گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
ژانویه 5, 2012 کد خبر : 5505 خبر ها

دكتر حسن تأمینی ‌لیچایی :

کنترل بر فروش داروهای ماهواره‌ای افزایش یابد

کنترل بر فروش داروهای ماهواره‌ای افزایش یابد

گیلانیان به نقل از شمال ما: دکتر حسن تأمینی ‌لیچایی ، با تأکید برافزایش هجمه تبلیغاتی ماهواره‌ها در رابطه با داروهای لاغری، چاقی و جنسی، افزود: متأسفانه در چند وقت اخیر به‌علت افزایش تبلیغات این شبکه‌ها، گرایش مردم به این‌گونه دارو بیشتر شده است.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که یکی از علت‌های افزایش گرایش جامعه به داروهای ماهواره‌ای، فروش و تبلیغ این محصول‌ها در داروخانه‌ها بوده است، گفت: داروخانه‌ها بدون هیچ مجوز قانونی اقدام به فروش داروهای خارجی می‌کردند.وی با تأکید بر این که هم‌اکنون از فروش داروهای ماهواره‌ای در داخل داروخانه‌ها جلوگیری می‌شود، یاد‌آور شد: این داروها به هیچ وجه مجاز نیستند و از هیچ استانداردی تبعیت نمی‌کنند.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هشتم، از افزایش کنترل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در رابطه با فروش داروهای غیراستاندارد ماهواره‌ای خبر داد و گفت: هم‌اکنون تمام سازمان‌های نظارتی و کنترلی در مبادی ورودی مرزها و هم‌چنین در مراکز فروش مستقر هستند تا با فروشندگان این‌گونه محصول‌ها برخورد جدی کنند.
عضو فراکسیون سلامت مجلس، با اعلام این که به طور حتم داروهای تبلیغی در شبکه‌های ماهواره‌ای به‌صورت قاچاق وارد کشور می‌شود، افزود: علت قاچاق این‌گونه محصول‌ها، غیر استاندارد بودن و نداشتن مجوز‌های لازم است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی