گیلانیان
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ Sunday, 26 March , 2023
جولای 18, 2012 کد خبر : 10921 خبر ها

مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم شهرستان رشت :

هیات دولت در جابجایی استانداران به مطالبات مردم توجه ای ندارد !

هیات دولت در جابجایی استانداران به مطالبات مردم توجه ای ندارد !

گیلانیان – مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی با پایگاه اطلاع رسانی شاهد شمال گفت: در مباحث مرتبط با تغییر استاندار نمایندگان مردم بارها و بارها  نظرات خود را از طریق رسانه ها اعلام نمودند.

وی افزود: با وجود اختلاف نظرهای شخصی ، مهمترین عاملی که برای تمامی نمایندگان فصل مشترک بشمار می رود ، کمک به توسعه استان و رسیدگی به درد و مشکلات مردم است.

عضو مجمع نمایندگان با اشاره به شایعات جدید در خصوص جابجایی استاندار گیلان اظهار داشت: متاسفانه اخباری می رسد مبنی بر اینکه هیات دولت و نفرات اثر گذار در این هیات بدور از نظرات مشورتی نمایندگان مردم بدنبال ایجاد فضایی در جابجایی شماری دیگر از استانداران هستند.

مهندس جعفرزاده ادامه داد: اگر هیات دولت بخواهد استانداری غیر بومی برای گیلان بگمارد و به مطالبات مردم این خطه توجه ای نشان ندهد، که خواستار فردی شایسته و بومی هستند ، نمایندگان مردم ساکت نخواهند نشست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نهم افزود: اصرار دولت به انتصاب فردی غیر بومی و صفر کیلومتر برای گیلان شایسته این مردم نیست و در مقطع کنونی آقای سعادتی که دوره آموزشی را گذرانده از گزینه های دولت ، بهتر است.

مهندس جعفرزاده در پایان با تاکید براینکه هدف در نظام ولایی جمهوری اسلامی خدمت به مردم است اضافه کرد: مردم ، ولی نعمت‌اند، به سبب آنها باب رحمت و موهبت الهی بر انسان گشوده می شود و امیدواریم تمامی مسئولین تنها دغدغه شان رسیدگی به امور مردم و توجه به خواسته ها و مطالبات آنان باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

 • دکتر اصغرشکرگزار

  بی توجهی دولت به مجمع نمایندگان گیلان: باسلام واحترام،اینکه آقای مهندس جعفرزاده می فرمایند هیئت دولت یاوزارت کشور به نظرات مشورتی نمایندگان گیلان درانتخاب استاندارتوجه نمی کند بایدعرض کنم که این شیوه مختص دولت آقای احمدی نژادنیست بلکه وزارت کشوردر طول عمردولت های مختلف استراتژی انتخاب مدیرارشد غیر بومی را برای گیلان و یا برخی ازاستانهاداشته است که برخی ازدلایل آن ذکرمی شود:
  ۱-دلایل امنیتی : استان گیلان یک استان مرزی است و شاید تفکر امنیتی حاکم بر وزارت کشورایجاب می کند تاباانتخاب یک مدیر غیربومی بهت رمی تواند مسائل مرزی-امنیتی-سیاسی و اموردیگر را باهماهنگی دولت مدیریت کند. شاید این تفکر درزمان حکومت سوسیالیست ها درجماهیر شوروی جایگاه مهمی درحکومت ایران داشت امابااستقرار جمهوری اسلامی و بهم ریختن ساختار سیاسی حکومت شوروی و تبدیل آن به روسیه جدید و ایجاد کشورهای حایل بین روسیه و ایران رنگ باخته است. ولی ممکن است هنوزعده ای پایبند این استراتژی در وزارت کشور و دیگر نهادهای امنیتی باشند.طبیعی است که دولت نیز به این سو کشیده می شود و باچراغ خاموش مسیر خود را ادامه می دهد.البته سابقه تشکیل جمهوری درگیلان دراوایل قرن بیستم و درزمان بلشویک هاو میرزاکوچک خان و تفکر برخی گیلانیها مبنی براینکه گیلان درطول تاریخ زیر بار حکومت مرکزی ایران نمی رفته ویا کمتر رفته است به قوت گرفتن استراتژی فوق کمک کرده است .ازطرفی این تفکر غلط باعث شده تاگیلانیان به نسبت دیگر استانها مشارکت کمتری در حکومت مرکزی داشته باشند.درحالیکه در اندیشه مرحوم میرزا، گیلان جدای ازایران جایگاهی نداشته اشت.
  ۲-شمال وگیلان به جهت طبیعت خدادادی بستر مناسبی برای گردش و تفرج داردو تهران که بیش از ۲۰درصد جمعیت کشوررا در خود جای داده است تمایل دارد ساکنینش ازاین طبیعت دلپذیر بهره گیرند ولذا وجود یک مدیر ارشد غیربومی زمینه بهره گیری را بیشتر فراهم می کند (حتی انتخاب شهردارچالوس ازتهران). گرچه این تفکرتاکنون موجب بهره برداری ناصحیح ازاراضی و امکانات شمال شده است و سواحل شمال و مناطق جلگه و کوهپایه های آن رابا مشکل مواجه ساخته است.
  ۳-ضعف درمجمع نمایندگان: وقتی قرار شد مصدر کاری در شهر باشیم (شهردار رشت) گفتند باید استاندار هم نظر بدهد و شما باید با ایشان ملاقات کنید .فرصت ملاقات تعیین شد و مابه دیدارسلطان !درطبقه هشتم رفتیم . ایشان در پشت میز کنفرانس باهیبتی جدی نشسته بود و چند روزنامه محلی با تیتر بزرگ که یکی از تیترها گفته حقیر را بشکل بریده نوشته بود:”مسئولیت یک دولت اختیارات یک کدخدا” جلوی استاندار پهن شده بود. بعدازمختصر احوالپرسی خطاب به بنده فرمودند :آقای فلانی (اشاره به تیتر روزنامه … ) این چه مصاحبه ای است که شما انجام دادید ؟ عرض شد کدام مصاحبه؟ اشاره کردند به تیتر مذکور، توضیح دادیم که بهتر است متن کامل را مطالعه کنید.باز هم قانع نشد. بهر جهت قصد و هدفی درکاربود آن اینکه چشم زهری از ما بگیرد و حاکمیت خود را تحقق بخشد و بسبک مادر شوهر عروس “گربه را دم حجله بکشد).بعد شروع به تعریف قصه استاندار شدن خود در گیلان (دولت دوم خاتمی) کردند، اینکه همه نمایندگان گیلان مخالف آمدن بنده به گیلان بودند اماوزارت کشور برای بنده حکم صادرکردند.وقتی به گیلان آمدم همه نمایندگان تصمیم به تغییر فرمانداران داشتند ولی به هیچ کس اجازه دخالت درامور اجرایی ندادم .
  آقای سلطان!حرفش سلطانی بوداماهیکلش خیر و بنده هم دردل افسوس مردم شریف گیلان را می خوردم و چون باراول ملاقات باایشان را تجربه می کردم ،به احترام ،پاسخی به ایشان ندادم امادر دل گفتم مرد حسابی مگر تو نماینده وزیر جنگی یا خدمتگزار مردم ؟ آمده ای جنگ کنی یا در خدمت مردم باشی،اگر می خواهی درخدمت مردم باشی باید به کمک همین نمایندگان در کار و خدمت موفق باشی .اما اینگونه قدرت نمایی استانداران ناشی ازقدرت آنها نیست بلکه ناشی ازضعف و چند دستگی مجمع نمایندگان استان است .ولذا امروزاستان اصفهان ده درصد مالیات کشوررامی پردازد و به همان نسبت اعتبارات استانی آن بسیاربالا است به سرمایه گذاریهای هنگفتی است که دراین استان شده است واگراستان گیلان به جمعیت و موقعیت ازاعتبارات کمی برخورداراست به عدم سرمایه گذاری دولت دراین استان است واین کاری است که ازانسجام ،پایداری و پیگیری نمایندگان برمی آید و لاغیر.باآرزوی قبولی طاعات وعبادات ماه مبارک رمضان .

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی