گیلانیان
شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023
سپتامبر 10, 2014 کد خبر : 29692 خبر ها

مدیرکل دفتر بازرگانی کشورهای آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد

اعلام آمادگی هیات های تجاری بسیاری برای توسعه روابط با ایران

اعلام آمادگی هیات های تجاری بسیاری برای توسعه روابط با ایران

گیلانیان : مدیرکل دفتر بازرگانی کشورهای آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت ایران گفت: هیات های تجاری خارجی بسیاری برای توسعه روابط با ایران اعلام آمادگی کرده اند.

‘سید مجتبی موسویان’ عصر با بیان اینکه با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید در یک سال گذشته شاهد اتفاقاتی مثبت در صحنه سیاسی و خارجی بوده ایم، اظهار کرد: برای گسترش همکاری ها در زمینه های مختلف از جمله توسعه صادرات در حال تلاش هستیم.

وی روان سازی تجارت، حذف مقررات زائد، توسعه مبادلات و تماس ها و توافقات با کشورهای مختلف از جمله با شرکای اصلی و کشورهای همسایه را از جمله اقداماتی عنوان کرد که در یکسال اخیر در سازمان توسعه تجارت برای تحقق اهداف تعیین شده انجام گرفته است.

مدیرکل دفتر بازرگانی کشورهای آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت ایران همچنین به سفر هیات های خارجی به کشورمان و آشنایی با ظرفیت های ایران اشاره و بیان کرد: نظر بسیاری از این هیأت ها پس از بازدید از کشورمان برای سرمایه گذاری در ایران و از سر گیری ارتباطات، مثبت شده و امیدواریم که سطح مبادلات را از نظر کیفی و کمی طی سالجاری با کشورهای مختلف از جمله شرکای اقتصادی افزایش دهیم.

به گفته موسویان؛ سازمان توسعه تجارت در تلاش است با ارایه خدمات مناسب، زمینه تجارت بنگاه های تجاری را ایمن تر، راحت تر و تسهیل کند و در همین راستا، مذاکرات خودمان را با طرف های تجاری، انعقاد توافقنامه های تجارت ترجیحی برای کاهش تعرفه بمنظور حضور موثرتر در بازارها و اعزام هیات های تجاری و تماس با مقام های عالیرتبه کشورها افزایش داده ایم.

وی موتور محرک توسعه را فعالیت های اقتصادی و مرکز فعالیت های اقتصادی را تجارت دانست و گفت: صادرات یکی از راهکارهای موثر برای خروج از رکود است.

موسویان اضافه کرد: صادارت محصولات و کالاها موجب کسب درآمد ارزی، اشتغالزایی و افزایش درآمد سرانه کشور می شود.

وی صادرات به ویژه صادرات غیرنفتی را برای کشور بسیار مهم دانست و یادآور شد: کشورهای موفق جهان، کشورهایی هستند که دارای صادراتی بالا علی الخصوص صادرات غیرنفتی باشند.

مدیرکل دفتر بازرگانی کشورهای آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت ایران تصریح کرد: اکنون در شرایطی قرار گرفته ایم که بازارهایی همچون افغانستان، عراق و اخیرا روسیه فضای بسیار مناسبی برای صادرات غیرنفتی کشورمان فراهم کرده اند که با صادرات محصولات خودمان در حوزه های کشاورزی و مصالح ساختمانی می توانیم در کنار فعالیت های تجاری و اقتصادی، درآمدی نیز برای کشور به ارمغان آوریم.

وی به همسایگان ایران اشاره و اضافه کرد: هرکدام از این کشورها با توجه به فرهنگ ، اقلیم و سطح توسعه یافتگی نیازمند کالاها و خدماتی هستند که بنگاه های اقتصادی ما می توانند پاسخگوی نیازهای همسایگان باشند.

نشست بررسی و معرفی ظرفیت های صادرات کالا از ایران به کشور روسیه روز سه شنبه با حضور مدیرکل دفتر بازرگانی کشورهای آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت ایران ، مسوولان سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان و بازرگانان و تجار استان برگزار شد و راهکارهای علمی و موثر تجارت با روسیه مورد بررسی قرار گرفت./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی