گیلانیان
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ Monday, 20 March , 2023
آگوست 23, 2014 کد خبر : 29144 خبر ها

یک هزار و ۲۲ پروژه در هفته دولت در گیلان به بهره برداری می رسد

یک هزار و ۲۲ پروژه در هفته دولت در گیلان به بهره برداری می رسد

گیلانیان : نماینده عالی دولت در گیلان گفت: با تلاش بی وقفه دستگاه های اجرایی، یک هزار و ۲۲ پروژه با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۴۴ میلیارد و ۶۷۳ میلیون تومان در هفته دولت در استان به بهره برداری می رسد.

محمدعلی نجفی روز شنبه در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه استان افزود: حوزه های گردشگری، صنعتی، کشاورزی، شیلات، عمران شهری، گازرسانی، آبرسانی، برق رسانی، آسفالت راه های روستایی، فضاهای آموزشی از جمله پروژه هایی هستند که در این هفته به بهره برداری می رسند.

وی همچنین پروژه های بهداشتی و درمانی، مسکن مهر، مددجویان کمیته امداد، بهزیستی، بخشی از طرح های بنیاد مسکن، حمل و نقل را از دیگر پروژه های قابل بهره برداری در هفته دولت عنوان کرد.

استاندار گیلان با بیان این که پروژه های بسیاری نیز در بخش خصوصی در این هفته به بهره برداری می رسد که اعتباراتش از تسهیلات دولت بوده است، اظهار کرد: این پروژه ها اعتباراتی است که در بخش کاری و خدمات دولت به حساب نیامده، اما بخش عمده ای از اعتباراتش از تسهیلات و اعتبارات دولت بوده است.

وی میزان این تسهیلات دولتی در طرح های آماده بهره برداری بخش خصوصی در این هفته را بالغ بر ۳۵۰ میلیارد تومان ذکر و تصریح کرد: به طور مثال شرکت مخابرات که بخش خصوصی محسوب می شود، تمامی اعتبارات و امکاناتش از دولت منتزع شده است.

نجفی طرح های سدآیت الله بهجت ، فولاد، کشتارگاه و لوازم طبی و مخابرات را از جمله طرح های دیگر در این هفته عنوان کرد.

وی به دستاوردهای دولت تدبیر و امید در گیلان در یکسال گذشته اشاره و بیان کرد: مدیریت بحران برف در مقایسه با برف سال های ۸۳ و ۸۶ و قیاس با استان های همجوار یکی از بزرگترین دستاوردهای دولت در استان است.

وی توجه به بخش های خدمات ، عمرانی، کاهش تورم و رونق اقتصادی و اشتغال را از دیگر محورهای کار مدیریت استان پس از استقرار دولت تدبیر و امید خواند و گفت: در حال حاضر شماری از راه های روستایی و مناطق شهری آسفالت شده و یا در حال آسفالت شدن است.

نجفی با اشاره به خشکسالی کم سابقه در استان افزود: امسال ۲۰ تا ۳۰ درصد از آب مورد نیاز هر ساله کمتر بوده اما با مدیریت هماهنگ و یکپارچه در استان، تمامی اراضی زیر کشت رفت.

وی تصریح کرد: وقتی عزم ملی و مدیریت جهادی را مطرح می کنیم باید مدیران در میدان حضور داشته باشند و با سخنرانی کردن صرف، نمی توان کار انجام داد.

استاندار گیلان عملیات جمع آوری آب های سطحی در چندین شهر استان و کلانشهر رشت را از جمله دیگر اقدامات کلان برای استان در یکسال گذشته عنوان و تصریح کرد: این طرح در چندین نقطه در استان اجرا شده و در حال اجراست.

نجفی با اشاره به اجرای طرح ساماندهی سواحل در استان یادآور شد : همچنین مطالعه و ساماندهی سواحل دریا برای خدمات و رفاه به گردشگران و اشتغالزایی در این استان به جد دنبال شده و پیگیری می شود.

وی با تاکید بر ضرورت فراهم ساختن تمامی زیرساخت ها و امکانات برای گردشگران تصریح کرد: حضور شش میلیون و ۳۵۰ هزار نفر گردشگر در پنج روز عید نوروز و افزون بر دو میلیون و ۴۶۰ هزار نفر در دو روزه تعطیلات اخیر، در استان بی سابقه بوده است.

وی ادامه داد: از اینرو باید برای رفاه و رضایت گردشگران و اشتغالزایی در ساماندهی سواحل از تمامی امکانات بهره بگیریم.

وی بهره برداری از سدهای لاستیکی ، اختصاص ۲۰ میلیارد تومان برای سایت نفتی رودسر و خرید زمین برای احداث این سایت را از دیگر اقدامات دولت طی مدت یاد شده عنوان کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان موضوع پسماندها را یکی از موضوعات قابل اهمیت در استان دانست و گفت: روزانه بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ تن زباله در روستاها تولید می شود که باید برای مدیریت این معضل؛ فرهنگ سازی شود.

وی با اشاره به قرارداد خرید زباله سوز در رشت با اعتبار ۱۱ میلیارد تومان تصریح کرد: برای خرید این زباله سوزهای دیگر در استان برنامه ریزی شده است.

نجفی ادامه داد: کاهش بیکاری، کسب رتبه اول بهبود فضای کسب و کار بر اساس آمار مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی از جمله دستاوردها و موفیت های دولت بوده است.

وی همچنین با اشاره به اختصاص اعتبار ۱۶۰ میلیارد تومان برای نخستین بار در بخش چای گفت: یکصد میلیارد تومان از این مبلغ برای خرید برگ سبز چای اختصاص داده شده که تاکنون ۸۵ میلیارد تومان آن به کشاورزان پرداخت شده است.

نجفی حضور در مزار شهدا با حضور خانواده معزز شهدا و مدیران کل ، یادواره شهدای کارمند ، تجلیل از کارمندان دولت ، حضور مسوولان در بخش های مختلف و نشست های خبری برای تبیین دستاوردهای دولت در بخش های مختلف را از برنامه های هفته دولت برشمرد.

از دوم تا هشتم شهریور هفته دولت نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی