گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
اکتبر 11, 2013 کد خبر : 21884 خبر ها

گیلانی‌ها یک‌میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان زکات پرداخت کردند

گیلانی‌ها یک‌میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان زکات پرداخت کردند

گیلانیان : رئیس اداره زکات گیلان از پرداخت یک‌میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان زکات از ابتدای سال جاری تاکنون توسط گیلانی‌ها خبر داد.

حجت‌الاسلام حامد آزمایش ظهر امروز در همایش زکات در سبک زندگی اسلامی در محل سازمان جهاد کشاورزی گیلان اظهار کرد: زکات در اسلام امری واجب و ارزشمند محسوب می‌شود.

وی پرداخت زکات را وظیفه افراد نسبت به دیگران عنوان کرد و افزود: خمس و زکات بر درآمدهای انسان واجب است.

آزمایش با بیان اینکه اسلام به تمام ابعاد زندگی انسان‌ها توجه دارد، تصریح کرد: اسلام با توجه به نیازهای مختلف انسان احکام گسترده‌ای را وضع کرده است.

رئیس اداره زکات گیلان به جمع‌آوری ۳۵۰ میلیون تومان زکات در سال ۹۰ در استان اشاره کرد و یادآور شد: سال گذشته گیلانی‌ها یک‌میلیارد و ۵۴۰ میلیون تومان زکات پرداخت کردند.

وی از پرداخت یک‌میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان زکات از ابتدای سال جاری تاکنون توسط گیلانی‌ها خبر داد و بیان کرد: زکات مذکور از کارخانه‌های برنجکوبی، استخرهای ماهی، مرغداری‌ها، تولیدکنندگان عسل و … دریافت شده است.

آزمایش با پیش‌بینی جمع‌آوری ۳ میلیارد تومان زکات تا پایان امسال در گیلان، خاطرنشان کرد: اولویت پرداخت زکات به فقرای محلی است.

رئیس اداره زکات گیلان، زکات برنج را مستحب دانست و اظهار کرد: زکات طلا و نقره تاکنون در گیلان دریافت نشده است.

وی به برگزاری همایش بزرگ زکات در سال گذشته و امسال در گیلان اشاره کرد و افزود: امسال یک‌هزار روحانی و ۷۰۰ خیر در همایش زکات استان شرکت کردند.

آزمایش، دبیری ستاد زکات گیلان را به عهده کمیته امداد ذکر کرد و گفت: نماینده ولی فقیه در گیلان ریاست ستاد زکات استان را به عهده دارد.

رئیس اداره زکات گیلان دریافت و هزینه زکات را به عهده کمیته امداد دانست و تصریح کرد: فرهنگ‌سازی در جمع‌آوری زکات حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اهدای یک‌هزار و ۴۰۰ درخت در قالب شجره طیبه در گیلان، بیان کرد: درختان گردو، فندق و … برای امر زکات توسط مردم در نقاط مختلف استان اهدا شده است.

به گفته آزمایش، سال گذشته گیلان رتبه نخست افزایش زکات در کشور را کسب کرده است./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی