گیلانیان
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 21 March , 2023
سپتامبر 9, 2011 کد خبر : 2913 دسته‌بندی نشده

فرمانداری همزمان در شرق و غرب گیلان :

وقتی فرمانداری ، سرپرست فرمانداری دیگری هم باشد !

وقتی فرمانداری ، سرپرست فرمانداری دیگری هم باشد !

گیلانیان : حکایت این روزهای فرمانداری شهرستان های رودسر و تالش هم سری به درازای مسافت تالش تا رودسر دارد. پس از استعفای بهروزی فر از فرمانداری تالش برای شرکت در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی ، رضا دوست جلالی فرماندار رودسر با حفظ سمت به عنوان سرپرست فرمانداری تالش منصوب شد !

اگر از ابعاد وسیع کار در فرمانداری ها بگذریم، باید به عظمت کار فرمانداری که پایی در رودسر و پایی در تالش دارد، غبطه خورد. زیرا در کشور و گیلانی که تحصیلکردگان و اهل فن آن کم نیستند، پیدا کردن فرمانداری که بتواند در تالش مدیریت نماید حتما دشوار است که تاکنون استاندار گیلان اقدام به انتصاب فرماندار ننموده است

شاید هم کارهای فرمانداری تالش و رودسر آنقدر با حساب و کتاب است که به قول معروف سیستم حاکم بوده و نیازی به یک فرماندار تمام وقت نیست. البته مردم شهرستان های دیگر قطعا اعتراض خواهند کرد که چرا شهرستان ما هم سیستم دارد و فرماندار!

بالاخره یکی از آنها باید حذف شوند. اما نکته در آنجاست که دوست جلالی چگونه شرق تا غرب استان را طی می کند فاصله ای حدودا ۱۹۰ کیلومتر ؟! احتمالا ویدئو کنفرانس به کمک وی آمده است، شاید هم ذوج و فرد گردیده است ! روزهای ذوج در تالش و روز های فرد در رودسر ! اما هرچه که باشد نشان می دهد که هر دو شهرستان فرمانداری دارد که تقریبا بیش از بیست ساعت در هفته را در خودرو خویش گذران عمر می کند.

به نظر می رسد انتخاب فرماندار رودسر به سمت فرمانداری تالش یکی از عجایب مدیریتی استان باشد که در بدترین شرایط آن، می توانست با انتصاب فرماندار یکی از شهرستان های مجاور مثل آستارا یا انزلی  و یا رشت به عنوان سرپرست فرمانداری تالش صورت پذیرد.

در حالی که اگر در توانایی شخص دوست جلالی شک نداشته باشیم، حتی اگر وی تفویض اختیار هم نموده باشد، تمرکز یک فرد مدیر و البته تمام وقت در شهرستان هایی به وسعت تالش و رودسر، ضروریست و می طلبد تا به زودی شاهد فرماندار شدن شهرستان تالش باشیم.

 شمال ما _ رضا راحتی

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی