گیلانیان
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ Monday, 20 March , 2023
سپتامبر 4, 2014 کد خبر : 29495 خبر ها

شهیدی‌محلاتی عنوان کرد

وجود ۶۷ هزار نفر بیکار در جامعه ایثارگران کشور/پرداخت مطالبات ایثارگران تا ۲۰ روز آینده

وجود ۶۷ هزار نفر بیکار در جامعه ایثارگران کشور/پرداخت مطالبات ایثارگران تا ۲۰ روز آینده

گیلانیان : رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه اشتغال مهم‌ترین دغدغه این بنیاد است، گفت: از ۴٫۵ میلیون نفر بیکار کشور، ۶۷ هزار نفر بیکار در جامعه ایثارگران است.

حجت‌الاسلام سید محمدعلی شهیدی‌محلاتی دقایقی پیش در جمع خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران این شهرستان اظهار کرد: هر انقلابی که در دنیا اتفاق می‌افتد با فکر و روح مواجه می‌شود و انقلاب به معنای دگرگونی و تغییر معیارها است یعنی معیارهایی حاکم بوده و مردم آنها را نمی‌خواستند و قصد تغییر دارند.

وی با بیان اینکه قبل از دوره جاهلیت معیارهای غلطی حاکم بود، افزود: خانه کعبه به مکانی برای بت‌های دست‌ساخته مردم تبدیل شده بود و در زمان قحطی خدای خمیری خود را بین مردم تقسیم می‌کردند و پس از قحطی دوباره آن را می‌ساختند.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه در دوران جاهلیت دختر داشتن ننگ بود، گفت: در این دوران دختر خانواده‌ها را می‌کشتند و افکار جاهلانه قبل از وجود رسول خدا (ص) بود.

وی با تصریح بر اینکه پیامبر رهبری جامعه را به عهده گرفت و کعبه را خالی از بت‌های جاهلیت کرد، ادامه داد: در دوران پیامبر (ص) معیارهای جدید در جامعه آن دوران حاکم شد و مومنان برای پایداری اسلام فداکاری کرده و شهید دادند.

شهیدی‌محلاتی به انقلاب اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: مردم خواهان تغییر حکومت ظالمانه گذشته بودند و در کنار امام راحل قرار گرفتند و شهید دادند و حکومت اسلامی را تشکیل دادند و اکنون نیز مومنان در کنار امام خامنه‌ای هستند.

وی با بیان اینکه برخی از مخالفان در ابتدای انقلاب اقدام به ترور شخصیت‌ها کردند و عده‌ای دیگر نیز دست‌نشاند‌ه کفار بودند و در مقابل انقلاب اسلامی ایستادند، تصریح کرد: مقاومت مردم و پایداری آنها مخالفان را در اهداف خود ناکام گذاشته است.

رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران سه عامل را موجب پیروزی انقلاب دانست و افزود: اعتقاد، رهبری و مردم عامل پیروزی انقلاب اسلامی شده است.

وی با اشاره به اینکه رهبری نقش بزرگی در پیروزی انقلاب اسلامی داشته است، تصریح کرد: پس از امام راحل رهبری جامعه به فرزند خلفش امام خامنه‌ای سپرده شده که تا امروز از آن بهره‌مند هستیم و مردم نیز مهم‌ترین عامل پشتیبانی این نظام است.

شهیدی‌محلاتی با بیان اینکه آسایش و ارامش امروز مدیون فداکاری فرزندان شهید خانواده‌های شهدا و ایثارگران است، خاطرنشان کرد: مردم ایران بی‌نظیر هستند.

*وجود بالغ بر ۳ میلیون نفر جامعه ایثارگری کشور/تاکید رهبری بر رشد فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه

وی درباره بنیاد شهید تصریح کرد: حدود ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار جامعه ایثارگری کشور داریم و ۲۲۹ هزار و ۲۸۵ نفر کشور ما شهید تقدیم کرده است و ۵۰۵ هزار و ۲۷ نفر جانباز و حدود ۴۲ هزار آزاده داریم.

معاون رئیس جمهور خدمات‌رسانی و نشر فرهنگ ایثار و شهادت را دو رکن مهم سازمان بنیاد شهید عنوان کرد و گفت: مقام معظم رهبری بر نشر فرهنگ ایثار و شهادت تاکید دارند زیرا فرهنگ اسلام و امام حسین (ع) به عنوان الگوی ایثار و شهادت باید در جامعه رشد کند.

شهیدی‌محلاتی با بیان اینکه باید به خانواده‌های شهدا خدمات زیادی صورت گیرد، افزود: هر قدر به این عزیزان خدمت کنیم نمی‌توانیم ذره‌ای از رنج و سختی‌ یک شب جانباز را جبران کنیم.

وی با بیان اینکه دیوار بی‌اعتمادی بین جامعه ایثارگر و بنیاد ایجاد شده است، گفت: تلاش زیادی صورت می‌گیرد که این دیوار بی‌اعتنایی از بین برود و جزو اولویت کاری بنیاد است.

رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند بنیاد سیاسی نشود، تصریح کرد: برقراری ارتباط بنیاد با خانواده‌های شهدا از دیگر برنامه‌های بنیاد بوده به طوری که در یک سال اخیر بنیاد سیاسی نشده است.

*پرداخت مطالبات جامعه ایثارگران تا ۲۰ روز آینده/وجود ۶۷ هزار بیکار در جامعه ایثارگری کشور

وی یکی از مهم‌ترین دغدغه را مطالبات ایثارگران از سال ۸۶ عنوان کرد و یادآور شد: رهبری و رئیس جمهور نیز بر پرداخت مطالبات ایثارگران تاکید دارند.

شهیدی‌محلاتی از پرداخت مطالبات جامعه ایثارگران تا ۲۰ روز دیگر خبر داد و خاطرنشان کرد: امیدواریم تا پایان تابستان امسال مطالبات جامعه ایثارگران پرداخت شود.

وی مسئله بعدی را اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران عنوان کرد و گفت: ۴٫۵ میلیون نفر بیکار در کشور داریم که ۶۷ هزار نفر بیکار در جامعه ایثارگران است.

رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه تاکنون ۳۹۴ نفر از فرزندان جامعه ایثارگران را به اداره‌ها فرستادیم که مشغول به‌کار هستند، بر ضرورت ایجاد خود اشتغالی و به‌کارگیری از فرزندان بیکار خانواده‌های شهدا و ایثارگران در کارخانه‌هایی نظیر شالیکوبی و … تاکید کرد.

به گزارش فارس، شهیدی‌محلاتی به پرسش‌های خانواده‌های شهدا و ایثارگران پاسخ گفت.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی