گیلانیان
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 21 March , 2023
مارس 14, 2012 کد خبر : 7765 خبر ها

مهدي سعادتي استاندار گيلان :

نباید فشار گرانی بر اقشار آسیب پذیر جامعه وارد شود

نباید فشار گرانی بر اقشار آسیب پذیر جامعه وارد شود

گیلانیان به نقل از پرتال استانداری گیلان : جلسه ستاد تنظیم بازار استان به ریاست مهدی سعادتی استاندار گیلان و با حضور سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت ، اداره کل دامپزشکی ، مجمع امور صنفی ، جهاد کشاورزی ، نیروی انتظامی و سایر ادارات ذیربط در قالب کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات حکومتی و کمیسیون تنظیم بازار تشکیل شد.

 در این جلسه استاندار گیلان گفت : تدوین برنامه عملیاتی نظارت و کنترل به منظور افزایش نظارت برنحوه توزیع اقلام پرمصرف از جمله مرغ ، گوشت و میوه و سایر کالاهای ضروری همچنان با قوت و اهتمام بیشتر از سوی دستگاههای مرتبط ادامه داشته و دارد . وی افزود : واحدهای مرتبط با تنظیم بازار نسبت به بررسی نحوه تولید ، تأمین و توزیع گوشت مرغ و با نظارت برکشتارگاهها اقدام بیشترکنند و کشتارگاه سپیدرود با مسئولیت سازمان صنعت ، معدن و تجارت و همکاری دستگاههای ذیربط بمنظور تأمین مرغ مورد نیاز مردم و گردشگران سریعا”راه اندازی گردد .

استاندار گیلان تأکید کرد : نباید فشار براقشار آسیب پذیر جامعه وارد شود ، دستگاههای کنترلی ، بازرسی کلیه مبادی عرضه و تقاضاها را زیرنظر داشته باشند و با عرضه کنندگان اقلام بی کیفیت ، گرانفروشی ، عدم درج قیمت در سطح شهر به مقابله جدی تر بپردازند .

وی در خصوص طرح نمایشگاههای بهاری و فروش فوق العاده ایام نوروزی اظهار کرد : این طرح در ۱۶ شهرستان در حال انجام است و باتوجه به آمار و گزارشات دریافتی استقبال مردم از این طرح بسیار مطلوب بوده و واحدهای صنفی این نمایشگاهها کالاهای با کیفیت و تخفیف های قابل توجهی را در اختیار مردم قرار می دهند .
استاندار بار دیگر در خصوص نظارت بر واحدهای صنفی تحت پوشش اتحادیه اصناف ابراز داشت : بازرسین دولتی در کنار بازرسین اتحادیه اصناف و تعزیرات در حال فعالیت هستند و بطور مرتب در این ایام خاص و ویژه از واحدهای صنفی تحت پوشش سرکشی می کنند .
استاندار گیلان همچنین درخصوص زمین ۳۰ هکتاری بمنظور ایجاد نمایشگاه بین المللی ، اعمال قانون ، کمک مردم و با ایجاد فرهنگ سازی تسریع در تنظیم قیمت ها بازار ، جلب رضایتمندی مردم و گردشگران در ایام نوروز و تعطیلات ، تمهیدات لازم از سوی فرمانداران در جهت تأمین کالاهای مورد نیاز مردم و گردشگران در ایام نوروز ، تجمیع امکانات دستگاههای اجرایی در کمک به دستگاههای مرتبط با تنظیم بازار از سوی معاونت توسعه و پشتیبانی استانداری ، تدوین و برنامه های زمانبندی شده برای اجرای طرحهای تنظیم بازار استان به همراه تشکیل جلسات منظم مطالبی را بیان کردند .
در ادامه این جلسه اصغریان سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گفت : مرحله دوم طرح نظارتی استان از ۱۱ اسفند سالجاری تا ۱۵ فروردین سال ۹۱ با هدف کنترل و نظارت بربازار ، نحوه توزیع کالا ، مقابله با تخلفات و ایجاد امنیت و آرامش در بازار اجرایی می شود . وی از توزیع یک هزار و ۷۰۰ تن میوه از ۲۶ اسفند و در ایام پایانی سال در شهرهای مختلف استان خبرداده و ابراز داشتند : ۱۰۰۰ تن پرتقال ، ۶۰۰ تن سیب ، ۱۰۰ تن میوه از سوی شبکه تعاونی روستایی خریداری شده که با هدف تأمین به موقع میوه مورد نیاز مردم در روزهای پایانی سال و تنظیم بازار میوه در ۸ نقطه از شهرستان رشت و سراسر استان از ۲۶ اسفند ۹۰ توزیع می شود .

در ادامه این جلسه همچنین در خصوص آخرین وضعیت مرغ گرم ، مرغ منجمد ، گوشت قرمز ، میوه و نحوه کنترل و نظارت برروند عرضه و تقاضا این کالاها ، بررسی چگونگی جلوگیری از خروج غیرقانونی دام و مرغ از استان ، جلوگیری از گرانفروشی و کمبود عرضه کالاها ، سهولت در تأمین مایحتاج عمومی مردم در ایام باقی مانده سال (۹۰) ، بررسی ۱۵۱۰ فقره تخلف در ماه اسفند از سوی تعزیرات حکومتی و اعلان رای فوری برای آنان ، داشتن بانک اطلاعاتی لازم در خصوص نیاز استان به مصرف مرغ و گوشت و نیازمندی های اولیه و ضروری بودن آن ، اهتمام دستگاههای نظارتی در انجام وظایف کاری خود در ایام نوروز ، تأمین نیازهای جامعه در فضای سالم و بدور از هرگونه احجاف ، رسیدگی قاطع و قانونی به تخلفات احتمالی مورد بحث و گفتگو قرار گرفته و تصمیمات لازم اتخاذ شد .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی