گیلانیان
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ Monday, 27 March , 2023
آوریل 5, 2012 کد خبر : 8007 خبر ها

همزمان با تاخير دو روزه دولت براي واريز يارانه فروردين

یارانه‌ نگیر ها فردا مشخص می ‌شوند

یارانه‌ نگیر ها فردا مشخص می ‌شوند

همزمان با تاخیر دو روزه دولت برای واریز یارانه فروردین، شواهد موجود از قطع یارانه نقدی برخی افراد حکایت دارد. برخی شهروندان که پیامک انصراف از دریافت یارانه نقدی را دریافت کرده‌‌اند از عدم واریز مابه‌التفاوت یارانه خود خبر می‌دهند.

گیلانیان به گزارش خبرنگار جام‌جم، هنوز دولت یا مقامات دولتی به این موضوع واکنشی نشان نداده‌اند، اما تماس‌های مردمی متعددی در این زمینه با رسانه‌ها و از جمله «جام‌جم» برقرار شده و نمونه‌هایی از این دست ذکر شده است. روز گذشته نیز تماس‌های بسیاری با «جام‌جم» گرفته شد که برخی از شهروندان اظهار کردند مابه‌التفاوت یارانه نقدی جدید به حساب آنها واریز نشده است.

این افراد خود را شامل کسانی معرفی کرده‌ بودند که پیامک درخواست «اختیاری» برای انصراف از دریافت یارانه نقدی به درست یا غلط به تلفن همراهشان ارسال شده بود؛ اما با وجود آن که آنها هیچ اقدامی برای انصراف از دریافت یارانه انجام نداده بودند، اکنون متوجه شده‌اند که با واریز نشدن مابه‌التفاوت ۲۸ هزار تومانی انصراف داده شده‌اند. این در حالی است که تمام مقامات مرتبط دولتی از جمله مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها بارها تصریح کرده‌اند که انصراف از دریافت یارانه اختیاری است.

این مقامات همچنین بروز اشتباه در ارسال پیامک به بسیاری از شهروندان را پذیرفته‌اند. با این وجود معلوم نیست چرا با وجود تمام این ایرادات مابه‌‌التفاوت یارانه نقدی به حساب بسیاری افراد که استحقاق کاملی برای دریافت آن دارند، واریز نشده است و توجیه دولت برای این اقدام که صراحتا تضییع حقوق خصوصی افراد است، چه خواهد بود.

با این حال وضعیت واریز یارانه نقدی فروردین ماه که فردا انجام می‌شود، دقیقا روشن خواهد کرد که آیا واقعا تمام کسانی که پیامک انصراف از یارانه را دریافت کرده‌اند، از دریافت یارانه محروم شده‌اند یا مساله به همان عدم واریز مابه‌التفاوت محدود یا اصلا ممکن است اشتباه شده باشد. همه امیدوارند این یک اشتباه باشد… .

یارانه نقدی فروردین، امروز در حساب‌ها

در همین حال، مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: یارانه نقدی فروردین ماه جاری پنجشنبه این هفته به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، بهروز مرادی افزود: یارانه نقدی فروردین ماه سال ۱۳۹۱ پنجشنبه ۱۷ فروردین به حساب سرپرستان خانوار واریز و از همان روز قابل برداشت است.میزان یارانه‌های نقدی برای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان است.  این در حالی است که بسیاری از شهروندان پیرو اعلام قبلی دولت منتظر بودند دیروز سه‌شنبه یارانه نقدی را در حساب خود مشاهده کنند؛ هرچند دولت قبلا اعلام کرده بود این یارانه فردا پنجشنبه قابل برداشت است، اما در واریز بموقع یارانه‌ها به حساب مردم خلف‌وعده دو روزه‌ای صورت گرفته است

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی