گیلانیان
شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023
فوریه 4, 2012 کد خبر : 6578 خبر ها

در دهه گرامی فجر :

نخستین واحد ثبت بذر و نهال گیلان راه‌اندازی می‌شود

نخستین واحد ثبت بذر و نهال گیلان راه‌اندازی می‌شود

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گیلان  در جمع خبرنگاران با تبریک فرا رسیدن سی‌وسومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: راه‌اندازی نخستین واحد ثبت بذر و نهال گیلان در دهه فجر به منظور ثبت انواع فعالیت‌های کشاورزان و بهره‌مندی از دیگر مزایای آن انجام خواهد شد . با راه‌اندازی این واحد کشاورزان نیز مانند مخترعان در ازای ثبت هر یک از فعالیت‌های خود گواهی ثبت دریافت می‌کنند زیرا کشاورزان نیز از مخترعان هستند با این تفاوت که تاکنون فعالیت‌های آنها در جایی ثبت نشده است و بذر و نهالی که به دست کشاورز برای کشت می‌رسد اگر دارای گواهی ثبت باشد اطمینان خاطر کشاورزان را از چگونگی محصول‌دهی فراهم می‌کند.
وی اذعان داشت: کارشناسان کشاورزی در این راستا به تمام مزارع، باغ‌ها و گلخانه‌هایی که فعالیت تولیدی دارند سر می‌زنند تا در صورت مطلوب بودن کیفیت در فروش و صادرات آن محصولات به کشاورزان با اعطای گواهینامه ثبت محصول یاری رسانند.
وی درباره رونمایی از ساختمان مجتمع آزمایشگاهی تحقیقات کشاورزی در گیلان در دهه فجر اذعان داشت: از سال ۸۸ تاکنون تنها برای سکوبندی این مجتمع آزمایشگاهی یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال هزینه شده است.
محمود بهمنی خاطر نشان کرد: فعالیت این مرکز در یک‌هزار و ۱۰۰ مترمربع مساحت و در قالب ۲۴ آزمایشگاه تخصصی در زمینه کشاورزی و منابع طبیعی مانند زیتون، فندق، گیاهان زینتی و دارویی، جنگل و مرتع، بادام زمینی و … است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی