گیلانیان
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 28 March , 2023
ژانویه 12, 2012 کد خبر : 5751 خبر ها

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی :

نازک‌کاری ۵۴۸ هزار واحد مسکن مهر به اتمام رسید

نازک‌کاری ۵۴۸ هزار واحد مسکن مهر به اتمام رسید

گیلانیان : ابوالفضل صومعلو عصر در جریان بازدید از سایت مسکن مهر در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی گیلان، مسکن مهر را حاصل مطالعات در ۹ محور و ۵۵ برنامه عنوان کرد و اظهار داشت: مسکن مهر برای تامین مسکن افراد کم درآمد جامعه طراحی شده است.وی به احداث یک میلیون و ۸۳۲ هزار واحد مسکن مهر در کشور اشاره کرد و افزود: تعداد یک میلیون و ۸۶۱ هزار واحد مسکن مهر تاکنون پروانه دریافت کردند.
صومعلو با بیان اینکه ۵۵۶ هزار واحد به صورت خود مالک در کشور در حال احداث است، تصریح کرد: دولت برای نخستین بار ۲۴ میلیارد تومان تسهیلات بانکی با سود بسیار پایین در بخش مسکن شهری، روستایی و بافت فرسوده پرداخت کرده است. به گفته معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، دولت یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه در بخش مسکن پرداخت کرده که در گذشته انجام نشده است.
وی با اشاره به ساخت ۶۰۰ مسجد با ۶۰ میلیارد تومان اعتبار در مسکن مهر کشور خاطر نشان کرد: ۱۳۰ واحد آموزشی نیز در مرحله اسکلت‌سازی است و در اختیار آموزش و پرورش قرار می‌گیرد.
صومعلو سهمیه گیلان در بخش مسکن مهر در سال‌های ۸۹ و ۹۰ را تعداد ۵۲ هزار واحد ذکر کرد و بیان داشت: در حال حاضر ۱۷ هزار واحد در مرحله نازک‌کاری است که ۹ هزار واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر و ۸ هزار واحد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر را شامل می‌شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تاکنون ۷۳۳ میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای مسکن مهر گیلان پرداخت شده است، بیان کرد: با توجه به مسطح بودن زمین مسکن مهر شهر رشت و آماده‌سازی برخی از زیرساخت‌های این پروژه، تعداد افتتاحیه‌های مسکن مهر در این استان بسیار کم است بنابراین مدیران و مسئولان استان باید تلاش بیشتری داشته باشند.
وی سایت مسکن مهر گیلان و نظام مهندسی این استان را در کشور نمونه و پیشرو خواند و یادآور شد: یک‌هزار و ۲۰۰ واحد مسکن مهر رشت آماده بهره‌برداری است اما ورودی و زیرساخت‌های آن آماده نیست.
صومعلو با اشاره به پرداخت ۳۷۴٫۵ میلیارد تومان از ۴۰۰ میلیارد تومان کمک دولت به مسکن مهر اذعان کرد: سهم یک سوم وزارت نیرو باقی مانده است.
معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: دولت برای آب و فاضلاب و برق بیش از یک میلیون واحد مسکن مهر، بر سر مبلغ یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان توافق کرده و سهم خود را پرداخت کرده است.
وی به پرداخت ۱۱۵ میلیارد تومان یارانه دولت برای زیرساخت‌های مسکن مهر اشاره کرد و افزود: استانداری‌ها ۵۰ درصد سهمیه خود را پرداخت کرده‌اند اما وزارت نیرو سهم خود را نیاورده است.
صومعلو مشکل اصلی پروژه مسکن مهر رشت را فاضلاب دانست و تصریح کرد: در حال حاضر شش استان کشور در نوبت افتتاح واحدهای مسکن مهر هستند و این امر همکاری و تعامل خوب اعضا و تعاونی‌ها را با دولت نشان می‌دهد.
معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از اتمام نازک‌کاری ۵۴۷ هزار و ۷۰۹ واحد مسکن مهر در حال حاضر در کشور خبر داد و گفت: حدود ۳۰۰ هزار واحد بافت فرسوده در شهرهای زیر ۲۵ هزار و بالای ۲۵ هزار نفر به مرحله بهره‌برداری رسیده است ضمن اینکه ۲۰۰ هزار واحد نیز تا پایان سال جاری مقاوم‌سازی می‌شود./فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی