گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
دسامبر 23, 2013 کد خبر : 23272 خبر ها

وقف، بارزترین روحیه پیشی گرفتن در نیکی هاست

وقف، بارزترین روحیه پیشی گرفتن در نیکی هاست

گیلانیان : مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: وقف بارزترین روحیه تجلی و پیشی گرفتن در نیکی هاست، به برکت وقف بسیاری از گزندهای اقتصادی افراد نیازمند گشوده می شود.

حجت الاسلام والمسلمین ولی عادلی به مناسبت هفته وقف در جمع خبرنگاران، وقف را یکی از مصادیق نوع دوستی دانست و اظهار کرد: وقتی کسی از مالش می گذرد روح دیگرگرایی در وجودش موج می زند و افتخار از آن کسی است که اموالش را وقف می کند.

وی افزود: وقف بارزترین روحیه تجلی و پیشی گرفتن در نیکی هاست، به برکت وقف بسیاری از گزندهای اقتصادی افراد نیازمند گشوده می شود.

حجت الاسلام عادلی با اشاره به اینکه وقف یکی از نشانه های بارز اهتمام مسلمانان به امور است، گفت:  وقف، ثروت و دارایی های انسان را مانند چشمه های جاری جوشان می سازد و برای همیشه خیر و برکت را در بستر زمان جاری و صاحبش را از آن بهره مند می کند.

وی ادامه داد: کسی که وقف می کند، توفیق بزرگی است که از سوی خداوند به او عطا شده است.

حجت الاسلام عادلی، ترویج و گسترش فرهنگ وقف و نیکوکاری، بهره برداری از موقوفات، تشویق عموم مردم به وقف ، معرفی خدمات ارزشمند خادمین، نشان دادن ثمرات و برکات وقف به اقشار جامعه، اطلاع رسانی و ارائه عملکرد سازمان، ایجاد زمینه لازم در آحاد جامعه در زمینه وقف و … را از جمله اهداف برگزاری هفته وقف عنوان کرد.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به گزارش عملکردی از برگزاری مسابقات قرآن توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان از سال ۸۶ تاکنون تصریح کرد: ۴۴۴ نفر در سال ۸۶، ۸۸۲ نفر در سال ۸۷، ۱۳۶۵ نفر در سال ۸۸، ۱۴۹۷ نفر در سال ۸۹، ۵ هزار و ۷۰۰ نفر در سال ۹۰،  ۷ هزار نفر در سال ۹۱ و از ابتدای سال ۹۲ تاکنون ۵۹ هزار و ۵۳۹ نفر در رشته های حفظ، ترتیل و قرائت در مسابقات قرآنی این اداره کل شرکت کردند.

مدیرکل اوقاف گیلان با اشاره به اینکه اداره کل اوقاف در سال ۹۰، ۱۸۲ پروژه عمرانی و در سال ۹۱ ، ۳۲۶ پروژه عمرانی داشته است گفت: اداره کل اوقاف از ابتدای سال ۹۲ تاکنون ۲۴۳ پروژه عمرانی داشته است.

حجت الاسلام عادلی با اشاره به برنامه های اوقاف گیلان در هفته وقف امسال خاطرنشان کرد: برگزاری بیش از ۱۸ جلسه استانی و شهرستانی، تشکیل ستاد هفته وقف، ایجاد ۲۵ ایستگاه همه واقف باشیم، راه اندازی خیمه های معرفت در جوار بقاع متبرکه، برگزاری همایش یاوران وقف، برپایی۱۰ نمایشگاه از عملکرد یکساله استان، سخنرانی مدیرکل و روسای ادارات اوقاف پیش از خطبه های نمازجمعه،  دیدار مدیرکل با اصحاب وقف و نماینده ولی فقیه، تشکیل جلسه شورای اداری با محوریت هفته وقف، افتتاح پروژه های عمرانی در سطح بقاع و همایش وقف در رسانه از جمله برنامه های هفته وقف در استان است./منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی