گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
مارس 29, 2014 کد خبر : 25976 خبر ها

برای نخستین بار در ایران

نوسازی کشتی بدون حوض خشک در انزلی آغاز شد

نوسازی کشتی بدون حوض خشک در انزلی آغاز شد

گیلانیان : مدیرعامل سرویس‌های حمل و نقل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: برای نخستین‌بار در ایران نوسازی کشتی بدون حوض خشک در انزلی آغاز شد.

امیر دریادار محسن بهزادفر در انزلی اظهار کرد: برای نخستین‌بار در شمال و جنوب ایران کشتی با تناژ بالا بدون استفاده از حوض خشک توسط بالشتک‌های هوا از آب خارج شده است.

وی افزود: کشتی وفا ۲ نخستین شناور در حال بازسازی در شرکت کشتی‌سازی هفتم آذر است.

مدیر عامل سرویس‌های حمل و نقل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه برای راه‌اندازی این کشتی تلاش‌های زیادی شده است، گفت: تلاش تمام کارکنان شرکت و مقام‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه همراهی خوب مردم انزلی در راه‌اندازی شرکت مذکور تاثیرگذار بوده است.

وی درباره از آب بیرون کشیدن کشتی وفا ۲ در شب عید امسال یادآور شد: این کشتی در وضعیت اضطراری قرار داشت و در خطر بود و باید تعمیرات زیرآبی روی آن انجام می‌شد.

بهزادفر برآورد برای فعالیت کشتی‌سازی مذکور را ایجاد اشتغال ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم عنوان کرد و افزود: در این کشتی‌سازی با مشاغل جانبی و پیمانکاران برای ۵۰۰ نفر به طور غیرمستقیم ایجاد اشتغال می‌شود.

وی متذکر شد: کشتی وفا ۲ از کلاس راشا است و ۴۴ سال سن، ۹۰ متر طول، ۱۳ متر عرض و یک‌هزار و ۶۰۰ تن وزن دارد.

مدیرعامل سرویس‌های حمل و نقل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: این کشتی ۲ هزار و ۸۰۰ تن ظرفیت بارگیری دارد و مالکیت آن با ایران است.

به گفته وی، نیروی دریایی ارتش ایران بیش از ۸۰ سال در جنوب ایران به طور عملیاتی بسیاری از فعالیت‌ها را انجام می‌دهد.

بهزادفر متذکر شد: انواع زیردریایی و ناوشکن را می‌سازیم و در شمال ایران برای نخستین‌بار است که بازسازی و نوسازی کشتی‌ها را با تکنولوژی داخلی آغاز کردیم و از این بابت مشکلی نداریم.

وی تصریح کرد: در ۹۰۰ کیلومتر مرز آبی سواحل دریای خزر به استثنای سایت کشتی‌سازی امیرآباد امکانات ویژه‌ای برای پشتیبانی از دریانوردی ایمن نداشتیم.

مدیرعامل سرویس‌های حمل و نقل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تعداد بسیاری از کشتی‌های ایرانی در دریای خزر که توسط مالکان بخش خصوصی، دولتی و نیمه دولتی راهبری می‌شوند، خاطرنشان کرد: شرکت کشتی‌سازی هفتم آذر طبق فرمان امیر فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی راه‌اندازی شده و تاکنون ۷۵ درصد از زیرساخت‌های این شرکت آماده شده است./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی