گیلانیان
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 29 March , 2023
فوریه 14, 2012 کد خبر : 6847 خبر ها

مدیر کل راه و ترابری گیلان خبر داد

پیشرفت ۶۰ درصدی زیرسازی راه‌آهن قزوین‌-رشت

پیشرفت ۶۰ درصدی زیرسازی راه‌آهن قزوین‌-رشت

گیلانیان : سبحان‌الله علیپور با اشاره به آخرین وضعیت راه‌آهن گیلان اظهار داشت: برای پروژه راه‌آهن گیلان تاکنون ۳۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است.وی ادامه داد: در حال حاضر ۶۰ درصد زیرسازی راه‌آهن قزوین‌-‌رشت پیشرفت فیزیکی دارد و مطالعات بخش راه‌آهن در حوزه رشت به آستارا تکمیل شده و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از محل فروش اوراق مشارکت استفاده می‌شود. این مسئول درباره زمان تکمیل پروژه راه‌آهن بیان داشت: برنامه‌ای که در این راستا به پیمانکاران برای راه‌آهن رشت‌-قزوین داده شده، تا پایان سال ۹۱ است وی مجموع اعتبارات راه‌ و ترابری گیلان برای تمام پروژه‌های راهداری و راه‌سازی استان در سال ۹۰ را مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

علیپور درباره وضعیت اجرای مصوبات هیئت دولت در بخش راه و ترابری گیلان بیان داشت: در دور نخست سفر هیئت دولت به گیلان ۱۶ پروژه مصوب شد که در حال حاضر دارای ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی است.در دور دوم سفر هیئت دولت به گیلان ۱۸ مصوبه داشتیم که به ۳۳ پروژه تبدیل شده و میانگین پیشرفت حدود ۷۰ درصد است.

این مسئول مصوبات دور سوم هیئت دولت در بخش راه و ترابری گیلان را ۲۷ مصوبه عنوان کرد و اذعان داشت: این تعداد مصوبه به ۷۰ پروژه تبدیل شده که پیشرفت خوبی داشته اما هنوز عددی از میزان این پیشرفت را مشخص نکردیم. وی گفت: یکی از مهم‌‌ترین مصوبات سفر هیئت دولت به گیلان مطالعه راه کلاچای‌-رحیم‌آباد-قزوین بوده که این پروژه ملی است اما وزارت راه و ترابری مطالعات آن را به گیلان واگذار کرده است.به همین دلیل برای پروژه مذکور مشاور جذب شده و مبادله قرارداد صورت گرفته و مشاور نیز در حال مطالعه تمام این پروژه است.به گفته وی بخشی از مسیر رحیم‌آباد به سد پلرود پروژه مذکور به پیمانکار ابلاغ شده و مشغول به‌کار است.

علیپور با بیان اینکه اعتبار این پروژه در سال ۹۱ پیش‌بینی شده است خاطر نشان کرد: راه کلاچای‌-‌رحیم‌آباد- قزوین یکی از پروژه‌های مهم شمال کشور است.این مسیر به عنوان یک راه پدافند غیر عامل برای گیلان تلقی می‌شود و برای توسعه کشاورزی و توریستی منطقه بسیار حائز اهمیت است

اخبار مرتبط

نظرات

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی