گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
اکتبر 18, 2011 کد خبر : 3752 خبر ها

مدیر جهاد کشاورزی رودبار خبر داد:

کاشت انار در ۲۲۰ هکتار از باغ‌ های رودبار

کاشت انار در ۲۲۰ هکتار از باغ‌ های رودبار

گیلانیان : تیمور رنگیدن در جلسه کشاورزی شهرستان رودبار اظهار داشت: بخش اعظمی از باغ‌های انار شهرستان در روستای انبوه بخش عمارلوی رودبار واقع شده است. وی ادامه داد: با توجه به مساعد بودن شرایط جوی پیش‌بینی می‌شود از هر هکتار ۱۸ تن محصول انار برداشت شود. مدیر جهاد کشاورزی رودبار افزود: تولید محصول انار بخشی از درآمد کشاورزان روستای انبوه را به خود اختصاص داده است.
وی احداث بزرگ‌ترین استخر بتنی گیلان در روستای انبوه را از اقدام‌های انجام شده برای توسعه کشاورزی در این منطقه عنوان کرد و گفت: توسعه باغ‌های انار در دستور کار این اداره قرار گرفته است. رنگیدن دارا بودن اقلیم و خاک مستعد کشاورزی را از ویژگی‌های شهرستان رودبار دانست و ابراز داشت: توسعه پنج هزار هکتاری باغ‌های گردو و فندق در ارتفاعات بخش خورگام از برنامه‌های در دست اجرای جهاد کشاورزی رودبار است.
وی از از اختصاص پنج میلیارد تومان اعتبار برای آبیاری تحت فشار در سطح یک‌هزار هکتار خبر داد و اذعان داشت: دولت ۵۸ درصد اعتبارات آبیاری تحت فشار را تامین می‌کند.  به گفته این مسئول تنها ۱۵ درصد برای اجرای آبیاری تحت فشار در اراضی و باغ‌های شهرستان به عهده کشاورزان است.وی از تجهیز و نوسازی اراضی در مناطق خرشک و دهستان بلوکات خبر داد و گفت: هم‌اکنون نقشه‌برداری ۳۰۰ هکتار اراضی مناطق نامبرده در حال انجام است. رنگیدن بیان داشت: تجهیز و نوسازی روستاهای کوکنه و نسا کوه از دهستان بلوکات به مقدار ۹۰ هکتار با اعتباری بالغ بر ۱۸۵ میلیون تومان انجام گرفت.
وی با بیان اینکه تمام فرآورده‌های کشاورزی از طریق سامانه هوشمند در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد، یادآور شد: دهیاران و شوراهای اسلامی نقش موثری برای بهره‌مندی کشاورزان از این خدمات به‌عهده دارند.
مدیر جهاد کشاورزی رودبار عدم اخذ مجوزهای لازم برای برداشت آب را از مهم‌ترین مشکلات توسعه کشاورزی عنوان کرد و افزود: با توجه به وجود دو رودخانه سفیدرود و شاهرود و همچنین وجود زمین‌های مستعد در حاشیه این دو رودخانه، مجوزهای لازم برای برداشت آب از این دو رودخانه به سختی اخذ می‌شود./فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی