گیلانیان
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 28 March , 2023
سپتامبر 10, 2014 کد خبر : 29700 خبر ها

استاندار گیلان:

۱۱۶۰ پروژه نیمه‌تمام و تعطیل صنعتی در گیلان شناسایی شد

۱۱۶۰ پروژه نیمه‌تمام و تعطیل صنعتی در گیلان شناسایی شد

استاندار گیلان با بیان اینکه ۱۱۶۰ پروژه نیمه تمام و تعطیل صنعتی در گیلان شناسایی شد، گفت: این پروژه‌ها در بخش گردشگری و کشاوزی هم وجود دارد که باید توسط مدیران و تولیدکنندگان برطرف شود.

محمدعلی نجفی در همایش تجلیل از تعاونی‌های برتر گیلان در سالن الغدیر استانداری، با اشاره به آیات قرآن درباره تعاون و شوراها، اظهار کرد: تعاون از جمله ارکان مهم در اقتصاد اسلامی بوده که قرآن کریم به آن سفارش فرموده است.

وی با بیان اینکه تکلیف نظام جمهوری اسلامی با وجود این تذکرات در آیات قرآن در زمینه تعاون مشخص است، افزود: در بخش تعاونی‌ا صدمات وارد شده که همه مربوط به قوانین نیست و باید به خود نیز تکیه کنیم، تعاون در کشورهای مختلف با سرمایه‌های اند دور هم جمع می‌شوند و در زمینه اقتصاد و سلامت فعالیت می‌کنند.

یک میلیون و ۹۰۸ هزار گیلانی عضو تعاونی‌ها هستند

استاندار گیلان با بیان اینکه سودهای بالای وام‌های بانکی و تورم بالا سبب شد تا تعاونی‌ها و اتحادیه‌هایی که تشکیل شده بود را از دست بدهیم، گفت: در کنار این هیئت‌مدیره‌ها و مدیران عاملی که در تعاونی‌ها قانون‌مند و آموزش دیده، ماهر و مبتکر نبودند به تعاونی‌ها لطمه زدند.

نجفی با بیان اینکه بیش از یک میلیون و ۹۰۸ نفر در گیلان عضو تعاونی‌ها هستند، تصریح کرد: با توجه به جمعیت دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفری گیلان این نشان می‌دهد بیش از ۹۰ درصد افراد جامعه عضو تعاونی‌اند و در عمل می‌بینیم که بخش اعظمی از این تعاونی‌ها غیرفعال‌ هستند.

مشکل اصلی مسکن مهر گیلان در بخش تعاونی‌ها است

وی با بیان اینکه در بخش مسکن مهر مشکل اصلی ما در بخش تعانی‌های آن است، خاطرنشان کرد: استان در بخش‌هایی که مربوط به بنیاد مسکن و راه و شهرسازی بوده با مشکل کمتری روبه رو است.

استاندار گیلان با بیان اینکه دولت تصمیم گرفته تا پایان سال ۹۴ مسکن مهر در کشور به اتمام برسد، گفت: با وجود تصمیم‌گیری که دولت انجام داد در صدد هستیم این کار در استان سریع‌تر انجام شود ولی معضلات جدی در بخش تعانی‌ها وجود دارد که باید پیگیری و این بخش تقویت شود.

نجفی افزود: با وجود اینکه در بخش تاسیسات آب، برق، گاز، مخابرات و آموزش و پرورش با وزرای مربوطه برای دریافت تسهیلات در مسکن مهر صحبت شد و موافقت آنها را دریافت کردیم اما در بخش تعاونی مسکن مهر نگران هستیم.

وی با بیان اینکه معتقدیم تعاونی‌ها مدار توسعه استان هستند، اظهار کرد:بخشی از تعاونی‌ها به دلیل ادغام وزارتخانه‌ها با بی‌مهری مواجه شدند و بخشی دیگر به دلیل عدم نگاه مدیریتی توانمند لطمه دیدند که باید مدیران به صورت جدی فعالیت کنند.

استاندار گیلان با بیان اینکه اداره کار باید با نگاه بخشی تعاون‌گری را تقویت کند، گفت: نگاه هیئت مدیره‌ها و مدیران عامل تعانی‌ها باید در این بخش جدی باشد و حضور جدی در تعاونی‌ها و تصمیم‌گیری داشته باشند.

شوراهایی موفق‌اند که با تدبیر عمل کنند

نجفی با بیان اینکه بخش‌خصوصی در استان قوی‌تر از تعاونی‌ها عمل می‌کنند، افزود: شوراهایی موفق هستند که با تدبیر عمل کنند و اگر در هر جا صدمه ببنیم از من و منیت‌ها است، شورای موفق مانفع استان و شهر را در نظر بگیرد.

وی با اشاره به اینکه شوراها و تعاونی‌های استان نیازمند این هستند که فعالیت‌ها و کارهای آنها با تدبیر و مشورت شکل بگیرد، خاطرنشان کرد: کارها باید به نفع مردم باشد و نظر نهایی ما باید رویکرد مردم باشد در غیز این صورت مقطعی می‌آییم و رویکرد ما رویکرد مردمی نیست و فرصت‌های زیادی را در این سال‌ها از دست می‌دهیم.

۱۱۶۰ پروژه نیمه تمام و تعطیل صنعتی در گیلان شناسایی شد

استاندار گیلان با بیان اینکه ۱۱۶۰ پروژه نیمه تمام و تعطیل صنعتی در گیلان شناسایی شد، گفت: این پروژه‌ها در بخش گردشگری و کشاوزی هم وجود دارد که باید توسط مدیران و تولیدکنندگان برطرف شود.

نجفی با بیان اینکه کارگروهی برای حل مشکلات طرح‌های تعطیل و نیمه تمام صنعتی در استان تشکیل شده است، افزود: این کارگروه در هر شهرستان به برسی مسائل و مشکلات می‌پردازد تا آنها را برطرف کند.

وی با بیان اینکه فرصت‌های زیادی در بخش صنایع دستی، گردشگری و فرش‌بافی در گیلان وجود دارد که باید از آنها استفاده کنیم، گفت: همه مجموعه‌ها باید در استان فعالیت کنند تا با تدبیر بتوانیم بسیاری از مشکلات را در استان مرتفع کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی