت از شرایط و فضای فیزیکی مستعد جرم یکی از راه‌های کاهش جرایم است.

اجرای نظارت بیشتر بر قلیان‌سراهای گیلان

رئیس دادگستری گیلان، پیشگیری قضایی را در رسیدگی به موقع به پرونده‌ها و صدور حکم قاطع و اجرای به موقع دانست و افزود: این امر اثر مثبتی در کاهش جرم دارد.

وی فقر و بیکاری را عامل بروز جرم در جامعه عنوان کرد و گفت:باید نظارت بیشتری بر قلیان‌سرا‌های استان انجام گیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی