گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
می 26, 2014 کد خبر : 27326 دسته‌بندی نشده

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان

وجود سلایق مختلف در فرهنگ موجب پویایی آن است

وجود سلایق مختلف در فرهنگ موجب پویایی آن است

گیلانیان : مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تجربیات انقلاب اسلامی را عینیت مدیریت جهادی مردان و زنان این مرز و بوم دانست و گفت: صداقت، سلامت و کار مولفه‌های مدیریت جهادی است.

دکتر فیروز فاضلی، مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان امروز، ۴ خردادماه در آیین تودیع و معارفه مدیریت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان که در مجتمع خاتم‌الانبیاء(ص) رشت برگزار شد، گیلان را یکی از قطب‌های فرهنگ و هنر کشور خواند و اظهار کرد: اهالی فرهنگ و هنر این دیار مایه افتخار هستند و صداقت و معلمی ویژگی بارز آنان است.

وی به ریشه کلمه فرهنگ اشاره کرد و گفت: کلمه فرهنگ از دو بخش «فر» به معنی پیش و «هنگ» به معنی راندن تشکیل شده است و لذا فرهنگ یعنی به پیش‌راندن؛ معادل غربی این کلمه «کالچر» یعنی نشاندن بذر در زمین می‌باشد و از همین تعبیر مشخص می‌شود که مدیر فرهنگی باید بداند در چه دیاری مدیر می‌شود؛ باید بدانیم کجا هستیم، زیرا تا کسی نداند کجاست نمی‌داند به کجا باید برود.

فاضلی گیلانیان را سرامدان ملی در عرصه‌های دینی، علمی، مطبوعاتی، نمایشی، موسیقی و… دانست و متذکر شد: مدیریت استان گیلان جرات می‌خواهد و جرات را بدون پشتوانه نمی‌توان بدست آورد؛ اصحاب فرهنگ و هنر و مطبوعات پشتوانه‌ من در پذیرش این سمت مدیریتی هستند.

مدیرکل جدید ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به نامگذاری سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی»، ادامه داد: تا انسان درست نشود، جهان درست نخواهد شد، یعنی تکیه در اقتصاد و فرهنگ یک تکیه تلفیقی است؛ عزم ملی و مدیریت جهادی رویکرد اقتصاد و فرهنگ در نامگذاری سال جاری است؛ روح حاکم بر شعار سال روح حداکثری است، یعنی هرکس در نظام می‌خواهد کار کند باید او را بپذیریم.

وی وجود سلایق مختلف در فرهنگ را امری طبیعی و موجب پویایی فرهنگ دانست و به آسیب‌شناسی این اختلاف سلایق اشاره و تصریح کرد: درست نیست که سلیقه‌ای خود را اصل بداند و مهر باطل بر سایر سلایق بزند، زیرا فرهنگ مانند قطعه پازل است و اینکه قطعه‌ای را برداریم و بگوییم فرهنگ این است و برای ظهور آن، نام عقیده بر سلیقه بگذاریم، دچار اشتباه شده‌ایم.

فاضلی با تاکید بر اینکه مدیر یک مجموعه باید سلایق مختلف را بپذیرد، خاطرنشان کرد: اهال فرهنگ و هنر عموما مدیر را رصد می‌کنند، اما غرض‌ورزی در امر فرهنگ معنا ندارد.

وی تجربیات انقلاب اسلامی را عینیت مدیریت جهادی مردان و زنان این مرز و بوم دانست و گفت: صداقت، سلامت و کار مولفه‌های مدیریت جهادی است.

مدیرکل جدید ارشاد اسلامی گیلان با تاکید بر عملکرد فراجناجی مدیران، بیان کرد: من با ورود حاشیه‌سازی‌های سیاسی به امر فرهنگ مخالف هستم، زیرا شخص در مقام اجرا باید فراجناحی عمل کند؛ لذا امروز از اصحاب فرهنگ و هنر می‌خواهم با کمک هم واژه «ما می‌توانیم» را در استان گیلان معنا ببخشیم./منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی