گیلانیان
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 28 March , 2023
ژانویه 8, 2014 کد خبر : 23576 خبر ها

نگاه مجلس به بهداشت و درمان نگاهی اولویت‏مدار است

نگاه مجلس به بهداشت و درمان نگاهی اولویت‏مدار است

گیلانیان : نماینده مردم آستانه‏اشرفیه با بیان اینکه نظام حاکمیت نسبت به بهداشت درمان از اولویت‏های ویژه‏ای برخوردار است، گفت: با اطمینان بیان می‏کنم که نگاه مجلس به بهداشت و درمان نگاهی اولویت‏مدار است.

محمدحسین قربانی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی که با حضور مسئولین وزارتی و استانی در سالن نامجو مجموعه یادگار امام رشت برگزار شد، اظهار کرد: معارفه مسئول جدید و تودیع مسئول قدیم نباید احساس نگرانی به وجود آید بلکه باید با همدلی و مودت زمینه‏های لازم برای توسعه آن مجموعه به وجود آید.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی با تدبیر مقام عالی وزارت از هرگونه جریان بازی و فعالیت‏های گروه‏ها به دور است گفت: دانشگاه علوم پزشکی در طول سالیان اخیر مرکز تولید علم و ارائه خدمت بوده و از این پس نیز این رسالت را انجام خواهد داد و پیگیری خواهد کرد.

قربانی نداشتن سیستم مدیریتی و منضبط را یکی از مشکلات امروز در وزارت بهداشت دانست و گفت: در طول ۳۴ سال گذشته از عمر انقلاب در بسیاری از شاخصه‏های بهداشتی از منطقه و کشورهای همجوار عقب بوده‏ایم.

وی تصریح کرد: سهم ایران در هزینه سلامت از ۱۹۰ کشور دنیا رتبه ۱۱۷ است و فشاری که در حوزه سلامت به مردم وارد می‏شود در منطقه خط قرمز است.

قربانی با بیان اینکه نظام حاکمیت نسبت به بهداشت درمان از اولویت‏های ویژه‏ای برخوردار است، گفت: با اطمینان بیان می‏کنم که نگاه مجلس به بهداشت و درمان نگاهی اولویت‏مدار است.

وی وحدت بین وزارت بهداشت و رفاه را یکی از ارکان موفقیت در عرصه بهداشت و درمان خواند و گفت: کاهش هزینه درمانی ۲ تا ۳ میلیون تومانی بیماران سرطانی یکی از دستاوردهای وحدت وزارت  بهداشت و وزارت رفاه است./منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی