گیلانیان
شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023
مارس 28, 2012 کد خبر : 7939 خبر ها

وقتی همه حرف‌های درگوشی اوباما با مدودف را شنیدند

گاف جدید اوباما و پیامدهایش

گاف جدید اوباما و پیامدهایش

گاف جدید رئیس جمهوری امریکا در دیدار با همتای روسی در کره جنوبی، سوژه خبرنگاران شد.
گیلانیان به گزارش فرارو به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد، دوربین های خبری بخشی از گفتگوهای رئیس جمهور آمریکا و روسیه درباره سامانه موشکی را ضبط کرده اند. این بخش از صحبت ها قرار نبود به صورت علنی باشد؛ اما بی توجهی اوباما به باز بودن میکروفونش و نیز تیز هوشی خبرنگاران روسی موجب شد صدای در گوشی و آرام اوباما و مدودف ضبط و پخش شود.
باراک اوباما و دمیتری مدودف پیش از دیدار در سئول به خبرنگاران گفته بودند در زمینه سامانه موشکی با یکدیگر همکاری می کنند اما صدای آنها از میکروفن باز اوباما در این زمینه دریافت شد که خلاف آنچه قبلا بیان کرده بودند از آن شنیده شد.رئیس جمهور آمریکا غافل از اینکه صدایش با میکروفن خبرنگاران روسی ضبط می شود آرام و تقریبا به صورت در گوشی از مدودف خواهش کرد تا در زمینه سامانه موشکی تا پایان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کمتر بر او فشار بیاورند.
اوباما گفت: «این آخرین انتخابات (ریاست جمهوری)من است و من بعد از انتخابات انعطاف پذیری بیشتری (درباره سامانه موشکی)دارم».
رئیس جمهور روسیه نیز به وی گفت من شما را درک می کنم.
من این اطلاعات را به ولادیمیر (پوتین ) انتقال می دهم و در کنار شما خواهم بود.
این سخنان که با میکروفن خبرنگاران روسی ضبط شده بود بلافاصله در اختیار رسانه ها قرار گرفت و سوژه خبری جدیدی به خبرنگاران رسانه های مختلف داد.
در همین رابطه سناتور آمریکایی از حزب جمهوری‌خواه آمریکا در نامه‌ای از رئیس‌جمهوری این کشور در خصوص اظهاراتش در رابطه با نرمی بیشتر مواضع واشنگتن در قبال سامانه دفاع ضد موشکی در زمان دیدارش با رئیس‌جمهوری روسیه توضیح خواست.
به گزارش خبرگزاری «نووستی»، نمایندگان حزب جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا از “باراک اوباما” رئیس‌جمهوری این کشور خواستار توضیح در مورد اظهاراتش در خصوص سامانه دفاع ضد موشکی در زمان دیدارش با “دمیتری میدویدیف” رئیس‌جمهوری روسیه شدند.
به گزارش سی ان ان این نخستین بار نیست که میکروفن باز ، اوباما را به درد سر می اندازد.
پارسال نیز وی و نیکلا سارکوزی در میکروفن باز درباره بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل انتقاداتی مطرح کرده بودند که حاشیه هایی به همراه داشت.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی