گیلانیان
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 21 March , 2023
آوریل 5, 2014 کد خبر : 26137 خبر ها

استاندار گيلان:

نوروز امسال ۶ میلیون و ۳۸۳ هزار و ۱۸۶ نفر در گیلان اقامت کردند

نوروز امسال ۶ میلیون و ۳۸۳ هزار و ۱۸۶ نفر در گیلان اقامت کردند

گیلانیان : استاندار گیلان با بیان اینکه میزان اقامت گردشگران نوروزی در استان افزایش یافته است گفت: به رغم افزایش این آمار، میزان تلفات جاده ای دراستان کاهش یافته است.

دکتر محمدعلی نجفی در مصاحبه با خبرنگاران گفت: نوروز امسال ۶ میلیون و ۳۸۳ هزار و ۱۸۶ نفر در مراکز اقامتی استان، شامل هتل ها، هتل آپارتمان ها، مهمانپذیرها، مسافرکاشانه ها، کلاسهای مدارس و کمپ های موقت اسکان یافتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد بیشتر است .

وی افزود: در همین مدت نزدیک به یک میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو از محورهای مختلف وارد گیلان شدند .

دکتر نجفی خاطرنشان کرد: در ایام نوروز ۱۴۱۱ گردشگر خارجی نیز میهمان گیلانی ها بودند .

نماینده عالی دولت در گیلان از کاهش تلفات جاده ای در استان نیز خبر داد و گفت: همچنین براساس آمار دقیق پزشکی قانونی، به رغم افزایش ورود گردشگران در بخش کشته شدگان تصادفات جاده ای ۱۴ درصد کاهش داشته ایم .

دکتر نجفی ادامه داد: با تلاش و کوشش کلیه دستگاههای عضو ستاد تسهیلات نوروزی و همکاری خوب مردم و رسانه ها گیلان از نظر کاهش تلفات جاده ای جزء ۳ استان برتر کشور معرفی شده است .

استاندار گیلان با اشاره به بازدیدهای سرزده خود گفت: از راه و شهرسازی و راهداران، نیروی انتظامی و پلیس راهور، اورژانس، هلال احمر و امداد و نجات، میراث فرهنگی، فرمانداران، بخشداران و دهیاران، صدا و سیما و رسانه های گروهی نیز به خاطر تلاشهایشان در ایام نوروز قدردانی می کنم.

نماینده عالی دولت در گیلان تاکید کرد: البته همکاری خوب مردم و گردشگران موجب کاهش تصادفات، بار ترافیکی و مدیریت سفر شد که باید تشکر اصلی را از آنان کرد.

وی با اشاره به تمهیدات انجام شده برای کاهش بار ترافیکی در نوروز گفت: با بازگشایی ۲٫۵ کیلومتر از ۱۱ کیلومتر باقیمانده آزادراه به شکل موقت و چهار خطه کردن بعداز تونل منجیل ترافیک روانی را مسافران محترم در ورود به گیلان تجربه کردند.

دکتر نجفی خاطرنشان کرد: البته بنا داریم این ۴ خطه کردن جاده منجیل را تا رودبار ادامه دهیم ضمن اینکه در کنار آن، احداث ۱۱ کیلومتر باقیمانده آزادراه از طریق جذب اعتبارات فاینانس ادامه خواهد یافت .

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش به گردشگر پذیر بودن استان در طول ایام سال اشاره کرد و گفت: پس از نوروز ستاد هماهنگی خدمات سفر در گیلان نباید تعطیل شود و این ستاد در طول سال به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

دکتر نجفی افزود: ما باید بخشی از ایجاد اشتغال خود را از طریق تقویت گردشگری به دست بیاوریم از اینرو در تمام طول سال نیازمند فعالیت نوروزی هستیم./منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی