گیلانیان
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ Monday, 27 March , 2023
دسامبر 19, 2013 کد خبر : 23211 خبر ها

کاهش ۳۶ درصدی بودجه عمرانی کشور/ بودجه جاری افزایش یافته است

کاهش ۳۶ درصدی بودجه عمرانی کشور/ بودجه جاری افزایش یافته است

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در لایحه بودجه ۹۳، بخش عمرانی با کاهش ۳۶ درصدی نسبت به سال گذشته همراه است، گفت: با این حال بودجه هزینه‌ای دولت ۱۸ درصد افزایش یافته است.

جبار کوچکی‌نژاد در جمع خبرنگاران به جزئیات لایحه بودجه سال ۹۳ که توسط دولت ارائه شده است اشاره کرد و گفت: بخش عمرانی این بودجه نسبت به سال ‌گذشته کاهش قابل توجهی داشته است.

نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به اینکه لایحه بودجه سندی است که کل ساختار کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد، تصریح کرد: بودجه کل کشور شامل بودجه عمومی جاری و عمرانی و بودجه شرکت‌های دولتی است.

وی با بیان اینکه کل بودجه عمومی عمرانی و جاری سال ۹۳ کل کشور، ۱۹۵ میلیارد تومان است، تاکید کرد: همچنین بودجه شرکت‌های دولتی نیز ۵۰۰ هزار میلیارد تومان است.

کوچکی‌نژاد خاطرنشان کرد: دولت در بودجه سال آینده، دلار را ۲ هزار و ۶۵۰ تومان و هر بشکه نفت را ۱۰۰ دلار در نظر گرفته است.

نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به اینکه متاسفانه دولت برنامه هدفمندکردن یارانه‌های سال گذشته را هنوز به مجلس ارائه نکرده است، بیان کرد: قرار است این برنامه به صورت جداگانه به مجلس تحویل شود.

وی به افزایش بودجه جاری و کاهش ۳۶ درصدی بودجه عمرانی کشور در لایحه بودجه ۹۳ اشاره کرد و گفت: این کاهش موجب انتقاد و استعفای برخی نمایندگان مجلس شده است.

کوچکی‌نژاد با اشاره به اینکه بودجه عمرانی سال گذشته گیلان ۲۶۲ میلیارد تومان بود، اظهار کرد: این میزان در لایحه بودجه سال ۹۳ به ۱۶۲ میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: این کاهش بودجه استان موجب می‌شود که در بخش عمران روستایی و پروژه‌ها بزرگی مانند راه‌آهن، بزرگراه و سدهای استان به مشکل برخورد کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس اذعان کرد: بودجه جاری هزینه‌ دولت در سال گذشته ۱۷۳ میلیارد تومان بود که در سال جاری به ۲۰۴ میلیارد رسیده که رشد ۱۸ درصدی در این بخش را نشان می‌دهد./منبع : شبستان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی