گیلانیان
شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023
سپتامبر 6, 2011 کد خبر : 2793 دسته‌بندی نشده

سردار نظرعلی عليزاده :

نماینده حق ندارد در کار اجرایی دخالت کند

نماینده حق ندارد در کار اجرایی دخالت کند

گیلانیان : سردار نظر علی علیزاده از نیروهای ارزشی و اصولگرای گیلان از دخالت برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در عزل و نصب ها انتقاد کرد

علیزاده  در مصاحبه با ” خاکریز اول ” ضمن انتقاد از دخالت برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جابجایی مدیران استان گفت :

نماینده در چهارچوب قانون وظایفی دارد که باید انجام دهد . حق ندارد منافع خود را بر منافع نظام و انقلاب ترجیح دهد و خدمات نظام و انقلاب را به نفع خود ، مصادره بنماید الان ببینید نماینده شده مدیر اجرایی ! اصلاً نماینده حق ندارد در کار اجرایی دخالت بکند . اگر فرماندار ، فرماندار و اگر استاندار ، استاندار است .

 استاندار یک تعریفی دارد بله یک جا نماینده وظیفه دارد که این وظیفه موکول است به انجام وظیفه ی استاندار . وظیفه ی نظارتی بر آن کار دارد . خب می تواند نظارت بکند ، تذکر بدهد ، وزیر را استیضاح بکند ، از آن ابزارش استفاده بکند . استاندار هم در همان چارچوب حق دارد که کارهایش را دنبال کند . نه استاندار حق دارد از وظایفش عدول بکند ، نه نماینده حق دارد . الان در کل استانِ خودتان ، شده یکجا بگویند این پروژه درست شده است ، دست فلان اداره درد نکند ؟ … مصاحبه را نماینده انجام می دهد . انگار فلان اداره هیچ است . فرماندار ، هیچ است . بخشدار هیچ است . شورای آن محل هیچ است . آیا فقط نماینده رفته این کار را کرده است ؟

. آستانه تحمل مردم در استان گیلان فوق العاده بالاست

وقتی حرکت در محور منافع قرار گیرد مثلا اگر نماینده مصاحبه بکند که من پولش را گرفتم و درست کردم تا مردم محل به آن رأی دهند ، این در واقع یک نوع اهانت به فهم و شعور مردم است که مردم نگاهشان به این است که چون فلان کس ، جاده برایش درست کرده ، به او رأی می دهند . در صورتی که مردم پای اصول انقلاب ، ثابت ایستاده اند و اصول را با چیزی دیگر ، معامله نمی کنند . الان بیکاری در استان ، معضل اصلی است .

مدیر کل کمیته امداد امام (ره) در مصاحبه اعلام می کنند : ۱۲۶ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند . البته این آمار ، منهای نهادهای دیگر مثل بهزیستی است . خب این معضل استان ماست . همین بخش از مردم کی راه افتادند ؟ راهپیمایی کردند علیه نظام که ایهاالناس کار نداریم ، فقیریم و …. ؟

مردم این را به خاطر نظام ، ولایت و انقلاب و ارزشهای اسلامی ، تحمل می کنند . آستانه تحمل مردم در استان گیلان فوق العاده بالاست . یعنی به خاطر کار و خدمت یک کسی که انجام داده از او تشکر می کنند اما معنی اش این نیست که این مردم به خاطر یک کسی که مثلاً بچه ای را سرِ کار برده ، به خاطر آن به او وابسته شود . این نیست . اگر کسی این گونه فکر بکند ، این فکر اصولگرایی نیست .

. چرا انتظار دارید مردم ، لحظه به لحظه به دست و پایتان بفتند ؟

اما حالا متأسفانه این رسم شده ، کاری که انجام می شود ، کاری که متعلق به نظام است ، کاری که این همه هزینه ، وقت ، سرمایه ی یک دستگاه دولتی و … رویش شده است ، آخرِ کار یکی بلند می شود و می گوید : … من پول آوردم ، من انجام دادم … . باید در جواب گفت :که مگر پول را از جیب خودت آوردی ؟ پول نظام بود و تو هم وظیفه داشتی بروی دنبال کنی  . مردم که قدردان هستند اما اگر تو بخواهی اینگونه فکر بکنی ، غلط است . این فکر ، فکرِ اصولگرایی نیست . هر کس که می خواهد باشد . هر جایگاه و مسؤولیتی هم که داشته باشد . بله امام فرمود : کاری که می کنید بروید اعلام کنید . اما کدام کارها ؟

کاری که مربوط به نظام است نگویید من این کار را کردم ، بگویید نظام این کار را کرد .

این کارها با تابلوی اصولگرایی سازگار نیست ، با تابلویِ نظام و انقلاب سازگاری ندارد . متأسفانه کار به جایی رسیده که طرف نگاه می کند سلام و علیک کردنشان ، نفعی برایشان دارد یا نه ؟

…. کسی هست که بیاید بگوید آقای مدیر ، آقای مسؤول اسم مرا نگویید که فلان کار صورت پذیرفت ؟

سؤال اینجاست ، آیا این وظیفه بود یا نه ؟ اگر وظیفه بود که چرا انتظار دارید مردم ، لحظه به لحظه به دست و پایتان بفتند ؟ اگر وظیفه ات نبود چرا در آن کار دخالت کردی ؟ حالا وظیفه ات را انجام دادی ، انتظار داری همه جا را پرده باران کنند که آقا ما فلان کار را کردیم .

این ها باید اصلاح شود . نوع حرکت ها باید اصلاح شود . نیت ها باید برای نظام و انقلاب ، خالص بشود

 . نماینده چه حق دارد که باید حتما مدیر مدرسه را هم او بگوید فلانی باشد یا نباشد؟

وی در بخش دیگری از این مصاحبه تاکید کرد: یکی جابجا می شود ، یکی می آید ، یکی  می رود ، اینها طبیعی است اما شما یک دفعه بیایی جریان درست کنی . حالا اگر فلان مدیر شهرستانی بود ، آدم می گفت که چیزی نیست . اما فلان مدیر شهرستانی رفته ، فلان بخشدار رفته ، آن یکی مدیر را از یک بخش  بردند به شهر دیگر و به دلایلی باز هم بر می گردد ـ به خاطر همین زد و بندهای انتخاباتی جلویش را گرفتند .

بنا بود مقاله ای بنویسم با این عنوان که جابجایی ها به چه قیمتی ؟ اینها را باید اصلاح کرد . نماینده چه حق دارد که باید حتما مدیر مدرسه را هم او بگوید فلانی باشد یا نباشد ؟ این چه حرکت هایی است ؟ افراد را می برند مصاحبه انجام بدهند ، تحقیقات انجام می دهند . برای آقای فلان بخشدار ، حکم بخشداری مرکزی زدند ، جلویش را گرفتند . نمی گذارند !

اینها را باید اصلاح کرد . مملکت را باید از دست این افرادی که خودشان همه چیزرا به بازی می گیرند ، باید نجات داد . اصلاً شما یک جا می توانی سراغ داشته باشی که بگویی فلانی مخالف نماینده است و نماینده بگوید چون کار بلدی وایستا کار کن ؟ همچین چیزی داریم ؟!!!

 بخش هایی از مصاحبه سردار علیزاده جانشین سابق سپاه قدس گیلان با خاکریز اول را عینا مطالعه فرمودید . در پایان گفتنی ست گیلانی ها آرزومندند که نمایندگانی که برمی گزینند تنها به انجام وظایف محوله قانونی نمایندگی اهتمام ورزند و با خدمت به استان و بعد حوزه انتخابیه خود در جهت پیشرفت و توسعه گیلان که شعار ” گیلانیان ” است بکوشند

باشد که بتوانند زمینه های پیشرفت و توسعه گیلان ، خوشنودی جهان آفرین و گیلانیان را فراهم سازند . انشاء الله

 

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی