گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
جولای 14, 2014 کد خبر : 28415 خبر ها

معاون اجرایی سپاه قدس گیلان:

هدف شبکه‌های ماهواره‌ای، آندلسی‎کردن فضای ایران اسلامی است

هدف شبکه‌های ماهواره‌ای، آندلسی‎کردن فضای ایران اسلامی است

گیلانیان : معاون اجرایی سپاه قدس گیلان گفت: هدف شبکه‌های ماهواره‌ای، آندلسی‎کردن فضای ایران اسلامی است تا بتوانند اعتقادات مردم را گرفته و فساد را در جوامع اسلامی گسترش دهند.

عباس بایرامی در نشست بصیرتی آسیب‌های اجتماعی از افتتاح شصتمین شبکه ماهواره‌ای فارسی‌زبان توسط صهیونیست‌ها، با اشاره به فعالیت گسترده دشمنان علیه باور و اعتقادات مردم ایران اسلامی، اظهار کرد: شصتمین شبکه فارسی‌زبان ماهواره‌ای با مدیریت صهیونیست‌ها هفته گذشته افتتاح شده است.

وی با بیان اینکه ۶ شبکه ضد ایرانی به شکل مستقیم توسط صهیونیست‌ها اداره می‌شود، تاکید کرد: ۳۰۰ شبکه ماهواره‌ای در کشور ما به راحتی و مستقیم قابل دریافت است.

معاون اجرایی سپاه قدس گیلان گفت: هدف این شبکه‌ها، آندلسی‎کردن فضای ایران اسلامی است تا بتوانند اعتقادات مردم را گرفته و فساد را در جوامع اسلامی گسترش دهند.

در این نشست معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان، ناشی از شبکه‌های ماهواره‌ای که به همت بسیج رسانه گیلان در سالن شهدای صالحین سپاه قدس استان برگزار شد، اظهار کرد: دشمنان با استفاده از ابزارهای مختلف مانند شبکه‌های ماهواره‌ای، به انواع تهاجم و تخریب‌ها علیه اسلام و مسلمین اقدام می‌کنند.

محمدرضا جعفری خیرخواه با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران مبتنی بر آموزه‌های دینی بنا شده است، تاکید کرد: دشمن برای شکست این انقلاب، تمام همت خود را به کار بسته و به جنگ فرهنگی روی آورده است.

وی با بیان اینکه دشمن می‌داند که به وسیله جنگ نرم می‌تواند به تضعیف اعتقادات و باورهای دینی مردم پرداخته و غیرت ملی و دینی را خدشه دار کند، تصریح کرد: ماهواره مهمترین ابزار دشمن برای تضعیف باورها و انتقال اعتقادات و زندگی غربی در جامعه مسلمان است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان خاطرنشان کرد: شبکه‌های ماهواره‌ای از طریق ساخت سریال‌ها و فیلم‌های مختلف به تدریج به درون خانواده نفوذ کرده و باعث می‌شوند تا فرهنگ مخاطبان به طور غیر ملموس تغییر یابد.

جعفری خیرخواه با اشاره به اینکه ۲۶ نهاد و سازمان در مورد عفاف و حجاب در جامعه اسلامی ایران مسئول هستند، گفت: برخی از این نهاد‌ها با پلیس همکاری نمی کنند و عزم راسخی در بعضی مسئولان در مورد مبارزه با ماهواره و بدحجابی وجود ندارد.

وی ضعیف بودن ارتباط پدر و مادر با فرزندان را موجب تاثیر پذیری بیشتر آنان از ماهواره دانست و گفت: عدم توجه خانواده‎ها به فرزندان به دلیل پرداختن به مباحث اقتصادی از عوامل اصلی گرایش فرزندان به سمت شبکه‌های ماهواره‌ای است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان تصریح کرد: ماهواره‌ها در قالب سریال‌ها، آگهی و میان برنامه به تبلیغ مظاهر ضد اخلاقی پرداخته و سنت‌های اجتماعی و فرهنگی کشور را مورد حمله قرار می‎دهند.

جعفری خیرخواه با بیان اینکه در گذشته تنها یک تا پنج درصد مردم از ماهواره استفاده می‌کردند، خاطرنشان کرد: طبق آمارهای اعلام شده از سوی مسئولان، میزان استفاده مردم از ماهواره افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه به مقوله ماهواره‌ تنها نباید با برخوردهای سلبی مقابله کرد، افزود: رسانه‌ها در زمینه آگاه‌سازی واطلاع‌رسانی آسیب‌های ماهواره به مردم، نقش بسزایی دارند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان با بیان اینکه یک سونامی ماهواره‌ای در کشور ایجاد شده است که باید مهار شود، گفت: از اصحاب رسانه می‌خواهیم با توجه به اینکه دنیای امروز دنیای رسانه است از ظرفیت و توانمندی خود پیرامون مقابله با این پدیده که موجب سست شدن بنیان خانواده شده است، بهره لازم را ببرند.

جعفری خیرخواه به بدحجابی در سطح جامعه اشاره کرد و گفت: بیشترین گروه بدحجاب، گروه سنی ۱۵ تا ۲۰ سال هستند که ناآگاهی این بخش از جامعه، موجب بی‌حجابی شده است و باید در خصوص آگاه‌سازی این افراد تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه اولویت پلیس مقابله با گروه‌های سازمان‌یافته ترویج بی‌حجابی در جامعه است، تصریح کرد: بد پوششی در همه نقاط ایران که مردم دارای فرهنگ متفاوت هستند به صورت یکسان رواج یافته است و این موضوع، نشان از تاثیر ماهواره در افراد دارد./منبع : روابط عمومی بسیج رسانه گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی