گیلانیان
شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023
اکتبر 22, 2011 کد خبر : 3885 خبر ها

در پی افزایش نرخ حق بیمه شخص ثالث :

گرانی از فردا آغاز می شود

گرانی از فردا آغاز می شود

گیلانیان : با برطرف شدن برخی ابهامات مطرح شده در خصوص افزایش نرخ حق بیمه شخص ثالث، قیمت فروش خودروهای داخلی از فردا (اول آبان) به طور میانگین ۲۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت. هفته گذشته اعلام شد که بیمه‌ مرکزی در نامه‌ای به خودروسازان از افزایش قیمت حق بیمه شخص ثالث خودروها به میزان به طور میانگین ۲۰ هزار تومان خبر داده است.
دلیل این افزایش نیز رشد نرخ دیه کامل از ۴۰ میلیون تومان در ماه‌های عادی به ۶۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و در ماه‌های حرام به ۹۰ میلیون تومان اعلام شد.
در آن زمان خودروسازان اعلام کردند که افزایش قیمت بیمه شخص ثالث را عینا بر قیمت فروش محصولات خود اعمال خواهند کرد، اما پس از آن ابهاماتی در این خصوص مطرح شد، مبنی بر آن‌که افزایش حق بیمه شخص ثالث خودروها از سال آینده اعمال خواهد شد.
اما سرانجام این ابهام نیز برطرف شده و طبق اعلام بیمه مرکزی، حق بیمه شخص ثالث خودروهایی که قبل از ابتدای آبان صادر شده تا پایان سال جاری افزایشی نخواهد یافت، اما حق بیمه‌های صادره از ابتدای آبان ماه مشمول افزایش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی خواهد شد.
طبق جدیدترین اطلاعات به دست آمده، خودروسازان در نامه‌هایی به سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرده‌اند که از ابتدای آبان ماه قیمت فروش محصولاتشان به طور میانگین۲۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت که البته این افزایش قیمت ربطی به خودروسازان نداشته و تنها مربوط به افزایش حق بیمه شخص ثالث خودروهاست. به این ترتیب از فردا قیمت فروش تمام خودروهای داخلی به طور متوسط۲۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت./ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی