گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
آگوست 31, 2012 کد خبر : 12164 خبر ها

معاون گردشگری گیلان:

گردشگری دریایی گیلان توسعه می‌یابد

گردشگری دریایی گیلان توسعه می‌یابد

گیلانیان : فردین پورهادی در جلسه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری گیلان اظهار کرد: با استفاده از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل در بنادر، سواحل، جزایر، کرانه‌ها، پس کرانه‌ها، منابع آبی استان و تالاب بین‌المللی بندر انزلی و به منظور ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی برنامه‌هایی در کمیته گردشگری دریایی در دستور کار قرار دارد.وی، افزایش و توسعه کمی و کیفی طرح‌های سالم‌سازی دریا با تشویق سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، ایجاد زیرساخت و امکانات مورد نیاز مسافران، بهسازی مسیرهای ساحلی، توسعه اماکن و امکانات ورزشی و فرهنگی و تفریحات سالم را از جمله برنامه‌ها ذکر کرد.

وی ادامه داد: در سال جاری با اعتبار بالغ بر ۳۴ میلیارد ریال امکانات اولیه طرح‌های دریا شامل احداث سرویس‌های بهداشتی، دوش حمام، پارکینگ، نمازخانه، محل جداگانه شنا برای خواهران و برادران، روشنایی محوطه طرح، ایجاد کمپینگ، جایگاه استقرار نیروهای امدادگر و غریق نجات و دیگر موارد در دست اقدام است.

این مسئول گردشگری دریایی را از جذاب‌ترین سفرهای تفریحی و سیاحتی دانست و خاطرنشان کرد: توسعه این صنعت می‌تواند فواید اقتصادی زیادی به ویژه ایجاد اشتغال جوامع بومی و ارزش افزوده را به دنبال داشته باشد.وی در باره احداث اسکله‌های تفریحی در سواحل دریای خزر اذعان کرد: در طرح توسعه اسکله، اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان در انزلی یک مکان خاص برای اسکله تفریحی ویژه کشتی‌های تفریحی و مسافرتی در حال احداث دارد.

به گفته پورهادی طرح احداث اسکله در منطقه آزاد تجاری و صنعتی انزلی می‌تواند به ظرفیت اسکله‌های استان اضافه کند. وی یادآور شد: برخی از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی آمادگی خود را برای احداث اسکله تفریحی اعلام کرده‌اند که در دست بررسی است./فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی