گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
آگوست 19, 2014 کد خبر : 29109 خبر ها

همکاری بانک ها، نقش موثری در تقویت اشتغال دارد

همکاری بانک ها، نقش موثری در تقویت اشتغال دارد

گیلانیان : معاون برنامه ریزی استاندار گیلان همکاری و همیاری بانک ها و ادارات و سازمان های مرتبط با امر تولیدرا در تقویت اشتغال و رفع مشکل بیکاری موثر عنوان کرد.

محمد حسین اصغریان عصر دوشنبه در جلسه کارگروه حمایت از تولید در شهرستان رودبار؛ بر حمایت و پشتیبانی مدیران دستگاه های اجرایی از صنعت و تولید استان تأکید کرد و گفت:این کارگروه به پیشنهاد سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان و به دستور استاندار گیلان تشکیل شده است.

وی بررسی کارشناسانه تمامی مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی و ارائه راهکارهای قانونی برای رفع مشکلات را از اهداف اساسی تشکیل این کارگروه ذکر کرد.

اصغریان با اشاره به مشکلات عدیده بخش تولید تصریح کرد: همکاری و یاری مسوولان و مدیران بانک ها و ادارات و سازمان های مرتبط با امر تولید در تقویت اشتغال و رفع مشکل بیکاری و ارائه راهکارهای خروج از رکود اقتصادی از جمله مهم ترین وظایف ماست.

رییس کارگروه حمایت از تولید گیلان با اشاره به تشکیل این کارگروه برای اولین بار در سطح استان ها گفت: مسوولیت پیگیری اجرای مصوبات این کارگروه بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان است و عملکرد و همکاری تمامی دستگاه ها در اجرایی شدن مصوبات آن به طوری جدی بررسی می شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان نیز با اشاره به نقش ویژه شهرستان رودبار در تأمین بخش اعظمی از نیاز استان به منابع معدنی و صنایع تولیدی گفت: شهرستان رودبار دارای موقعیت و جایگاه ویژه ای در توسعه استان گیلان است.

علی منتظری شناسایی و کمک به اتمام طرح های نیمه تمام صنعتی را یکی از مهم ترین برنامه های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان عنوان کرد و افزود: تاکنون یک هزار و یکصد طرح صنعتی نیمه تمام در استان شناسایی شده که برای اتمام این طرح های صنعتی بیش از ۸۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری نیاز است.

وی خاطرنشان کرد: با اتمام و بهره برداری از آنها برای بیش از ۴۲ هزار نفر فرصت شغلی جدید ایجاد می شود.

رییس دبیرخانه کارگروه حمایت از تولید گیلان با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از ۵۰ درصد از طرح های صنعتی نیمه تمام دارای پیشرفت فیزیکی بیش از ۴۰ درصد می باشند، تصریح کرد: اتمام طرح های صنعتی نیمه تمام به طور جدی دنبال می شود.

منتظری با اشاره به مصوبات اجرایی کارگروه حمایت از تولید در شهرستان رودبار گفت: براساس بررسی های به عمل آمده بیشترین مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی در حوزه بانکی بوده است.

وی ادامه داد: از این رو ۴۰ مصوبه در زمینه استمهال بدهی های بانکی، تأمین سرمایه در گردش، تأمین اعتبار جهت تکمیل طرح های نیمه تمام و کمک به تأمین ضمانت نامه های بانکی صادر شد.

وی مصوبات این کارگروه را لازم الاجرا دانست و افزود: عملکرد دستگاه های دولتی و بانک ها براساس مصوبات کارگروه و از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به عنوان دبیر کارگروه حمایت از تولید پیگیری و به اطلاع استاندار گیلان رسانده می شود.

کارگروه حمایت از تولید در شهرستان رودبار برای رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی و با حضور بیش از ۲۰ نفر از مدیران دستگاه های دولتی و نمایندگان بانک ها در تمامی شهرستان های استان، با مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی تشکیل جلسه می دهد و اولین جلسه این کارگروه هفته گذشته با حضور مدیران و سرمایه گذاران بیش از ۷۰ واحد صنعتی و معدنی در شهر صنعتی رشت برگزار شد./منبع : استانداری

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی