گیلانیان
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ Friday, 24 March , 2023
ژانویه 23, 2014 کد خبر : 24020 خبر ها

استاندار گیلان درخواست کرد :

پرداخت مطالبات چایکاران از روز شنبه

پرداخت مطالبات چایکاران از روز شنبه

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به مطالبات ۱۰ میلیارد تومانی چایکاران گفت: با توجه به تامین اعتبار این مبلغ، سازمان چای پرداخت مطالبات چایکاران را از روز شنبه آغاز کند.

دکتر محمدعلی نجفی استاندار گیلان پنجشنبه ۳ بهمن ماه در نشست بررسی مسائل چای با بیان اینکه ۱۰ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران باقی مانده است گفت: سازمان چای پرداخت این مطالبات را از روز شنبه آغاز کند .

استاندار گیلان با بیان اینکه چایکاران تاکنون ۷۳ میلیارد تومان از مطالبات خود را دریافت کرده اند گفت: براساس رایزنی های انجام شده با معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری مطالبات باقیمانده در ده روز آینده بطور کامل پرداخت می شود و اعتبارات لازم در این زمینه تأمین شده است .

نجفی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه براساس کار کارشناسی تعیین قیمت برگ سبز چای در سال آینده در حال جمع بندی نهایی است گفت: اگرچه قیمت برگ سبز چای سال گذشته اندکی افزایش یافت اما باید تلاش کنیم تا بهای واقعی برگ سبز چای در جریان عرضه و تقاضای بازار تعیین شود و افزایش یابد.

استاندار گیلان با بیان اینکه مسئله چای سنواتی اگر حل نشود مشکلات چای باقی خواهد ماند افزود: آثار روانی ناشی از توزیع این چای در داخل کشور همواره همانند پتکی بر سر این صنعت است و این چای هرگز نباید در داخل کشور توزیع شود .

نجفی با بیان اینکه مشکلات چای با هیاهو و سوءاستفاده های تبلیغاتی و سیاسی حل نخواهد شد گفت: کیفیت چای در سالیان اخیر تا اندازه ای افزایش یافته است و من انتظار دارم مسائل چای بدون هیاهو و با آرامش و کار کارشناسی انجام شود .

نماینده عالی دولت در گیلان افزود: براساس مشکلات سالهای گذشته تعدادی از کشاورزان مجبور شدند باغ های چای را رها کنند و در نتیجه با کاهش سطح زیرکشت تولید روبرو شدند .

وی خاطرنشان کرد: گیلان فقیرترین کشاورزان را در کشور دارد که با توجه به پتانسیل قوی کشاورزی استان بسیار زشت و ناپسند است .

وی با اشاره به تلاشهای در حال انجام برای ارتقای معیشت چایکاران افزود: در این زمینه برخی از امور در جریان است و انشاء ا… پس از قطعی شدن به چایکاران اعلام می شود .

در این نشست همچنین رئیس سازمان چای، معاون برنامه ریزی استاندار، رئیس اتحادیه چایکاران شمال کشور، رئیس هئیت مدیره سندیکای کارخانجات چای شمال، رئیس سازمان جهادکشاورزی و مدیرکل استاندارد گیلان در مورد مسائل مختلف چای بحث و تبادل نظر کردند ./منع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی