گیلانیان
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 28 March , 2023
مارس 5, 2014 کد خبر : 25326 خبر ها

با تصویب شورای هماهنگی ترافیک گیلان

کنارگذر انزلی زیر بار ترافیکی می‌رود

کنارگذر انزلی زیر بار ترافیکی می‌رود

گیلانیان : معاون امور عمرانی استاندار گیلان عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی ترافیک گیلان اظهار کرد: زیر بار ترافیکی رفتن کنارگذر بندر انزلی از مشکلات مردم می‌کاهد.

حجت شعبانپور اتمام پروژه کنارگذر بندر انزلی را نیازمند ۳۶۰ میلیارد تومان اعتبار عنوان کرد و افزود: با توجه به آماده شدن بخش‌هایی از مسیر مذکور، می‌توان از یک مسیر کنارگذر برای کاهش بار ترافیکی شهر انزلی استفاده کرد.

وی استفاده از کنارگذر بندر انزلی را نیازمند احداث مسیر انحرافی دانست و خاطرنشان کرد: طول کنارگذر بندر انزلی ۱۶ کیلومتر است و تاکنون ۵۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است.

شعبانپور با بیان اینکه کنارگذر بندر انزلی با چهار باند به بهره‌برداری می‌رسد، بیان کرد: دو کیلومتر پل روی تالاب انزلی احداث می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار گیلان به احداث بیش از ۷۰۰ متر پل کنارگذر بندر انزلی اشاره کرد و گفت: احداث یک‌هزار و ۳۲۰ متر پل از مسیر باقی مانده و اتمام پروژه به ۳۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی، عملیاتی شدن یک مسیر از کنارگذر بندر انزلی را نیازمند ۳۷ میلیارد تومان اعتبار دانست.

شعبانپور در ادامه خواستار نصب دوربین‌های ثبت تخلف در شهر رشت شد و خاطرنشان کرد: مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان از محل دریافت جرایم راهنمایی و رانندگی به شهرداری رشت اختصاص داده شده است.

معاون امور عمرانی استاندار گیلان همچنین به وضعیت محورهای مواصلاتی استان اشاره کرد و افزود: کاهش سرعت در جاده‌های گیلان نیازمند کارشناسی است.

وی با تاکید بر برطرف شدن نقص روشنایی در جاده‌های گیلان، اظهار کرد: اعتبار روشنایی جاده‌های گیلان باید اختصاص داده شود.

شعبانپور ایجاد موانع در بزرگراه‌ها برای جلوگیری از عبور عابران را تاثیرگذار دانست و بیان کرد: احداث پل هوایی در کاهش تلفات عابران حائز اهمیت است./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

  • چالش نیوز: موسی فکور معاون سیاسی امنیتی فرمانداری رشت، پس از تغییرات بوجود آمده در این فرمانداری اکنون گزینه معاونت فرمانداری انزلی شده است.
    موسی فکور معاون سیاسی امنیتی ولی الله عظمتی در فرمانداری شهرستان رشت و کسی که از وی به عنوان یکی از عوامل اصلی در بستن ستاد انتخاباتی آیت الله هاشمی رفسنجانی در ایام انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان رشت نام می برند اکنون در سکوت جریانهای سیاسی همسو با دولت در گیلان برای معاونت سیاسی امنیتی فرمانداری بندر انزلی خیز برداشته است.
    اگرچه جریان اعتدال چشم به قاسم روحانی فر فرماندار دولت تدبیر و امید در بندر انزلی دارد تا فکور را نپذیرد اما باید منتظر ماند و دید روحانی فر چقدر می تواند در مقابل اهرمهایی که فکور در بندر انزلی در اختیار دارد دوام می آورد.
    گفتنی است علیرغم روی کار امدن عیسی مهدوی در فرمانداری شهرستان رشت، فکور همچنان به عنوان معاونت سیاسی امنیتی در فرمانداری حضور دارد.

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی