گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
ژوئن 12, 2011 کد خبر : 1291 دسته‌بندی نشده

گیلان در آستانه تحولات مدیریتی ؟!

گیلان در آستانه تحولات مدیریتی ؟!

موضوع جابجایی و تغییر مدیران اجرایی در سطح استان همیشه ایام از جمله موضوعات چند وجهی و چالش برانگیز بوده که مسلماً نمی توان پایانی برای آن پیش بینی نمود . از طرفی عزل و نصب مدیران ارتباط تنگاتنگی با درخواست ها و لابی هایی دارد که معمولاً متناسب با فضای موجود برای پاسخگویی به نیازها و برخی همفکری ها جهت پیشبرد اهداف تعیین شده می باشد .

همچنین عدم اجرایی شدن تعهدات و بزرگ جلوه دادن کارهای کوچک از دیگر عوامل مهمی هستند که باعث متزلزل شدن جایگاه مدیریت یک مجموعه گردیده و به نوعی حاصلی جز عقب ماندگی و پسرفت نخواهد داشت .در این راستا اخیراً استاندار محترم گیلان بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا-گیلان ، طی نخستین جلسه شورای اداری استان ضمن اعلام این مطلب که از مدیریت انقباضی و خود محوری فراری است ، اظهار داشته : « اگر مدیری نتواند با کار عملیاتی و خالصانه در مسیر توسعه استان همگام شود عزل خواهد شد » .

این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که اگر به معنای واقعی کلمه به دنبال توسعه استان هستیم ، می بایست در برابر مدیریت یک سویه و ناکارآمد بایستیم و در چنین شرایطی اقدام به تغییر و تحول مدیریتی نماییم تا در جهت سازندگی استان ذره ای غافل نباشیم .  اما با توجه به مسائل مطرح شده ، این سوال در ذهن نگارنده نقش بسته که آیا این تغییر و تحولات ، خروج نیروی بومی را نیز در پی خواهد داشت ؟ و اصولاً مدیران شایسته و متخصص گیلانی چه نقشی در فرآیند گردش نخبگان مدیریت در سطح نهادها و ادارات استان ایفا می نمایند ؟؟؟

از دیگر موضوعاتی که در نخستین جلسه شورای اداری استان گیلان از سوی استاندار و برخی نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی عنوان شده ، مربوط به غیر قابل قبول دانستن سطح تحقق مصوبات سفر اول و دوم ریاست محترم جمهور به استان می باشد که جای تأمل فراوان دارد !!! زیرا همه ی مردم گیلان آمارهای ارائه شده در  چند ماه گذشته را به خوبی به خاطر دارند . آمارهایی که بر اساس آن درصد اجرایی شدن مصوبات در دور اول و دوم سفر هیئت دولت به گیلان به ترتیب ۹۹درصد و ۹۵ درصد  اعلام شده بود .!!!

جالب اینجاست که این  آمارها هم اکنون نیر در پورتال وزرات کشور موجود می باشد و امری نیست که بتوان از آن به راحتی گذشت . حال چطور است که اینگونه و در این برهه زمانی نمی تواند مطلوب قلمداد شود ؟؟؟ و چرا تاکنون به صورت کاملاً علنی این موضوع از سوی نمایندگان عنوان نشده بود ؟؟؟

به هر حال امیدواریم در کنار پاسخگویی مسئولان در جهت شفاف سازی اذهان عمومی و همچنین خدمت خالصانه  ، همه فعالیت ها و تلاش های مدیران و مسئولان گیلان در سال جهاد اقتصادی اثرات مثبتی به دنبال داشته باشد و هیچ گاه شاهد بزرگنمایی ، کار تبلیغاتی و پاره ای منفعت طلبی های شخصی در سطح استان نباشیم . انشاءالله

اخبار مرتبط

نظرات

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی