گیلانیان
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ Friday, 24 March , 2023
آگوست 11, 2013 کد خبر : 20988 خبر ها

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس:

نوبخت گزینه پیشنهادی پست وزارت سه استان شمالی است

نوبخت گزینه پیشنهادی پست وزارت سه استان شمالی است

گیلانیان : نماینده مردم فومن و شفت در مجلس گفت: نمایندگان گیلان، مازندران و گلستان به اتفاق نظر رسیدند که محمدباقر نوبخت به عنوان معاون وزیر معرفی شود.

ناصر عاشوری با بیان اینکه رئیس جمهور در انتخاب وزرا اختیار دارد، اظهار کرد: معرفی وزرا کار سنگینی است که یک رئیس جمهور در نخستین اقدام رسمی خود انجام می‌دهد و نباید انتخاب وزرا بر اساس میل و خواسته‌های نمایندگان باشد.

وی تصریح کرد: انتخاب ۱۸ وزیر معرفی شده دولت تدبیر و امید با کارشناسی بوده و کسانی هستند که تجربه مدیریتی دارند و پیشینه آنها بررسی شده است.

این نماینده، شرایط سنی، توان کم جسمی و عدم حضور نیروهای جوان را تنها ضعف کابینه دولت تدبیر و امید دانست.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، نگاه بیشتر نمایندگان به وزرای پیشنهادی را مثبت اعلام کرد و گفت: نمایندگان نسبت به وزرای معرفی شده نگاه دارند و تنها در عملکرد و صلاحیت سه وزیر حرف و بحث دارند که در کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها موارد مذکور مورد بررسی نمایندگان قرار می‌گیرد.

عاشوری افزود: نمایندگان در کمیسیون‌ها و جلسات خصوصی با وزرا به گفت‌وگو و بررسی سابقه و برنامه‌های ارائه شده آنها می‌پردازند و سابقه آنها کاملاً مطالعه و بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه بیشتر وزرا از مجلس رأی اعتماد می‌گیرند، افزود: در هفته جاری نمایندگان برای برطرف شدن ذهنیت چند وزیر به نتیجه نهایی می‌رسند و از این وزرا دعوت می‌شود که به کمیسیون‌ها و فراکسیون آمده و شفاف‌سازی کنند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد به انتخاب نشدن وزیری از گیلان در کابینه دولت جدید، افزود: دولت یازدهم در انتخاب وزرا به استان گیلان توجه نداشته و نمایندگان این استان از رئیس جمهور این گلایه را دارند که در این انتخاب گیلان را نادیده گرفته است.

عاشوری تأکید کرد: محمدباقر نوبخت به عنوان معاون وزیر برنامه و بودجه است.

وی در پایان متذکر شد: نمایندگان گیلان، مازندران و گلستان در جلسه‌ای که با هم داشتند به اتفاق نظر رسیدند که دکتر محمدباقر نوبخت به عنوان معاون وزیر معرفی شود./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی