گیلانیان
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ Monday, 27 March , 2023
ژوئن 22, 2013 کد خبر : 19701 خبر ها

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی خبر داد :

کارت بازرگانی ملی در منطقه آزاد انزلی صادر می شود

کارت بازرگانی ملی در منطقه آزاد انزلی صادر می شود

اختصاصی گیلانیان : مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: باهمکاری اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی گیلان این منطقه موفق به صدور و تمدید کارت بازرگانی در گستره ملی شده است.

ˈسعید رحیمی ˈ روز شنبه در نشستی با اشاره به صدور ۸۶ کارت بازرگانی ملی در منطقه اظهار کرد: بر اساس مقرراتی که در زمان حاضر در دست اجراست اعتبار کارت بازرگانی از تاریخ صدور به مدت یک سال بوده و تمدید آن با ارائه مدارک لازم برای مدت یادشده انجام می شود.

وی کارت بازرگانی را سندی به منظور شناسایی و نظام مندی فعالیت های بازرگانان کشور با کاربردهایی نظیر ثبت سفارش و ترخیص کالا، واردات از مناطق آزاد، انجام حق العمل کاری در گمرک ، و صادرات تمامی کالاهای مجاز عنوان کرد.

رحیمی با بیان اینکه مناطق آزاد به منظور تقویت و رشد اقتصاد کشور، تولید و صادرات کالاهای صنعتی داخلی افزایش درآمد عمومی و توسعه فعالیت های اقتصادی ایجاد شده اند، جذب سرمایه گذار را از مهمترین اولویت های مناطق آزاد کشور عنوان و تاکید کرد: مسوولان مناطق باید از هر فرصتی برای جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه در برخی مناطق آزاد کشورمان زیرساخت های لازم برای جذب سرمایه گذاران و بازرگانان تکمیل نشده خاطرنشان کرد: مناطق می توانند با مشوق های مناسب انگیزه های لازم برای حضور سرمایه گذاران در مناطق آزاد را ایجاد کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی خاطرنشان کرد: کارت بازرگانی و تسهیلاتی که در ازای دریافت این کارت به سرمایه گذاران و بازرگانان داده می شود، از فرصت ها و مشوق های مناسب برای جذب سرمایه گذار است.

رحیمی با قدردانی از حسن همکاری رییس و کارکنان اتاق بازرگانی گیلان در فعال سازی این ظرفیت قانونی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی فعال در منطقه آزاد انزلی افزود: حضور مشترک در نمایشگاه های بین المللی و اختصاصی در کشورهای حاشیه دریای خزر و قفقاز به همراه فراهم کردن شرایط مذاکره با سرمایه گذاران خارجی گیلان از دیگر همکاری های مشترک دو طرف است که موجب فعال سازی ظرفیت های بازرگانی-تجاری منطقه برای فعالان اقتصادی داخلی و خارجی شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی یادآور شد: دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی گیلان در منطقه آزاد انزلی به منظور گسترش همکاری ها و ارائه خدمات سریع تر به بازرگانان مستقر شده و نقش بسزایی در تسهیل فرایند صدور و تمدید کارت بازرگانی داشته است.

کارت بازرگانی مجوزی است که به دارنده آن اعم از شخص حقیقی یا حقوقی اجازه داده می شود به امر تجارت خارجی بپردازد.

اخبار مرتبط

نظرات

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی