گیلانیان
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 28 March , 2023
دسامبر 16, 2013 کد خبر : 23129 خبر ها

ناوگان حمل و نقل گیلان نیازمند نوسازی است

ناوگان حمل و نقل گیلان نیازمند نوسازی است

گیلانیان : غلامعلی جعفرزاده ، نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ناوگان حمل و نقل گیلان فرسوده است از مسئولان خواست تا تلاش بیشتری برای نوسازی و تسهیلات بانکی در خصوص خرید ماشین جدید در استان انجام دهند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (۲۵ آذر) در همایش تجلیل از رانندگان حمل و نقل استان که در سالن اجتماعات راه و شهرسازی گیلان برگزار شد گفت: توجه به حمل و نقل می‌تواند در پیشرفت و توسعه اقتصادی استان بسیار موثر باشد و این کار باید توسط مسئولین ارشد استان انجام شود.

جعفرزاده به خاطرات دوران هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: در دفاع مقدس رانندگان در بخش حمل و نقل که تنها سنگر آنان خودروهایشان بود، تلاش بسیاری کردند و  باید در چنین روزی یاد و خاطره شهدای حمل و نقل را گرامی بداریم چراکه آرامش امروز ما مدیون جانفشانی‌های آن عزیزان در دوران هشت سال دفاع مقدس است.

وی به مشکلاتی که پیش روی حمل و نقل قرار دارد، و تصریح اینکه همه مشکلات با همکاری یکدیگر حل شدنی است، اظهار کرد: باید فاصله‌ها را نزدیکتر کرده و مشکلات را پیچیده نکنید و با تعامل بیشتر، تلاش و همت یکدیگر همه مشکلات حل شدنی خواهد شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه توجه به حمل و نقل باعث توسعه اقتصادی در استان و کشور می‌شود، افزود: ۱۰ درصد درآمد ناخالص ملی کشور توسط رانندگان و حمل ونقل جابجا می‌شود.

جعفرزاده با اشاره به وجود ۸۰۰ دستگاه مینی بوس در گیلان، گفت: از این تعداد فقط ۵۰ دستگاه نوسازی شده است و مابقی عمر بالای ۳۰ سال دارند و در این زمینه مسئولین باید تلاش بیشتری برای نوسازی و تسهیلات بانکی در خصوص خرید مینی بوس جدید در استان انجام دهند.

وی به تلافت برون شهری استان اشاره کرد و افزود: گیلان رتبه ۹ کشوری را در مجروحان وکشته شدگان جاده‌های برون شهری به خود اختصاص داده است.

گفتنی است، در پایان مراسم از۱۱ نفر از رانندگان فعال و نمونه استان با اهدا لوح تقدیر و هدایایی به رسم یاد بود تجلیل شد./منبع : شبستان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی