گیلانیان
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ Monday, 27 March , 2023
دسامبر 25, 2011 کد خبر : 5100 دسته‌بندی نشده

نگاهی به زوایای پنهان و پیدای یک تغییر :

پشت پرده تأخیر امضای احکام هیأت مدیره خیرین مسکن ساز

پشت پرده تأخیر امضای احکام هیأت مدیره خیرین مسکن ساز

گژارش ویژه گیلانیان : شاید مطلع باشید که موسسه خیریه خیرین مسکن ساز استان گیلان زیر نظر نماینده ولی فقیه در استان به شیوه هیأت مدیره و با کمک خیرین در حال ساختن ‌مسکن برای فقرای نیازمند است. این مؤسسه خیریه در حال حاضر ۵۰۱ واحد مسکونی که در متن قرارداد ۵۲۶ واحد قید شده‌ در قالب مسکن مهر در دست ساخت دارد و تا کنون با اختلاف روایت گفته می‌شود پنجاه و چهار درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

به گزارش خبرنگار گیلانیان ، موارد اختلافی در متن قرارداد و هزینه‌های جاری غیر متعارف این مؤسسه ، ضرورت تغییر در تشکیلات مدیریتی آن ایجاد نمود. علیرغم تشکیل جلسه تعیین هیأت مدیره جدید با شرکت استاندار محترم و نماینده معزز مقام معظم رهبری و اعضاء و پذیرش ادله مثبته در خصوص ضرورت تغییرات مدیریتی متعاقب توافقات جلسه ، صدور احکام اعضای هیأت مدیره جدید  به امضای استاندار به عنوان رئیس هیأت امنا با تأخیر حدود چهار ماهه مواجه شد .

در طول مدت انتظار چهار ماهه که متولیان امر از ابطال هیأت مدیره سابق و تعیین هیأت مدیره جدید مطلع و حتی از احکام صادره در نوبت امضاء ، مطمئن بودند معلوم نشد چگونه و با مصوبه کدام هیأت مدیره ، مبلغ ۷ میلیارد و ۲۷۰ میلیون تومان به مجری پروژه بدون روشن نمودن وضعیت کسورات و تضمین پروژه ، پرداخت شده‌است !؟ اینک هیأت مدیره جدید پس از توفیق دستیابی به احکام امضاء شده و آغاز به کار با دستانی خالی اقدام به بررسی پروژه در دست اجرا نمود که با ابهامات زیادی مواجه شد.

ابهاماتی در خصوص :

 اعلام مناقصه با مشخصات صنعتی ولی انعقاد قرار داد سنتی ، عدم پذیرش پیشنهاد پائین‌تر، تغییر عنوان پیمانکار رتبه ۵ به مجری پروژه ، یکسانی بهای بنا و مشاعات، انعقاد قرارداد به میزان حدود یک سوم بیشتر از مبلغ اعلامی مناقصه، ابهام در کسورات و ضمانت پروژه و …  جالب است بدانید که وقتی هیأت مدیره جدید از مجری پروژه درخواست رفع ابهامات موجود در قرارداد را نمود توصیه‌هاست که از هر سو سرازیر شده که هیأت مدیره برای حفظ شأن انسانی و اجتماعی خود میان ماندن و رفتن مردد شده‌است .

حال سؤال اینجاست

علیرغم اینکه مقامات استان در مورد تغییر اعضای هیأت به اجماع رسیده بودند چه حکمتی داشت که احکام هیأت مدیره جدید جهت امضا به رؤیت استاندار گیلان رسانیده نشد و رئیس هیأت مدیره ناگزیر شد در بازدید استاندار محترم از پروژه بزرگ حوزه علمیه امیرالمؤمنین احکام را به امضای ایشان برساند؟

 چگونه در زمان تعلیق هیأت مدیره قبلی مبلغ ۷ میلیارد و ۲۷۰ میلیون تومان به مجری پروژه پرداخت شده‌است؟

و چرا ؟؟!!

اخبار مرتبط

نظرات

  • با سلام به شما من فرهنگی هستم ۲ساله ازدواج کردم اما خونه ندارم.چطور میتونم باحقوق ۷۰۰ هزار تومان صاحب خونه بشم.کی باید جواب مارو بده؟

  • به نظر میرسد اگر در ۲ سال اول بیش از ۵۰ درصد پیشرفت داشته است در حال حاضر باید بیش از یک سال از اتمام پروژه و اسکان نیازمندان گذشته باشد . در حالیکه به جرات پیشرفت کار کمتر از ۸۰ درصد است. …….

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی