گیلانیان
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 28 March , 2023
ژانویه 2, 2012 کد خبر : 5388 خبر ها

رييس سازمان فضايي ايران خبر داد:

پرتاب ماهواره به فضا در ایام دهه فجر

پرتاب ماهواره به فضا در ایام دهه فجر

رییس سازمان فضایی ایران از پرتاب ماهواره به فضا در بهمن ماه امسال خبر داد و افزود: ‌تمامی مقدمات پرتاب این ماهواره در خجسته ایام الله دهه مبارک فجر فراهم شده است.

گیلانیان : دکتر فاضلی با اعلام این خبر در جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی که عصر دوشنبه در دانشکده مکانیک این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: امید می‌رود مشابه پرتاب ماهواره‌های قبلی این پرتاب نیز با موفقیت انجام شود. وی افزود: بر اساس نقشه جامع علمی کشور و سند چشم‌انداز، اجرای پروژه تربیت فضانورد و اعزام انسان به فضا، حمایت از طرح ساخت ماهواره‌های مخابراتی و پرتاب به وسیله ماهواره‌برهای ملی از اهداف کشور در حوزه فضایی تعیین شده است که دانشگاه صنعتی خواجه نصیر هم در اجرای برخی از این طرح‌ها مشارکت دارد.

رییس سازمان فضایی ایران همچنین از تأسیس و راه‌اندازی پژوهشگاه فضایی جدید در این سازمان خبر داد و گفت: مسوولیت این پژوهشگاه که با ادغام پژوهشگاه‌ هوافضای وزارت علوم و پژوهشکده تحقیقات مهندسی جهاد کشاورزی راه‌اندازی شده به یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی خواجه‌ نصیر سپرده شده که امیدواریم با راه‌اندازی این پژوهشگاه فضایی جدید، اقدامات مؤثری را در حوزه فضایی شاهد باشیم.(ایسنا)

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی