گیلانیان
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ Monday, 27 March , 2023
آگوست 29, 2012 کد خبر : 12072 خبر ها

حيف كه سعادتي دولت مستعجل شد !

وگرنه پروژه های گیلان در هفته دولت چند بار افتتاح می شد ؟!

وگرنه پروژه های گیلان در هفته دولت چند بار افتتاح می شد ؟!

اختصاصی گیلانیان : در گذشته برای اینکه برخی از دولتمردان در یاد ها باقی بمانند و در افکار عمومی حضور بیشتری داشته باشند هر از گاهی به فاصله حدود یک سال یا کمی بیشتر و کمتر یک پروژه را چند بار از جهات مختلف افتتاح می نمودند . ظاهرا به دلیل پیشرفت فنون مدیریتی گیلان این تدبیر به کمترین زمان ممکن تقلیل پیدا کرده و ظرف مدت یک هفته یک پروژه دوبار افتتاح شده است و این نوآوری به نام مدیرت استان به ثبت رسیده است .

گواه این مدعا افتتاح پروژه های هفته دولت در گیلان است که امسال یک بار ۱۲۹۰ پروژه گیلان از طریق ویدئو کنفرانس از داخل استانداری افتتاح شد و بار دوم با حضور فیزیکی مدیران در شهرستان ها همین پروژه ها به بهره برداری رسیده است .

شاید دلیل اصرار موافقان به ماندن استاندار به خاطر ابتکار ایشان بوده که قصد داشتند با افتتاح دو یا سه و حتی چند باره هر پروژه گیلان را رکوردار افتتاح پروژه ها نمایند که قسمت نشد !

به عنوان مثال : روز اول شهریور ۹۱ پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان ماحصل مصاحبه مطبوعاتی استاندار را با عکس اعلام کرد :

مهندس مهدی سعادتی استاندار گیلان :۱۲۹۰ پروژه با اعتباری بالغ ‌بر ۸۴۵۱ میلیارد ریال در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد” .

به نقل از همین پایگاه از مجموع پروژه های قابل افتتاح تعداد ۵۲۹ پروژه با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان روستائی و تعداد ۱۰۰ پروژه با اعتبار بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان پروژه خدمات شهری در حوزه شهری و بقیه نیز در حوزه های مختلف بود :

حوزه وزارت راه و شهرسازی حوزه وزارت نیرو (آب و برق) – اداره کل نوسازی مدارس استان گیلان – سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان – اداره کل ورزش و جوانان – کمیته امداد امام خمینی (ره) –  اداره کل بهزیستی استان   سازمان جهاد کشاورزی –  حوزه صنعت، معدن و تجارت   سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری – صدا و سیمای استان گیلان   شرکت مخابرات استان   دانشگاه علوم پزشکی با شرح جزئیات .

سه روز بعد همین پایگاه اطلاع رسانی در تاریخ ۴ شهریور ۹۱ اعلام کرد :

 با حضور مهندس سعادتی استاندار گیلان بطور همزمان ۱۲۹۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۸۴۵۱ میلیارد ریال از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح شد .

از محتوای این خبر چنین استباط می شود که در تاریخ چهارم شهریور تمام پروژه های هفته دولت گیلان افتتاح شده و دیگر چیزی برای افتتاح باقی نمانده باشد تا مجددا افتتاح شود .

ولی علیرغم انتشار خبر مستند دوم در نهایت خرسندی خبرگزاری فارس گیلان در تاریخ های ۵ ، ۶ و ۷ شهریور ۹۱ خبر از افتتاح پروژه های مهم دیگری به شرح زیر داد :

ا۷ مورد آسفالت در رود سر ۶۰ پروژه کشاورزی در لنگرود ۷ طرح عمرانی در بخش مرکزی رشت – ۴۰ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی لنگرود۵ پروژه عام‌المنفعه آستارا۳۰۰ واحد مسکن مهر انزلی – افتتاح ساختمان آتش نشانی ، ۲۰ زمین ورزشی و ۶ پروژه گازرسانی در صومعه سرا – برق رسانی به روستائی در آستارا – شبکه گازرسانی شهر صنعتی رودسر – ۱۰ طرح عمرانی در سنگر ، خشکبیجار و کوچصفهان .

با توجه به آمار کل پروژه ها و افتتاح همزمانی آن از طریق ویدئو کنفرانس ، افتتاح مجدد این پروژه ها با کشاندن مدیران به شهرستان ها و تأخیر در رسیدگی به امور ارباب رجوع و تحمیل هزینه به بیت المال جهت پذیرائی مهمانان ، تبلیغات و هزینه سفر و غیره چه فایده‌ای برای استان می تواند داشته باشد ؟

به نظر می رسد پاسخ این سوال از اسرار مگوی مدیریت است که جز خواص و حواریون از درک آن عاجزند و بهمین دلیل است که اینان در ابقای یک چنین مدیر توانمندی از هیچ کوششی فروگذار نکردند !

شاید هم حق همین باشد وقتی مدیری بتواند ظرف چند روز یک پروژه را دوبار افتتاح نماید قدر مسلم همان پروژه را برای چندمین بار نیز می تواند افتتاح نماید که این در نوع خود بی نظیر خواهد بود !!

اما دوستان دلسوز ! رعیتی نزد خلیفه رفت و از والی به خلیفه شکایت کرد . خلیفه گفت : چون من مردی مدیر ، مؤمن ، امین ، صدیق ، شجاع و دلسوز بر شما گمارده ام نمی تواند شکایت شما موجه باشد . رعیت گفت : اگر او اینچنین است که شما می گویید ، چرا دیگران از وجودش بی بهره بمانند و سودی نبرند ؟!

حال که گیلان مدتی از هنر چنین مدیر توانمندی بهره مند شده چرا استان های دیگر از این نعمت بی بهره بمانند ؟ واقعا چه ایرادی دارد چند صباحی استان های دیگر نیز از این نعمت متنعم گردند؟ 

شاید چند نفر دیگر از خیل عظیم هیأت همراه این مدیر توانمند در آن استان به شغل پایدار دست یابند و سایر همراهان نیز از جمله بازنشستگان جویای کار از حقوق مکفی ، خانه ، ماشین و پست و مقام استان دیگری متنعم شوند ؟ 

اخبار مرتبط

نظرات

  • همین اداراتی را که نام بردید و با ارائه آمار دروغ و فراهم کردن افتتاح چند باره پروژه هایی که قبل تر هم بهره برداری شده، مدیرانش باید در اسرع وقت تغییر کنند و انسانهای با کفایت و متخصص جایگزینشان بشود اینها به گیلان و گیلانی خیانت کردند و سعادتی و امثال او کمتر مقصر بوده اند اقای استاندار جدید هم اگه بخواد رویه گذشتگان را تکرار کنه باید خودش را برای تیغ تیز مخالفین خودش یعنی ما هوادارانی که در تمام مدت حکومت سردار سعادتی باهاش به هر قیمتی باهاش مخالفت کردیم تا ایشان بیاید

  • سیدافضل مهری نژاد

    سلام مادر روستای کاظم اباد شفت پل نیمه تمام داریم که راه ارتباطی بین بیش از ۵۰ خانوار کشاورز وتولید کننده است که به بهانه نبودن بودجه رهاشده است. آیا این انصاف است که اینهمه هزینه در شهر ،درفوتبال و…… انجام میشودولی وقتی کاربه روستا میرسد اینهمه بهانه تراشی شود ؟ در ضمن ۴ خانواده از این روستا اگر ریا نباشد جانباز هستند و بیماران خود را با فرغون از داخل رود خانه می بریم . استاندار عزیز لطفأرسیدگی نمایید.

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی