گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
ژوئن 12, 2012 کد خبر : 9830 خبر ها

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان:

کمیسیون کشاورزی مجلس نماینده‌ای از گیلان ندارد

کمیسیون کشاورزی مجلس نماینده‌ای از گیلان ندارد

گیلانیان : حجت‌الاسلام مجتبی اشجری بعد از ظهر امروز در شورای مذکور با اشاره به وضعیت عضویت نمایندگان گیلان در کمیسیون‌های مختلف مجلس اظهار کرد: آیا کشاورزی برای نمایندگان محترم گیلان در مجلس نهم اهمیت ندارد.وی افزود: فراز و فرود انتخابات مجلس به پایان رسید و زمان تمرکز بر اهداف برنامه‌های انتخاباتی و برگزیدگان استانی به خانه ملت فراهم شده است و یکی از مهم‌ترین نقاطی که می‌توان خیز نمایندگان مجلس برای برطرف شدن مشکلات منطقه متبوع و در بحث کلان مشکلات ملی را فراهم کند حضور تخصصی آنان در کمیسیون‌های مجلس است.

این مسئول، کمیسیون‌های مجلس را بدنه کارشناسی تصویب و گماردن طرح‌های اجرایی به مصوبات مجلس و لوایح دولتی دانست و ادامه داد: در این کمیسیون‌ها رصد مشکلات صورت می‌گیرد و دغدغه‌های مردم در قالب بحث‌های کارشناسی به صورت ماده و تبصره در قوانین گنجانده می‌شود.

وی ابراز کرد: در استان گیلان به دلیل وجود کشاورزی دغدغه تمام مردم و بسیاری از مسئولان رونق کشاورزی عامل اساسی توسعه و تولید ملی است.

اشجری گفت: با وجود اینکه نماینده ولی فقیه در استان از ضرورت پیگیری مشکلات کشاورزی سخن می‌گوید و در هر خطبه نماز جمعه بر این مهم پا فشاری می‌کند و اصرار دارد که کشاورزی در این استان سامان گیرد و استاندار ولایی و مکتبی گیلان نیز مدام بر جنبه کیفیت‌بخشی و اهتمام دستگاه‌های اجرایی به امر کشاورزی تأکید می‌کند، باید گفت که هیچ‌یک از نمایندگان گیلان در مجلس نهم در کمیسیون کشاورزی به عنوان کمیسیون اصلی حضور ندارند.

وی، عدم حضور نمایندگان استان در کمیسیون کشاورزی و متمرکز شدن پنج نماینده استان در کمیسیون اقتصادی را جای تأمل دانست و تصریح کرد: اگر به تخصص افراد منتخب نگاه کنیم باز هم تناسب قابل توجیه برای حضور برخی از آنان در کمیسیون‌های ذی‌ربط نمی‌بینیم و عزم جدی نمایندگان برای حل مشکل کشاورزی تنها به شعار نیست و با بازخوانی اهداف و برنامه‌های آنان می‌توان دریافت که زمان انتخابات بیشترین تأکید را بر امر رفع بیکاری و توسعه کشاورزی داشته‌اند و در نطق‌های تبلیغاتی دائماً موضوع چای و برنج و ابریشم، کود و سم، نابودی کشاورزی در استان را مطرح می‌کردند اما آنچه که امروز مورد غفلت قرار گرفته، کشاورزی است.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، افزود: بدون تردید نماینده‌ای که در جریان ریز مصوبات و چالش‌های شکل‌گیری، بیم‌ها و امیدهای آن نیست، نمی‌تواند در صحن علنی مجلس از حق مردم به درستی دفاع کند و دغدغه مردم همچنان باقی است و نشانه‌ها بر این مدعا صحه می‌گذارد که نمایندگان گیلانی یا پیمان خویش با مردم را فراموش کرده‌اند و یا آنکه در فرآیند انتخابات کمسیون‌ها مرعوب فضای دیگر نمایندگان مجلس شده‌اند و در نهایت اینکه اصلا کشاورزی در گیلان را قابل دفاع نمی‌دانند، به هر حال نمایندگان محترم باید حق دهند که با عدم حضور آنان در کمیسیونی که مختص استان‌های شمالی کشورمان است، هر کسی حق دارد ظن و گمان خود را طرح کند و از خودشان بپرسند آیا کشاورزی برای نمایندگان گیلان در مجلس اهمیت دارد.

وی اضافه کرد: بهتر است یک بار دیگر اسامی کمیسیون‌ها و نمایندگان مجلس که در آن کمیسیون مشغول فعالیت هستند، حسب گزارش خبرگزاری فارس یک بار دیگر مرور کنیم و آنگاه قضاوت را به مردم بسپاریم.

صفر نعیمی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، حسن تامینی و محمد حسین قربانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان، جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات، غلامعلی جعفرزاده و محمد مهدی رهبری املشی عضو کمیسیون برنامه و بودجه، حسن خسته‌بند و مهرداد لاهوتی عضو کمیسیون عمران، عطا‌الله حکیمی، حمید رضا خصوصی‌ثانی، ایرج ندیمی، ناصر عاشوری و محمود شکری عضو کمیسیون اقتصاد هستند

منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

  • آقای اشجری بی خیال
    <>
    بی خیال با حرفهایی که شما فرمودید فکر می کنم فراز و فرود تازه شروع شده است

  • باید دید کمسیون ها چه منافع و پیامدهایی برای آقایان دارند . حالا عمران ، افتصاد و برنامه بودجه به کنار کسی نفهمید که دغدغه کشاورزی در گیلان مهمتر و بجاتر از کمسیونهای فرهنگی ،بهداشت ودرمان وامنیت ملی است!

  • آقای اشجری اگر از سایت وزین گیلانیان هم ……………………………….شکایت نمی کنید ، باید بشما بگویم اصولا در ارتباط موضوع عملکرد نمایندگان با جایگاه شما بعنوان مدیر شورای تبلیغات اسلامی رشت سوالات جدی وجود دارد! بهتر نیست شما به دادن مشاوره های روزانه به استاندار غیر بومی گیلان اقای سردار مهندس ! سعادتی بپردازید؟/با تشکر از اقای لطفی

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی