گیلانیان
شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023
ژوئن 3, 2011 کد خبر : 1083 دسته‌بندی نشده

هر روز بر اردادت مردم به امام راحل افزوده می شود

هر روز بر اردادت مردم به امام راحل افزوده می شود

امام جمعه رشت با تسلیت سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گفت : هر روز که از عمر انقلاب اسلامی ایران می گذرد بر میزان عشق و ارادت مردم به آن یار سفر کرده افزوده می شود .

آیت ا… قربانی با بیان اینکه امام خمینی (ره) به عنوان انسانی کامل و مظهری از صفات جمال الهی اقداماتی را در خدمت به اسلام و بشریت انجام داد که دیگران توانایی انجام آن را نداشتند، گفت : بعد از گذشت  بیست و دو سال از رحلت جانگداز معمار کبیر انقلاب مردم همچنان به امام عشق می ورزند و حاضرند همچون پیش و پس از انقلاب در راه آرمان های ایشان از جان خویش بگذرند .

نماینده ولی فقیه در گیلان همچنین با بیان اینکه امام راحل پس از ۱۴۰۰ سال اسلام را از غربت نجات داد گفت : ایشان بر نظریه عدم کارایی اسلام در جامعه خط بطلان کشیدند و نشان دادند که پیروی از دستورات دین حلال مشکلات بشریت است .

آیت ا… قربانی با ادامه داد : قرار گرفتن ولایت فقیه در راس جمهوری اسلامی را از دیگر اقدامات ماندگار پیر جماران بود .

خطیب جمعه ی رشت افزود : امام خمینی (ره) همچنین با ارائه ی شعار   نه شرقی و نه غربی توانست بواسطه ی جمهوری اسلامی ایران روحیه خودباوری و استقلال را برای کشورمان به ارمغان بیاورد .

آیت ا… قربانی مردمگرایی را از دیگر ویژگی های رهبری امام خمینی (ره) عنوان کرد و گفت : به مدد رهبری های ایشان وپیروزی انقلاب اسلامی بود که مردم صاحبان واقعی انقلاب و کشور شدند و همه مسئولان وارکان حکومت با رای  آنهاتعیین می گردد.

نماینده ولی فقیه در گیلان خاطرنشان کرد : امام راحل همچنین بر همگان ثابت کردند که باروشنگری و انجام کارهای فرهنگی  مشت بر درفش پیروز می شود و می توان با حکومت های مستبد مبارزه کرد .

امام جمعه ی رشت همچنین با تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت آیت ا… احسان بخش نماینده ولی فقیه فقید گیلان اظهار داشت: آیت ا… احسان بخش  به عنوان انسانی بلندهمت ، فرزانه و یک مجاهد فی سبیل ا… که همه ی عمر خود را صرف انقلاب و اسلام کرد افتخاری برای گیلانیان هستند .

وی همچنین با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس نهم در اسفندماه گفت : با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب هیچ کسی نباید به هیچ نحوی در انتخابات دخالت کند تا انتخابات بر اساس قانون انجام و مردم نمایندگان خود را انتخاب کنند.

آیت ا… قربانی افزود : مردم به افرادی رای دهند که به عنوان غمخوار آنها به دنبال حل مشکلات باشند نه اینکه با برخی اظهار نظرها آب به آسیاب دشمن بریزند . نماینده ولی فقیه در گیلان در بخش دیگر ی از سخنانش از کسانی که از هدفمندکردن یارانه ها به عنوان بهانه ای برای افزایش قیمت اجناس استفاده می کنند انتقاد کرد و از مسئولان خواست با این افراد برخورد کنند .

امام جمعه رشت در همین زمینه از کیفیت نامناسب پخت نان در استان نیز به شدت انتقاد کرد .

وی همچنین با بیان اینکه منکر وجود مشکلات مختلف در جامعه نیست افزود : رسانه ها و سیاسیون متوجه باشند ، این مشکلات را به نحوی مطرح نکنند که سبب نا امیدی مردم و بدبینی آنها به نظام شود چرا که ناامید کردن مردم گناهی نابخشودنی است .

آیت ا… قربانی از سخت گیری برخی ادارات و دستگاههای اجرایی در روستاها نیز انتقاد کرد و از استاندار و مدیران دستگاههایی اجرایی خواست با فراهم کردن امکانات مناسب زندگی از مهاجرت روستائیان به شهرجلوگیری کنند . نماینده ولی فقیه در گیلان خطاب به بعضی از روستائیان نیز گفت : متاسفانه علیرغم اینکه آب کافی کشاورزی و دیگر امکانات  در حد لازم در روستاها وجود دارد اما بعضی از زمینهای کشاورزی کشت نمی شود .

خطیب جمعه ی رشت همچنین با یادآوری رفتاردوگانه غرب درباره ی تحولات منطقه گفت : غرب درحالی درتحولات لیبی دخالت کرده اند که در خصوص کشتار مسلمانان در بحرین و یمن سکوت می کنند چرا که هدف تمامی اعمال انهاموج سواری این تحولات ،  تضعیف جامعه اسلامی و غارت ثروت های خدادادی این مطقه است .

 

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی