گیلانیان
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ Monday, 20 March , 2023
می 15, 2014 کد خبر : 27077 خبر ها

ورزش همگانی اولویت ورزش کشور است

ورزش همگانی اولویت ورزش کشور است

گیلانیان : وزیر ورزش و جوانان گفت: ورزش همگانی، ورزش تعلیم و تربیتی، ورزش قهرمانی و ورزش حرفه ای به ترتیب در الویت ورزش کشور قرار دارد.

محمود گودرزی ظهر پنجشنبه در جمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی افزود: امسال ۳۰۰ میلیارد تومان برای توسعه ورزش های روستایی از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی اختصاص یافته که گامی موثر در تکمیل بخشی از پروژه های نیمه تمام ورزشی روستاها محسوب می شود.

وی با بیان اینکه برای رفع نیازهای ورزشی حضور بخش خصوصی نیازی ضروری است، اظهار داشت: سال گذشته ۶۰ درصد یعنی ۱۴۸ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های عمرانی طرح های ورزشی اختصاص یافته که در سال جاری نیز ۴۰ درصد از این رقم کاهش یافته بر این اساس بخش خصوصی باید حضوری پررنگ تر داشته شد.

وریر ورزش و جوانان ادامه داد: این وزارتخانه وظیفه تیم داری را برعهده ندارد چراکه اداره یک تیم نیازمند بیش از ۱۵ میلیارد تومان اعتبار است در حالیکه اگر این میزان اعتبار صرف ورزش یک استان شود تحولات بسیاری ایجاد می شود.

وی با اشاره به اینکه تاکنون هیچ اعتباری به تیم های وابسته به دولت پرداخت نشده است، گفت: در حال حاضر بخش خصوصی بون نیاز به حمایت مالی از سوی دولت خواستار سرمایه گذاری در این بخش است.

گودرزی با تاکید بر اینکه مسئولان ورزش گیلان باید به جشنواره های ورزش های بومی – محلی و مسابقات کشتی گیله مردی توجهی ویژه داشته باشند تا به صورت کشوری برگزار شوند، افزود: در راستای توسعه ورزش استان باید مرکز استعدادیابی ورزشی در گیلان به ویژه شهر رشت راه اندازی شود تا از تیم های ملی حمایت بیشتری صورت گیرد.

در پایان این نشست تفاهمنامه همکاری درباره اتمام پروژه های دارای اولویت حوزه ورزش گیلان میان استانداری و وزارت ورزش و جوانان منعقد شد.

بر این اساس استانداری گیلان متعهد شده تا پایان سال جاری ۱۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان تامین کند و وزارت ورزش و جوانان نیز باید تا پایان سال نسبت به تامین ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و در اختیار شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی، برای تکمیل پروژه های مورد نظر اداره کل ورزش و جوانان گیلان اقدام کند./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی