گیلانیان
شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023
می 2, 2014 کد خبر : 26813 خبر ها

نیروگاه زباله سوزهفت مگاواتی در رشت احداث می شود

نیروگاه زباله سوزهفت مگاواتی در رشت احداث می شود

گیلانیان : معاون امور عمرانی استاندار گیلان گفت: نیروگاه زباله سوز هفت مگاواتی برای مدیریت اصولی و علمی پسماند در رشت احداث می شود.

حجت شعبانپور عصر چهارشنبه در جریان بازدید از چند طرح عمرانی شهرستان مرزی بندر آستارا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این نیروگاه با سرمایه گذاری ۱۰۳ میلیون دلاری یک شرکت چینی احداث می شود.

وی اظهار کرد: بخشی از برق آن صرف خود نیروگاه شده و بخشی نیز مورد استفاده در شبکه توزیع قرار می گیرد.

وی بیان کرد: احداث این نیروگاه نیازمند تفکیک زباله از مبدا است و در این زمینه متولیان امر و شهرداری رشت باید برای جلب همکاری مردم نیز اقدام کنند.

وی اضافه کرد: این طرح به صورت آزمایشی در مرکز استان گیلان به اجرا در می آید و در صورت موفقیت ، برای حل مشکل زباله کل استان از تجربه به دست آمده استفاده خواهد شد.

وی همچنین گفت: ما در مدیریت پسماند دنبال روش های نوین و تجربه های موفق داخلی و جهانی هستیم و در همین راستا طرح های مطالعاتی منسجمی نیز اجرا شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح مطالعاتی مدیریت پسماند برای کل استان گیلان با جانمایی و مدیریت در هشت نقطه از استان گفت: ۵۲ شهر و ۱۶ شهرستان گیلان فاقد سامانه جمع آوری و دفع اصولی پسماند است.

وی اضافه کرد: سازمان حفاظت محیط زیست به علت شکننده بودن محیط زیست استانهای شمالی کشور در صدد حل مشکل پسماند و معضل دفع زباله در استانهای ساحلی خزر است.

وی آموزش مردم برای تفکیک زباله از مبدا و جداسازی زباله های قابل بازیافت و غیرقابل بازیافت را لازم دانست و اظهار کرد: پسماند اگر اصولی مدبریت شود ، نباید در زیر خاک دفن شود.

وی نفوذ شیرابه به آبهای سطحی ، زیر سطحی و رودخانه ها را از جمله عواقب دفن زباله عنوان کرد و گفت: روزانه دو هزار تن زباله در استان گیلان تولید شده و به روش سنتی و غیراصولی دفع و دفن می شود.

شعبانپور با اشاره به فعالیت سه کارخانه کمپوست در استان گیلان افزود: این کارخانه ها به علت ضعف در مدیریت پسماند و تفکیک نشدن از مبدا قابلیت تبدیل ۳۰ درصد از زباله حوزه فعالیت خود را دارند./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

  • چند سوال از شما مسئول محترم
    اولا چرا مدیریت پسماند استان که کارنامه قابل قبولی نداره بعد ۱۱ سال هنوز عوض نشده
    دوما : این مدیر محترم قبلا ۲ عنوان پست مدیریتی داشت که یکی همین پسماند بود دومی مدیرعامل کود آلی از پایه همان جا بود تا ۱ سال پیش الان هم بو کباب اومده ( زباله سوز )
    سوما ایا به نظر شما با چنین مدیری که ۱۱ سال نتنوانست مشکل پسماند را حل کنه و حتی تبلیغات درست را نیز نتوانست انجام دهد ( مدرک ) میتواند باز همان پست را داشته باشد
    ملت بزرگوار گیلان بدانید که بودجه سالیانه مدیریت پسماند استا ن تقریبا بالا ۴ ملیارد تومن در سال است که شهرداریهای تابع استان متقبل میشند میشه مسئول بزرگوار فقط بیلان سال گذشته را اعلام نمائند ؟

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی