گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
آگوست 3, 2012 کد خبر : 11261 خبر ها

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

گیلان نیاز به ۱۳۰ دستگاه دیالیز دارد

گیلان نیاز به ۱۳۰ دستگاه دیالیز دارد

گیلانیان : مرتضی رهبر بعد از ظهر امروز در جلسه بیماران خاص گیلان با اشاره به انجام ماهانه ۱۰ هزار و ۵۰۰ دیالیز در استان اظهار کرد: دیالیزهای مذکور در ۱۳ مرکز درمانی گیلان انجام می‌شود.وی بسیاری از دستگاه‌های دیالیز استان را قدیمی عنوان کرد و افزود: گیلان نیاز به ۱۳۰ دستگاه دیالیز برای جایگزین کردن آن با دستگاه‌های قدیمی دارد.

رهبر نرخ هر دستگاه دیالیز را بالغ بر ۳۳ میلیون تومان برآورد کرد و گفت: نرخ هر تخت دیالیز ۳٫۵ میلیون تومان است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه چهار بیمارستان طرح مهر ماندگار دولت در شهرستان‌های شفت، املش، سیاهکل و رودبار در حال احداث است تصریح کرد: هر کدام از بیمارستان‌های مذکور دارای هشت تخت دیالیز هستند و با راه‌اندازی آنها تا پایان سال جاری بخشی از مشکلات بیماران در این مناطق برطرف می‌شود.

وی به افزایش پنج تخت دیالیز در بیمارستان فومن اشاره کرد و یادآور شد: بیمارستان رازی رشت با ۴۰ تخت به بیماران دیالیزی خدمات ارائه می‌دهد.

رهبر همچنین سرطان معده را شایع‌ترین سرطان در مردان خواند و بیان کرد: سرطان سینه شایع‌ترین سرطان در زنان است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به کمک ۳۵۰ میلیون تومانی این دانشگاه از ابتدای سال جاری تاکنون به بیماران سرطانی خاطر نشان کرد: سرطان جزو بیماری‌های خاص محسوب نمی‌شود.

وی از خرید دو دستگاه رادیوتراپی برای درمان بیماران سرطانی خبر داد و بیان کرد: مبلغ یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان برای خرید یک دستگاه رادیوتراپی پرداخت شده ضمن اینکه مبلغ ۸۵۰ میلیون تومان برای خرید دستگاه دوم پرداخت شده است.

رهبر با بیان اینکه محل قرار گرفتن دستگاه رادیوتراپی تا یک ماه آینده در بیمارستان رازی رشت آماده می‌شود اذعان کرد: قطر دیوارهای محل نصب دستگاه‌های رادیوتراپی ۳٫۵ متر است و در کف مکان مذکور پنج متر سیمان ریخته شده و امیدواریم دستگاه‌های رادیوتراپی تا پایان سال جاری در گیلان راه‌اندازی شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی