گیلانیان
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 1 April , 2023
آگوست 17, 2014 کد خبر : 29077 خبر ها

۹ پل ارتباطی در گیلان احداث شده است

۹ پل ارتباطی در گیلان احداث شده است

گیلانیان : شعبان علی خاوری، مدیرکل راه و شهرسازی گیلان  اظهار کرد: گیلان یکی از استان‌های گردشگر پذیر کشور است و هر ساله مسافران بسیاری ازاقصی نقاط کشور، این استان را مقصد سفر قرار می‌دهند که باید با وجود آمار بالای گردشگر به گیلان امنیت جاده‌های استان جزء برنامه‌های ویژه باشد.

 وی بابیان اینکه از ابتدای امسال تا کنون ۱۱ پل بزرگ در استان مرمت شده است گفت: برای تعمیرات این تعداد پل چهارمیلیارد و ۴۶۸میلیون ریال هزینه شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: در این مدت ۹ پل ارتباطی در شهرهای رشت، صومعه سرا، سیاهکل، شفت و فومن احداث شده است که برای این پروژه‌ها ۱۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی اذعان کرد: تجدید خط کشی ۸۸۰کیلومتر، تهیه و نصب تیرهای روشنایی، تهیه نصب گاردیل ۵/۲ کیلومتر، اجرای ایمن سازی شامل سیستم روشنایی، تهویه وهوشمندسازی تونل‌های سه‌گانه منجیل و .. از دیگر اقدامات صورت گرفته در این مدت است.

خاوری به حوادث جاده‌ای استان اشاره واظهارکرد: اصولا بیشتر حوادث رانندگی در مسیرهای بین راهی رخ می‌دهد که باندهای رفت و برگشت با هم تفکیک نشده وجاده دارای دو خط عبوری است.

مدیرکل راه و شهر سازی گیلان تصریح کرد: با هدف کاهش تصادفات جاده‌ای درگیلان، طرح‌های بهسازی و چهار خطه کردن راه‌ها یکی از برنامه‌های بسیارمهم این اداره کل است و ۱۲۵ کیلومتر از راه‌های گیلان در این طرح قرار دارد.

این مقام مسئول اذعان کرد:هر چه راه‌های مواصلاتی گیلان به خصوص راه‌های شریانی از بزرگراه‌ها به آزاد راه‌ها تبدیل شوند و با ایجاد فرهنگ تعریض راه‌ها و اجرایی کردن آنها با افزایش تردد، احتمال تصادفات جاده ای کمتر خواهد بود.منبع : شبستان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی