گیلانیان
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ Sunday, 26 March , 2023
دسامبر 1, 2013 کد خبر : 22715 خبر ها

پیش‌بینی بودجه ۷۰۰ میلیارد تومان شهرداری رشت در سال ۹۳

پیش‌بینی بودجه ۷۰۰ میلیارد تومان شهرداری رشت در سال ۹۳

گیلانیان : شهردار رشت از پیش‌بینی بودجه ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومانی این نهاد در سال ۹۳ خبر داد و گفت: رشت توان و ظرفیت جذب این بودجه را دارد و باید با عزم جدی به آن دست یابیم.

محمدابراهیم خلیلی عصر امروز در جمع اعضای شورای اسلامی این شهر با قدردانی از حسن اعتماد اعضای شورا خطاب به آنها، اظهار داشت: شما برای بنده آبرو گذاشتید و بنده نیز آبرو می‌گذارم؛ مشروط بر اینکه از برنامه‌های ما با قاطعیت حمایت شود.

وی بخش عمده‌ای از فعالیت شهرداری رشت را مستلزم داشتن بودجه کافی دانست و تصریح کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته، امسال بودجه شهرداری رشت حدود ۲۳۵ میلیارد تومان بود که تاکنون حدود ۷۸ میلیارد تومان تحقق یافته و باید تا پایان سال جاری ۱۰۰ میلیارد تومان محقق شود که بتوانیم حقوق پرسنل شهرداری و هزینه‌های جاری را پرداخت کنیم.

*پیش‌بینی بودجه ۷۰۰ میلیارد تومانی شهرداری رشت در سال ۹۳

شهردار رشت به پیش‌بینی بودجه این نهاد در سال ۹۳ اشاره کرد و گفت: در سال ۹۳ برای انجام تعهدات تکلیفی به ۲۱۵ میلیارد تومان پول نیاز است.

وی با تصریح بر اینکه در بحث درآمد جلساتی به صورت مکرر برگزار می‌شود، یادآور شد: باید با عزم جدی سال آینده به بودجه ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومان شهرداری برسیم.

خلیلی با بیان اینکه شهرداری رشت توان و ظرفیت جذب این بودجه را دارد، خاطرنشان کرد: برای تحقق این بودجه ممکن است چالش‌هایی ایجاد شود که نیاز به حمایت اعضای شورا داریم.

وی درباره بودجه سال ۹۴ شهرداری رشت، افزود: پیش‌بینی بودجه شهرداری در سال ۹۴ مبلغ حدود یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است و با توانایی که در این شهر وجود دارد می‌توانیم به بودجه مورد نظر دست یابیم.

* جلوتر از اعضای شورا حرکت نمی‌کنم

شهردار رشت در بحث جابه‌هایی نیروهای این نهاد تصریح کرد: اکنون قصد جابه‌هایی نیرویی را در بدنه شهرداری نداریم و اگر نارسایی در جایی صورت گیرد باید برای آن فکر شود.

وی با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم از افراد در جای خود استفاده شود، خاطرنشان کرد: هر گونه جابه‌‌جایی نیرو در بدنه شهرداری رشت با موافقت اعضای شورای این شهر انجام می‌شود و جلوتر از اعضای شورا حرکت نمی‌کنم.

* نبود جوی آب در رشت مشکل‌آفرین است

خلیلی به وضعیت پل باستانی‌شعار رشت اشاره کرد و متذکر شد: بر خلاف آنچه که در برخی سایت‌ها نوشته شده بود این پل ریزش کرده است، در بازدیدهایی که صورت گرفت چنین چیزی صحت نداشته است.

وی توسعه پایدار و رشد شهر را دو مقوله متفاوت خواند و خاطرنشان کرد: توسعه یک شهر هدفمند و با نگاه تخصصی و فنی صورت می‌گیرد و به ساخت و سازها توجه می‌شود اما رشد مشکل آفرین است.

این مسئول، نبود یک جوی آب را از مشکلات اساسی شهر رشت نامید و اظهار کرد: عمده آبگرفتگی شهر رشت به دلیل نبود یک جوی آب معمولی است.

شهردار رشت در پایان یادآور شد: اگر شهر رشت یک جوی آب داشت امروز بسیاری از مشکلات آبگرفتگی در آن به وقوع نمی‌پیوست./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی