گیلانیان
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ Monday, 27 March , 2023
آگوست 8, 2012 کد خبر : 11371 خبر ها

به انگيزه تجليل از خبرنگاران استان :

هیچ خبرنگاری تجلیل نشد

هیچ خبرنگاری تجلیل نشد

گیلانیان : مراسم تجلیل از خبرنگاران استان در سالن تالار گلستان برگزار شد . از همه اصحاب مطبوعات و برای اولین بار از مدیر مسئول پایگاه های خبری نیز دعوت شد . اگر چه اقدام اخیر به دلیل نابرابری با استان همسایه موجب رنجش بحق برخی از همکاران شد ولی باز به عنوان فتح باب امیدوار کننده است به شرط اینکه این بخش از رسانه هم در دالان های پروژه مشترک خانه و سرا و چند چیز دیگر به دنبال نیازهای خاص نباشد و دچار روزمرگی نشود .

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت ، یک سال از تجلیل خبرنگاران گیلان گذشت و تصور بر این بود که امسال برگزاری مراسم تجلیل از خبرنگاران بهتر از سال گذشته شود اما نشد.

نادیده گرفتن تلاش‌های خبرنگاران واقعی و عدم شایسته سالاری در عرصه رسانه دردی است که همواره خبرنگاران پرتلاش این عرصه را می‌رنجاند و در زمان تجلیل از خبرنگاران هیچ تفاوتی بین خبرنگاری که تمام وقت و انرژی خود را صرف تهیه خبر می‌گذارد با کسی که در سال یک یا دوبار بیشتر در جلسات عمومی حاضر نمی‌شود، نیست.

در روز تجلیل از خبرنگار همه به طور یکسان سهم می‌برند و هیچ فرقی بین کسی که واقعا خبرنگار است با کسی که تنها نام خبرنگار را یدک می‌کشد وجود ندارد.

امسال استانداری گیلان، اداره کل ارشاد و خانه مطبوعات استان با کمک دستگاه‌هایی نظیر صنعت و معدن و تجارت و شورا و شهرداری رشت تصمیم گرفتند از ۵۰۰ نفر که به زعم خودشان خبرنگار هستند تجلیل کنند اما در مراسمی که با حضور وزیر ارشاد در تالار گلستان جاده رشت‌- فومن برگزار شد هیچ خبرنگاری تجلیل نشد و تنها به معرفی خانواده‌های خبرنگاران متوفی و شهید بسنده کردند.

در این مراسم به جز تعدادی اندک که بیشتر در مراسم‌های مختلف حضور دارند، بقیه افراد چهره‌هایی ناشناخته داشتند اما نام آنها در لیست خبرنگاران وجود داشت.

سال گذشته لااقل چند خبرنگار را معرفی کرده بودند و لوح تقدیری به آنها دادند اما امسال نه تنها کسی را معرفی نکردند و لوح تقدیر ندادند بلکه شام خبرنگاری را در گرمای سالن غذاخوری آنهم به صورت ایستاده به خبرنگاران دادند.

به هر حال درک حرفه خبرنگاری کار بسیار سختی است که هر کسی نمی‌تواند آن را به خوبی درک کرده و خبرنگار را آنگونه که شایسته‌اش است تجلیل کند.

البته گزارش ” تأثیر ” از این مراسم نیز خواندنی است .

اخبار مرتبط

نظرات

  • جدا سازی « خبرنگاران وافعی » و تحصیل کرده در رشته روزنامه نگاری و صاحب تجربه واقعی در زمینه فوق ، از سایر فعالان در عرصه مطبوعات ـ مانند: نویسندگان مقالات در رشته های مختلف ، اعضای تحریریه ، عکاسان ، تایپیست ها ، صفحه آرایان ، ویزیتورها ، مسئولین توزیع نشریات و… ـ هرگز امکان ندارد ه . چون مدیریت استانداری ، اداره کل ارشاد اسلامی گیلان ، هیئت مدیره خانه مطبوعات ، مدیران مسئول و صاحبان امتیاز نشریات ، با هم رودربایستی و تعارف درست و حسابی دارن و همیشه به فکر « روز مبادا » هستن و دلشون به بعضی بده و بستان های مرسوم در میون خودشون ، خوشه .
    حتی خود سایت خبری تحلیلی « گیلانیان » هم در داخل زد و بندهای جاری قرار داره و به دنبال منافع خودشه ،البته با بیان به ظاهر دلسوزانه. ظاهرا این حرفا به خاطر اینه که کسی از سایت مورد تجلیل قرار نگرفته که حالا دادش درآمده ! . خدا بهش صبر بده . شاید سال بعد اوضاع بهتر شد !

  • آقای بیژن عزیز !
    ظاهرا تعصب مانع توجه شما به منبع گزارش منتشره شده است . البته نمی توان منکر بخشی از نظر شما شد ولی در مورد سایت ” گیلانیان ” پیشنهاد می شود برای رفع شبهه به ارشاد مراجعه بفرمایید شاید با دیدن نام ” گیلانیان ” در لیست تجلیل شدگان جانب انصاف را رعایت بفرمایید !! متشکرم 

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی