گیلانیان
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 21 March , 2023
فوریه 18, 2014 کد خبر : 24861 خبر ها

پیوند کشاورزی و گردشگری موجب توسعه رشت می‌شود

پیوند کشاورزی و گردشگری موجب توسعه رشت می‌شود

گیلانیان : سید عیسی مهدوی ظهر امروز در نخستین جلسه ستاد نورزی این شهرستان اظهار کرد: مهمانپذیری از ویژگی‌های گیلانی‌ها است و هر سال با تمهیدات بهتری از گردشگران استقبال می‌شود.

وی گیلان را دارای مواهب طبیعی گردشگری بسیار عنوان کرد و افزود: گردشگران ایام نوروز از مواهب طبیعی و گردشگری استان بهره‌مند می‌شوند.

مهدوی گردشگری را فرصت بسیار مناسبی برای توسعه گیلان به‌ویژه شهرستان رشت دانست و بیان کرد: برنامه‌ریزی در صنعت گردشگری افزایش ماندگاری مسافران را به همراه دارد.

فرماندار رشت با تاکید بر پذیرایی شایسته از مهمانان نوروزی، خاطرنشان کرد: آزادراه رشت ـ قزوین فرصت مناسبی برای ورود مسافران به صورت هفتگی به رشت را فراهم کرده است.

وی به تحول انسانی و طبیعی در فصل بهار و نوروز اشاره کرد و گفت: تحول انسانی یک ارزش محسوب می‌شود و نوروز از این نظر برای ایرانی‌ها قابل احترام است.

مهدوی استفاده از فرصت‌ها و امکانات شهرستان رشت در استقبال از گردشگران نوروزی را نیازمند مدیریت واحد خواند و تصریح کرد: ارائه خدمات به گردشگران نیازمند برنامه‌ریزی است.

فرماندار رشت توسعه صنعت گردشگری را سبب اشتغالزایی در جامعه دانست و یادآور شد: صنعت گردشگری باید با حفظ منزلت نظام اسلامی و مناسب با ایدئولوژی و اهداف انقلاب اسلامی باید برنامه‌ریزی شود.

وی با بیان اینکه ورود هر گردشگر هشت اشتغال را در جهان ایجاد می‌کند، اظهار کرد: با توجه به فرهنگ اسلامی می‌توان به ازای هر گردشگر پنج شغل در جامعه ایجاد کرد.

وی خواستار هماهنگی و برنامه‌ریزی تمام دستگاه‌ها برای استفاده از فرصت گردشگری در شهرستان رشت شد و بیان کرد: فرصت‌های اقامتی گردشگران با برنامه‌ریزی مناسب می‌تواند در رشت افزایش یابد.

فرماندار رشت با اشاره به اینکه فرصت‌های گردشگری باید در راستای سند توسعه کشور و محلی در این شهرستان توسعه پیدا کند، تصریح کرد: کشاورزی و گردشگری از محورهای توسعه گیلان به‌ویژه شهرستان رشت است.

مهدوی پیوند بین کشاورزی و گردشگری را سبب توسعه رشت دانست و خاطرنشان کرد: رشت از قابلیت‌های بسیاری در صنعت گردشگری و بخش کشاورزی برخوردار است.

وی اقامت گردشگران در رشت را در دل طبیعت و روستاها ذکر کرد و افزود: توسعه گردشگری نیازمند برنامه‌ریزی است و باید به دنبال راهکارهای عملی برای این موضوع باشیم.

فرماندار رشت، ارائه خدمات مطلوب را سبب ماندگاری گردشگران در این شهرستان عنوان کرد./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی