گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
نوامبر 6, 2013 کد خبر : 22289 خبر ها

مدیر عامل برق منطقه ای گیلان :

چهار پروژه برق گیلان تا پایان ۹۲ به بهره برداری می رسد

چهار پروژه برق گیلان تا پایان ۹۲ به بهره برداری می رسد

اختصاصی گیلانیان : مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان در نشست مطبوعاتی اعلام کرد پروژه های : پست ۶۳/۲۳۰ کیلوولت GIS شهید عضدی رشت – ۲۰/۶۳ کیلوولت شهید عضدی رشت – اتصالات خطوط هوائی ۲۳۰ و ۶۳ شهید عضدی و پروژه برقراری اتصالات هر دو مدار خط دو مداره نیروگاه گیلان – اردبیل به ابتدای خطوط چهار مداره ۲۳۰ کیلو ولت تا پایان سال ۹۲ به بهره برداری خواهد رسید

کریم آزادگان هدف از احداث پروژه پست ۶۳ / ۲۳۰ کیلو ولت GIS شهید عضدی رشت را پایداری شبکه و تقویت برق استان، تامین برق پایدار و مطمئن برای رفاه مشترکین و تغذیه پست های عضدی قدیم، آج بیشه و رشت مرکزی ۱ ذکر کرد و افزود: برای بهره برداری از این پروژه ها باید ۲۵۳ میلیارد ریال هزینه شود.

وی در خصوص پیشرفت فیزیکی پروژه گفت : در حال حاضر این پروژه ۶ / ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که انتظار می رود تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

آزادگان اعتبار تخصیص یافته این پروژه را از محل منابع عمرانی خواند و گفت: برای احداث این پروژه هزینه بالغ بر ۱۹۸ میلیارد ریال پیش بینی شده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان یادآور شد: این پروژه باید تا فروردین ماه سال ۸۸ به بهره برداری می رسید که به علت مشکلات اجرایی پروژه همچون ممانعت های حقوقی، کمبود نقدینگی و مشکل تامین تجهیزات ناشی از تحریم ها بهره برداری از آن به تاخیر افتاد.

وی در ادامه به پست ۲۰ / ۶۳ کیلوولت شهید عضدی رشت اشاره و تصریح کرد: این پروژه نیز با هدف پایداری شبکه و تقویت برق منطقه رشت و تامین برق پایدار و مطمئن و رفاه حال مشترکین طراحی شده است.

آزادگان میانگین پیشرفت فیزیکی این پروژه را حدود ۳ / ۸۴ درصد عنوان و بیان کرد: براساس برنامه ریزی انجام یافته، این پروژه با پیش بینی ۳۹ میلیارد ریال هزینه در سال جاری به بهره برداری می رسد.

وی همچنین گفت : پروژه اتصالات خطوط هوایی ۲۳۰ و ۶۳ ولت پست های شهید عضدی رشت دارای ۶ / ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی است .

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان نیز در مورد پروژه برقراری اتصالات هر دو خط دو مداره نیروگاه گیلان – اردبیل به ابتدای خطوط چهار مداره ۲۳۰ کیلوولت را گفت : این پروژه هم اینک نزدیک به ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی و هزینه لازم آن ۱۶ میلیارد ریال برآورد شده‌است .

آزادگان در ادامه عملکرد این شرکت را در کشور تاثیرگذار دانست و گفت: بر اساس ارزیابی های وزارت نیرو ، شرکت برق منطقه ای گیلان به عنوان سه شرکت برتر مجموعه وزارت نیرو انتخاب و معرفی شده است.

وی کسب بالاترین رتبه در شاخص عملکرد صحیح کل شبکه انتقال ، کسب مقام سوم دفتر فناوری ارتباطات و اطلاعات شرکت برق منطقه ای گیلان و کسب رتبه اول در دستگاه های اجرایی استان را از جمله موفقیت های این شرکت بیان کرد.

کریم ازادگان در بخش پاسخ به پرسش ها گفت : شرکت برق در کشور ۲۹ میلیون مشترک دارد که از این تعداد یک میلیون و ۱۴۰ هزازر نفر مربوط به گیلان است.

وی همچنین افزود : استان گیلان میانگین سه برابر مصرف خود برق تولید می کند و مازاد مصرف خود را به استان های همجوار و کشور همسایه شمالی صادر می کند .

وی در خصوص داشتن برق مطمئن و بدون نوسان گفت : با توجه به این که توسعه شهر در ارتفاع خدمات دهی را آسان و مفید می نماید و اگر شهرداری به هنگام صدور پروانه پاساژها و آپارتمان های چندین طبقه مثل احداث بالکن در گذشته از شرکت برق استعلام کند ما سازنده را ملزم به تهیه زمین برای احداث پست می کیم و در نتیجه مشکل برق برای مشترکین وجود نخواهد داشت .

وی آماده کردن امکانات زیر بنائی برق برای برای منطقه آزاد انزلی را اهم برنامه های شرکت برق دانست که بتواند پاسخگوی توسعه ۲۰ سال آینده باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی